زخم تروریسم بر پیکر انقلاب اسلامی«6»؛

کشاورز: جنبش دانشجویی در زمان نفاق باید قاطع و صریح باشد/ دانشجو وظیفه بیداری جامعه را بر عهده دارد

مسئول آموزش دفتر بسیج دانشجویی استهبان گفت: دانشجویان در زمان نفاق باید صریح و قاطع صحبت کنند، هم دوستان انقلاب، هم دشمنان انقلاب باید مواضع آنها را در زمینه‌ی مسائل مهمّ کشور بدانند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییامیرحسین کشاورز مسئول آموزش دفتر بسیج دانشجویی استهبان در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار ما در خصوص وظیفه جنبش دانشجویی در مواجهه با جریان نفاق گفت: در ابتدا می‌بایست جایگاه دانشجو را در جامعه امروزی بازبینی کرد امروزه دانشگاه و دانشجویان در صدر جامعه قرار گرفته اند به این معنا که با توجه به مطالعات گسترده و حضور روز افزون در جامعه و شمه سیاسی قوی به عنوان قشر فرهیخته وظایفی از جمله بیداری جامعه را بر عهده دارند.

 

وی در ادامه با اشاره به دیدار رمضانی دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در تاریخ 1395/04/12 با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتک رهبر انقلاب در این دیدار با اشاره به پیچیدگی و چندلایگی اوضاع کنونی سیاسی و برنامه‌‌های پیچیده و درهم‌تنیده‌ی فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دشمن بیان کردند که دانشجویان می‌بایست مواردی را با قدرت دنبال کنند.

 

مسئول آموزش دفتر بسیج دانشجویی استهبان افزود: از جمله مواردی که رهبر انقلاب به آن اشاره داشتند حضور فکری و بیانی در مسائل مهم کشور و حضور فیزیکی در مواقع لازم، تبیین و قانع کردن دل‌ها، افزایش سطح آگاهی سیاسی و دینی، افزایش مخاطبان در سطح دانشجویی، دفاع صریح و بدون تقیّه از نظام اسلامی، تداوم و توسعه‌ی اردوهای جهادی، توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی در اندیشه و عمل، تقویت گفتمان‌های اصلی انقلاب تشکیل یک جبهه‌ی واحد ضدآمریکایی - ضدصهیونیستی در سطح دانشجویان جهان اسلام، پرهیز از اتهام بیجا‌ به افراد مبنی بر غیر انقلابی‌ بودن، هم‌افزایی تشکل‌های انقلابی دانشگاه‌ها و نگاه راهبردی به انقلاب و تفکر درباره‌ی آینده و... بود.


 

کشاورز در خصوص وظیفه جنبش دانشجویی در مواجهه با جریان نفاق اظهار داشت: دانشجویان در زمان نفاق باید صریح و قاطع صحبت کنند، هم دوستان انقلاب، هم دشمنان انقلاب باید مواضع آنها را در زمینه‌ی مسائل مهمّ کشور بدانند؛ منتها در این اعلام موضع چند نکته باید مورد توجّه قرار بگیرد؛ اوّلاً مستدل باشد، دوّم اینکه بهنگام باشد، تحلیلها را مردم بدانند و منعکس کنند.

 

وی عنوان کرد:  از طریق نشریّات دانشجویی استدلالهای انقلابی خودشان را منتشر کنند تا مردم اینها را بخوانند و یکی از کارهایی که باید انجام شود این است که در سخنرانی‌های قبل از خطبه‌های نمازجمعه برنامه‌ریزی کنند دانشجوهایی که اهل مطالبه گری هستند، از طرف جمع پشتیبانی و کمک شوند،تا بتوانند در نماز جمعه سخنرانی کنند.

 

کشاورز با اشاره به مقابله با ترفندهای رسانه ای دشمن گفت: برای مقابله با این ترفندها شگردهای عملیات روانی باید گفتمان عدالت، اقتصاد دانش‌بنیان، پیشرفت ایرانی اسلامی، شتاب در یافته‌های علمی و... را تقویت کرد.

 

وی افزود: گفتمان اقتصاد مقاومتی گفتمان مهمی است بله، ممکن است چیزی به نام اقتصاد مقاومتی اجرا بشود لذا حمایت از کالاهای ایرانی می‌تواند وضعیت کشور را به صورتی پیش ببرد که به خودی خود تمامی حربه های دشمنان را از بین ببرد.

 

این فعال دانشجویی در پایان بیان داشت: همین اندازه که بتوانیم جامعه خود را متحد و متعهد کنیم توانسته ایم در مقابل تمامی جوامعی که هدفشان سر نگونی جامعه اسلامی است بایستیم و تمامی نقشه های دشمنان از جمله منافقان که بیشترین ضربه را به ایران اسلامی وارد کرده اند نقش بر آب کرده ایم.
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار