رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین:

به تولید ملی اعتماد کنیم/ صنعت پزشکی باید خودکفا شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی منوچهر مهرام رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه پیرامون حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی وقتی موفق است که ما بتوانیم اشتغال‌زایی و تقویت اقتصاد ملی را که تأکید مقام معظم رهبری است توسعه دهیم.

وی بیان کرد: کیفیت بالا و قیمت مناسب کالا دو عاملی است که می‌تواند در جذابیت جلب مشتری برای خرید کالای ایرانی فراهم کند لذا در درجه اول در رقابت‌های داخلی، تولیدکننده بایستی هم روی افزایش کیفیت و قیمت مناسب کالا کار کنند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین اذعان کرد: باید با فرهنگ‌سازی مردم به این باور برسند که کشور ایران توان تولید کالای باکیفیت و با قیمت تمام شده مناسب را دارد منتها باید مردم به تولید ملی اعتماد کنند و همچنین تولیدکننده در قبال اعتماد مردم کالای با کیفیت همراه با قیمت مناسب ارائه دهد.

مهرام عنوان کرد: متأسفانه برخی از تولیدکنندها سودهای زیادی که آغشته بر طمع آنان هست بر روی قیمت تمام شده کالا اضافه می‌کنند که این خود عاملی است برای اینکه مشتری توان خرید کالای ایرانی را از دست دهد و کالای مشابه خارجی که قیمت پایین‌تری دارد را بخرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برخی از کالای‌های پزشکی متأسفانه مشابه ایرانی ندارند و ما ناچار هستیم خارجی آن را تهیه کنیم و سعی‌مان بر این است کالاهای پزشکی‌ای که برخی از آیتم‌های آن تولید داخل و مشابه خارجی است از کالای ایرانی استفاده کنیم.

مهرام اضافه کرد: اگر کالایی که مشابه خارجی آن خصوصیاتی دارد که کالای ایرانی آن خدمت را نتواند ارائه دهد یا مشابه ایرانی نداشته باشد مجبوریم کالای غیرایرانی بخریم ولی تلاش و تأکیدمان بر این است که صنعت پزشکی تولید ملی را تقویت کند.

 رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین در ادامه تأکید کرد: بخش صنعت پزشکی باید در حوزه خودکفایی تلاش مضاعفی انجام دهد تا ما مصرف‌کنندگان تجهیزات پزشکی بتوانیم از تولید ملی استفاده کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار