گفت و گوی صمیمانه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کرمانشاه با استاندار کرمانشاه؛

نبود عطش مطالبه گری، به روند توسعه کرمانشاه لطمه زده است

استاندار کرمانشاه گفت: یکی از عوامل مهم کمتر توسعه نیافتگی استان‌های زاگرس نشین، به فقر مطالبه گری در این مناطق بازمی گردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : صلاح الدین قره تپه، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در دیدار با استاندار، ضمن تشکر از مدیران استان در خصوص تلاش در رفع مشکلات مردم اظهار داشت: به گفته شهید بهشتی، دانشجو موذن جامعه است و اگر این موذن خوابش ببرد جامعه نیز خوابش خواهد برد، دانشجوی بسیجی در زمینه مطالبه گری باید فعال باشد.

 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه  گفت: حرکت اردو های دانشجویی کار بسیار والایی است و بچه های بسیج دانشجو پاکترین عنصر دانشجویی هستند که بدون هیچ چشم داشتی کار خود را انجام می‌دهند.

 

قره تپه بیان داشت: بسیج دانشجویی یک فرصت است و باید از آن استفاده کرد، نه به کسی بدهکار است و نه از کسی طلب دارد ولی مطالبه گری یکی از وظایف این نهاد می باشد.

 

وی در ادامه افزود: طی فراخوان داده شده به دانشجویان استان و فارغ التحصیلان مهندسی ،یازده اکیپ به استعداد 50 نفر از داوطلبین بسیجی دانشگاهها ی استان جهت اعزام به مناطق زلزله زده فرستاده شدند.

 

قره تپه گفت: در پی وقوع زلزله مورخ ۲۱ آبان در مناطق غرب کشور، بسیج دانشجویی استانی با همکاری سازمان بسیج مهندسین و سازندگی سپاه نبی اکرم(ص)  با اعزام اکیپ کارشناسی به مناطق زلزله زده اقدام به بازدید مناطق آسیب دیده و برآورد خسارت خانه های آسیب دیده و دیگر مواردی که می تواند در تقویت توان دستگاه های اجرایی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی موثر باشد، به مناطق زلزله زده غرب کشور اعزام شده اند.

 

هوشنگ بازوند ، استاندار کرمانشاه  در ادامه در دیدار با اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی با بیان اینکه دانشجویان یک قشر مطالبه گر هستند و دغدغه‌های جامعه را با صراحت بیشتری عنوان می‌کنند،اظهار داشت: مدیریت ارشد استان مشتاق است که با حضور در جمع دانشجویان از این دیدگاه‌ها و نقد‌های سازنده برای توسعه بهتر استان بهره بگیرد.

 

وی افزود: یکی از عوامل مهم کمتر توسعه نیافتگی استان‌های زاگرس نشین، به فقر مطالبه گری در این مناطق بازمی گردد. بخش مهمی از این وضعیت نامطلوب به نوع مطالبات نخبگان این مناطق بازمی گردد، مطالباتی که معمولا شامل موارد نازلی مانند عزل و نصب فلان مدیر و یا گرفتن پست می‌شود.

 

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه نرخ بالای بیکاری محصول عملکرد مدیران در طی سال‌ها بوده و نمی‌توان آن را به مقطع خاصی نسبت داد، گفت: اشتغال تنها با سخنرانی ایجاد نمی‌شود و برای ایجاد هر شغل پایدار نیازمند جذب ۲۰۰ میلیون سرمایه هستیم که کار بسیار دشواری است.

 

بازوند خاطرنشان کرد: منابع مالی دولت که در قالب عناوینی مانند بودجه‌های عمرانی تخصیص داده می‌شود به هیچ عنوان کفاف این ایجاد اشتغال در این سطح گسترده را نمی‌دهد.

 

وی یادآور شد: دولت‌ها به تنهایی نمی‌توانند توسعه ایجاد کنند و این مردم و بخش خصوصی هستند که متولی توسعه محسوب می‌شوند و آن‌ها باید کرمانشاه را بسازند.

 

استاندار کرمانشاه گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده توسط رهبر معظم انقلاب، یک نسخه موفق و تجربه شده در دنیا است که مورد توافق و اجماع تمامی گروه‌ها و جناح‌های سیاسی می‌باشد و این اجماع ملی فرصتی برای توسعه کشور و استان ما است که باید با درایت از آن بهره بگیریم.

 

بازوند اظهار داشت: درونزا بودن و اتکا به قابلیت‌ها و توانمندی‌های داخلی یکی از ویژگی‌های بسیار برجسته و راهگشای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که ما می‌توانیم با اتکا به این ویژگی ها، گام‌های بزرگی را در زمینه اشتغال و توسعه استان برداریم.

 

وی خاطرنشان کرد: باید دقت کنیم گلایه‌ها و مشکلات را به گونه‌ای مطرح کنیم که موجب ناامیدی مردم از نظام نشود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار