نماینده بسیج دانشجویی در نماز جمعه یزد:

دو دلیل که موافقان خوش‌خیال FATF اشتباه می‌کنند/ خودتحریمی ایران در قراداد FATF


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی از یزد: علی پرور، نماینده بسیج دانشجویی یزد در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ضمن قرائت بیانیه این تشکل با بیان اینکه پس از تصویب FATF اسم کشور ایران از لیست سیاه سازمان FATF خارج نمی‌شود به تشریح دو دلیل بر اشتباه بودن این تفکر پرداخت و اظهارداشت: پذیرش معاهده FATF منجربه تحریم 200 فرد و نهاد کشوری در جمهوری اسلامی می‌شود که معنایی جز خود تحریمی نخواهدداشت.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم  
ولن ترضی عنک الیهود و لا نصری حتی تتبع ملتهم... (بقره/120)
هرگز یهود و نصری از تو راضی نخواهند بود مگر از آیین (تحریف شده ی) انها پیروی کنی(تسلیم انها شوی)...  
از مهمترین اخبار روز کشور کشمکش نماینده های مجلس برای تصویب لایحه ی FATF  بوده و البته خبر های ضد و نقیضی هم در رابطه با احتمال تصویب ان به گوش میرسد.
اما سوال مطرح شده این است که FATF  چیست؟
به طور خلاصه می توان گفت سازمانی بین دولتی است که به منظور مقابله با فساد در بازارهای بزرگ مالی مانند پولشویی تشکیل شد و در سال 1989 و با 16 عضو شروع به کار کرد.
پس از حادثه 11 سپتامبر 2001 دامنه فعالیت این سازمان به مبارزه با تامین مالی گروه های تروریستی گسترش یافت.
مقررات وضع شده در این سازمان کشورهایی که به اراده عضو شده اند را وادار می کند تا اسناد اقتصادی و تبادلات مالی خود را به صورت گزارش به سازمان ارائه دهند.
بهتر است بدانیم از همان اول رابطه‌ی این سازمان با ایران رابطه‌ای خصمانه بوده و پس از وارد کردن اتهاماتی به ایران ازجمله متهم کردن ایران به حمایت مالی ایران از تروریست های منطقه در سال 2010 نام ایران را در لیست سیاه سازمان وارد کرد که بعد از این اتفاق تحریم هایی علیه کشور ایران اتخاذ شد و تحریمهای قبلی را نیز تشدید کرد.
نکته ی جالب اینجاست که اصلی‌ترین منبع شناسایی تروریست برای سازمانFATF  لیست SDN  است که توسط امریکا تنظیم می‌شود  و جالبتر انکه در این لیست از  200 نفر و نهاد کشوریِ جمهوری اسلامی ایران نام برده شده و نام سازمانهایی مانند سازمان صدا و سیما، وزارت دفاع، بسیج مستضعفین، سازمان اطلاعات و همچنین اسامی مانند سردار قاسم سلیمانی و سردار عزیز جعفری در این لیست به عنوان تروریست شناخته شده.   
قاعدتا تصویب این قرارداد کشور ایران را مجبور به تحریم این 200 نام خواهدکرد که معنایی جز خود تحریمی نخواهد داشت.
آیا هیچ عقل سلیمی می‌پذیرد که نهادهای کشورش توسط دولت کشورش تحریم شوند؟!!!!
مسئله مهم دیگر اینکه رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی و کشور مظلوم‌کش عربستان صعودی نه تنها نام آنها در این لیست یافت نمی‌شود بلکه از ناظران سازمان نیز هستند و این مسئله به همه ثابت میکند که تعریف این سازمان از تروریست با تعریف کشور ما کاملا متفاوت است.
حتما این سوال پیش می اید که چرا لایحه FATF برای تصویب به مجلس ارجاع داده شده در حالی که افراد کشور مارا تروریست میداند؟
در جواب باید بگوییم موافقان خوشخیال این قرار داد براین باورند که پس از تصویب این قرارداد اسم کشور ایران از لیست سیاه سازمان FATF خارج شده و بخشی از تحریم های اقتصادی ایران لغو خواهد شد، اما دو دلیل بر اشتباه بودن این تفکر وجود دارد: 
اولا؛ پس از اجرای برجام و دادن امتیازاتی همچون متوقف کردن فعالیت های هسته ای کشور و امضای تعهداتی که دست و پای کشور را بست در حال حاضر تنها امتیازی که برایمان باقی ماند صنایع موشکی ماست که برای حفظ امنیت کشور امری ضروری است و نمی توان فقط بخاطر وارد شدن به این سازمان با این مسئله معامله کرد.
دوما؛ با استناد به تاریخ کشور و پس از کسب تجاربی تلخ از اعتماد به جهان غرب و بدعهدی های اخیر دولت امریکا به صراحت میتوان گفت که تصویب این لایحه و اعتماد دوباره از نظر عقلی و منطق دینی کاملا اشتباه است. ازکجا مطمئن هستید پس از امضای این لایحه اسم ایران در لیست های سیاه تحریمی دیگری یافت نشود؟ و یا دراینده ای نزدیک از روی طمع و برای کسب امتیاز بیشتر از ایران، نام کشور را در لیست های سیاه قرار ندهند؟
این قرارداد مارا مجبور به پذیرش این موضوع می کند که رژیم غاصب صهیونیستی و کشور هایی مانند عربستان صعودی حامی حقوق بشر هستند و مدافعان  حرم اهل بیت تروریست اند!! همچنین تصویب این قرارداد عزت مردم غیور ایران و خون شهدای کشور را زیر سوال میبرد.
ما نیرو های انقلابی استان یزد از این موضوع بیزاریم و مخالفت شدید خود را با تصویب این لایحه ی ننگین اعلام میکنیم و عمل به قوانین لایحه را همچون فرو رفتن در باتلاقی میدانیم که راه نجاتی نخواهد داشت. و در آخر از مسئولین و نمایندگان بصیر و انقلابی استان می خواهیم تا با اقدامی هوشمندانه و به موقع ضمن کسب اطلاعات کافی درمورد این لایحه که چه اگاهانه و چه نااگاهانه ماجرایی دوسر باخت بوده و خیانتی مسلم به مردم ایران است، مانع تصویب این لایحه شده و عزت ملت ایران را حفظ کنند. باشد تا در مقابل خون شهدا شرمنده نباشیم.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
بسیج دانشجویی دانشگاه یزد 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار