روایتی از دستاوردهای اردوهای جهادی در استان سمنان / فیلم

جوانان زیادی برای حضور در اردوهای جهادی که اردوهای خدمت به مردم و محرومان است شور و شوق دارند. جهادگران افرادی از بین من و شما هستند که روزهایی از تعطیلات تابستانی خود را در مناطق محروم و در شرایطی سخت برای کمک به هم نوعان خود سپری می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییجهادگران معتقدند باید برای خودسازی طعم سختی را چشید و در طول اردو برای تحقق شعار " می‌سازیم؛ تا ساخته شویم " از تمام توانایی‌ها و استعدادهای خود برای مردم خرج می‌کنند.

در اردوهای جهادی می‌بینیم که مردم روستاها عمدتاً از عملکرد جهادگران راضی هستند و کودکان و نوجوانان این مناطق برای حضور در کلاس‌های آموزشی و فرهنگی جهاد سازندگی شور و شوق زیادی دارند؛ به‌گونه‌ای که بهترین تفریحات تابستانه آن‌ها حضور در این کلاس‌ها است و حتی بعضی از این افراد آن‌قدر به اعضای گروه‌های جهادی وابسته می‌شوند که در پایان اردو برای خداحافظی از معلمانی که روزهایی را موقت به آن‌ها آموزش می‌دادند اشک می‌ریختند.

به میان جهادگران که می‌روی انگار که آنها از دنیایی دیگر آمده‌اند. وقتی با همین افرادی که از میان من و شما به اردوهای جهادی در نقاط محروم اعزام‌شده‌اند؛ هم‌کلام می‌شوی تأثیر معنوی و خوب خدمت خالصانه به محرومان را در عمق کلام و بیانشان می‌شنوی.

یکی آرزوی شهادت و مبارزه در راه دفاع از حرم دارد و دیگری سعادت ملت ایران را آمال خود قرار داده. حضور در این اردوها آن‌قدر برای این بسیجیان جهادگر جذاب و زیبا شده که برای رفتن به مناطق محروم و خدمت به محرومان با یکدیگر رقابت می‌کنند.

یک جهادگر بسیج دانشجویی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج دانشجویی اظهار داشت: جذاب‌ترین چیز برای من همین اردوی جهادی بود چراکه من اردوی جهادی سال گذشته را ازدست‌داده بودم و سال اول ورود به دانشگاه از اردوهای جهادی شناختی نداشتم و در آن حال و هوا برای کمک به مردم روستا نبودم اما از وقتی‌که فهمیدم اردوی جهادی چیست برای حضور در این اردوها لحظه‌شماری می‌کنم.

49 گروه جهادی بسیج دانشجویی در سال 97 تشکیل شد

مرتضی دهرویه رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان سمنان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در حوزه جهادی با مشارکت همه دانشگاه‌هایی که با بسیج دانشجویی استان سمنان همکاری می‌کنند چیزی بالغ‌بر 49 گروه جهادی را در سال 97 تشکیل دادیم.

وی با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج دانشجویی استان سمنان در راستای برگزاری اردوهای جهادی در نقاط محروم اضافه کرد: این بسیجیان جهادگر در ایام مختلفی از سال به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان سمنان از اعزام بیش از 1400 نفر روز از دانشجویان در این اردوهای 10 روزه جهادی خبر داد و گفت: بسیج دانشجویی در قالب جهادی برنامه محور عمل می‌کند.

به گفته دهرویه، گروه‌های جهادی طرح‌های سه‌ساله را تحت عنوان " اعتلای بسیج " برنامه‌ریزی کردند که در روستاها و محله‌ها مستقر بشوند و بتوانند کارکردهای خود را در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی داشته باشند.

25 هزار نفر از استان سمنان به اردوهای جهادی اعزام شدند

جبار دوست محمدیان رئیس سازمان بسیج سازندگی جهاد سازندگی استان سمنان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: جهاد سازندگی در 3 حوزه محرومیت‌زدایی، اقتصاد مقاومتی و طرح هجرت 3 فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال قبل بالغ‌بر 25 هزار نفر به اردوهای جهادی داخل استان و خارج از استان اعزام شدند تصریح کرد: این اردوها از طرف بسیج دانش‌آموزی، دانشجویی، بسیج طلاب و بسیج محلات برگزارشده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی جهاد سازندگی استان سمنان تصریح کرد: البته در سال گذشته بیشترین گروه‌های جهادی استان سمنان متعلق به بسیج محلات بوده است که در قالب اردوهای جهادی یک‌روزه به نقاط محروم استان سمنان و کشور اعزام‌شده‌اند.

به‌هرروی اردوهای جهادی را می‌توان گامی بزرگ و ارزشمند در راستای رفع غبار محرومیت از رخ روستاهای کشور دانست و چه نیکوست؛ اگر همه دستگاه‌های اجرایی ضمن کمک بیشتر به برگزاری اردوهای جهادی در روستاهای کشور، در عملکرد خود نیز از روش جهادی جهادگران این اردوها الگوبرداری کنند.

 

 

برای دیدن ویدئو مربوط به این خبر با کیفیت بالا روی این لینک کلیک کنید

 

 

 

با استفاده از لینک زیر به کانال سروش ما ملحق شوید

https://sapp.ir/TaranomeJavani

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار