شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در بیانیه ای اعلام کرد:

دستگاه دیپلماسی کشور انقلابی مهر باطل بر سکوت مجامع بین المللی بزند

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در بیانیه ای تاکید کرد: قوانین بین المللی، حقوق بین الملل و هر آنچه که در چارچوب سازمان ملل با دیکته آمریکا نوشته شده هم، وضعیت یمن را نمی پذیرد و این اجازه را به رژیم عربستان سعودی نمی دهد که چنین جنایتی را مرتکب شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در بیانیه ای مهر باطل بر این سکوت مجامع بین المللی زند و حمایت از مردم مظلوم یمن در برابر ظالمان را محکوم کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

وزیر محترم امورخارجه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

در این روزهای پرهیاهوی جام جهانی که جهان را در تب فوتبال مشغول کرده است. یمن شاهد جنگی تمام عیار و ناعادلانه ای است که در این معرکه نابرابر ائتلاف کشورهای عربی با حمایت های جنایتکاران جهان آمریکا ،فرانسه،انگلیس ،رژیم اسرائیل در حال قتل عام مردم مظلوم یمن هستند.

یمن به دلیل برخورداری از موقعیت استراتژیک از چشم جهان خواران و دست نشانده ی آن ها عربستان سعودی در امان نمانده است .می بینید که جند الشیطان همه متحد شده اند تا یمن را اشغال کنند و نفوذ خود را در این کشور گسترش دهند، سازمان ملل به جای این که وظیفه قانونی خود را در قبال یمن انجام دهد، ایران را متهم به دخالت در این کشور می کند.

متجاوز و جنایتکار جنگی در یمن رژیم سعودی است، اما هیچگاه سازمان ملل و کشورهای مدعی حامی حقوق بشر برای پایان دادن به درد و رنج مردم یمن به واسطه حمله نظامی سعودی ها اقدامی انجام نداده است.

هماهنگی میان سازمان ها و جوامع بین المللی با اهداف تجاوز نظامی به یمن آشکار است، بی تفاوتی آنها نشان از یک توطئه و دسیسه برای اشغال یمن است.

قوانین بین المللی، حقوق بین الملل و هر آنچه که در چارچوب سازمان ملل با دیکته آمریکا نوشته شده هم، وضعیت یمن را نمی پذیرد و این اجازه را به رژیم عربستان سعودی نمی دهد که چنین جنایتی را مرتکب شود.

امروز یمن تنها است و افکار عمومی دنیا درگیر مسابقات جام جهانی است و سرگرمی این بازی حتی آن هایی را که دغدغه بحران یمن را داشته باشند به سکوت وا می دارد و اجازه نمی دهد صدای اعتراض آن ها به گوش برسد چرا که صدای جام جهانی بسیار بلند است.

به همین دلیل از دستگاه دیپلماسی کشور انقلابی و حامی مقاومت ایران اسلامی خواستاریم مهر باطل بر این سکوت مجامع بین المللی زند و حمایت از مردم مظلوم یمن در برابر ظالمان در ردیف اول ماموریت های خود قرار دهد.

والسلام علی من اتبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha