یادداشت/سجاد رئیسی

مسئولین اجرایی خوابند یا خود را به خواب زده اند

به راستی منشاء اصلی این مشکلات در کجاست؟ آیا واقعا توان کشور در همین حد است و دیگر نمی‌تواند اقتصاد را مدیریت کند یا اینکه ظرفیت و توان را داریم اما عده به صورت عمدی یا غیر عمدی برای رفع مشکلات تلاشی نمی کنند؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / سجاد رئیسی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون در خصوص وضعیت اقتصادی این روزهای کشور یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:


گرانی، دلار، سکه، بیکاری، فقر، فشار، مردم و... کلماتی هستند که در این چند هفته اخیر بیشتر از قبل آن را در میان آحاد مردم می شنویم.

 

به راستی منشاء اصلی این مشکلات در کجاست؟ آیا واقعا توان کشور در همین حد است و دیگر نمی‌تواند اقتصاد را مدیریت کند یا اینکه ظرفیت و توان را داریم اما عده به صورت عمدی یا غیر عمدی برای رفع مشکلات تلاشی نمی کنند؟
 

حتما به یاد دارید که آقای روحانی با چه شعار هایی وارد فضای انتخاباتی کشور شدند، وعده و وعید دادند و در سخنرانی های خود در تلویزیون و میان طرفداران داد می‌زدند و قسم میخوردند که برای تک تک مشکلات راه حل دارند، حال این راه حل ها و کلیدهای آقای روحانی کجا رفته است خدا می‌داند!
 

اما به واقع باید دید آیا دولت و تیم اقتصادی تا به حال تلاشی کرده اند و به جایی نرسیده اند یا اینکه تیم اقتصادی و وعده های دولت تنها تبلی تو خالی بوده است که صدای بلندی داشته!

 

باید به اقای روحانی یادآوری کرد که حدود سه سال از وقت با ارزش دولت قبل که می‌توانست خدمات بسیاری را به مردم ارائه کنند صرف برجامی کردند که نه کسی گلابی هایش را خورد و نه آفتاب تابانش را دید!
 

چندین سال است مقام معظم رهبری بر رویه مسئله اقتصاد و تولید داخل تاکید ویژه دارند و مدام آن را به مسئولان گوش زد میکنند و حتی آن را مساله اول کشور دانستند در حالی که نه تنها در دولت روحانی اقدام ملموسی در این خصوص به چشم نخورد بلکه شاهد واردات کالاهایی از خارج از کشور بودیم که هیچ ربطی به اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی نداشتند و در چند روز گذشته نیز دکتر روحانی در سخنرانی خود بر خلاف فرمایشات رهبری و واقعیت درون جامعه مسئله اول کشور را جنگ روانی دانستند!!
 

چرا دولت در خصوص برخی خواسته های مردم مثل اتفاقات اخیر شهرستان کازرون، اعتصاب کامیون داران، مسئله ی آب و... باید آنچنان منفعل عمل کند که دشمن از خواسته های غالبا قانونی و صحیح مردم سوء استفاده نماید و از آب گل آلود ماهی بگیرد، اگر دولت واقعا توان مدیریت بحران ها و مسائل کشور را ندارد که پیشنهاد می‌شود مسئولانی که توانایی ندارند میدان را خالی کنند تا کسانی که می‌توانند سر کار بیایند و اگر مسولان توان حل مشکلات را دارند و حل نمی کنند که وا مصیبتا.
 

در این میان جای اندکی تأمل دارد که رئیس جمهور در خصوص فیلترینگ تلگرام و حضور زنان در ورزشگاه صحبت میکند و توییت میگذارد ولی در خصوص وضعیت معیشت و اقتصاد مردم، واکنشی که نشان نمی دهد هیچ، با وزرای محترم جهت عوض کردن آب و هوا به توچال میروند!! گویا فقط مشکلات مردم را در تلگرام و ورزشگاه ها دیده اند!!
 

در کنار دولت نیز قوه مقننه قرار دارد که گویا آنان نیز به خوابی عمیق فرورفته اند و بنظر میرسد این صحبت که صندلی های مجلس نماینده ها را خواب می‌کند صحیح باشد!!
 

برای اینکه وضعیت اقتصاد کشور تغییر کند نیاز است که مدیران ما از خواب خوش بیدار شوند، هنگامی می‌توانیم امیدوار به تغییر باشیم که مسئولین درک کنند که مسئول هستند، مسئول در برابر تک تک افراد جامعه!
 

اگر چنین روحیه ای همراه با توجه کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری در مسئولین به وجود بیایید می‌توان به تغییر وضعیت موجود امیدوار بود.
 

همچنین هدف دشمنان جمهوری اسلامی ایران القای روحیه ناامیدی و یأس و اضطراب در میان مردم و منحرف کردن اعتراضات به حق مردمی است که همه باید دست به دست یکدیگر دهند و مثل همیشه اجازه چنین اقدامی را به دشمن زخم خورده ندهند.
 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار