قاطعانه در مقابل فشارهایی که برای تایید لایحه "پالرمو" اعمال می شود بایستید

اگر اعضای این شورا از تایید بعضی از لوایح و قوانین مصوب مجلس که ماهیت استعماری داشته و در راستای تامین اهداف آمریکای جنایتکار هستند، جلوگیری نکند، قطعا عواقب خطرناکی برای آینده ی ایران اسلامی ایجاد خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :بسیج دانشجویی جمعی از دانشگاه های تهران بزرگ نامه ای  را به دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان ارسال نموده و توجه به عواقب خطرناک لایحه FATF  را خواستار شدند.

متن نامه مذکور بدین شرح است:
 

«لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا» (خداوند هرگز کافران را بر مومنان تسلطی نداده است.(

دبیر و اعضای محترم شورای نگهبان

سلام علیکم

فلسفه ی اصلی وجود شورایی بنام شورای نگهبان، تایید یا رد قوانین و لوایح مصوب در مجلس شورای اسلامی است. اگر اعضای این شورا از تایید بعضی از لوایح و قوانین مصوب مجلس که ماهیت استعماری داشته و در راستای تامین اهداف آمریکای جنایتکار هستند جلوگیری نکند، قطعا عواقب خطرناکی برای آینده ی ایران اسلامی ایجاد خواهد شد. لذا به دلیل حساسیت این موضوع، باری که بر دوش تک تک شما بزرگواران است بسیار سنگین خواهد بو.

مسئله ای که موجب شده تا تعدادی از دفاتر بسیج دانشجویی نامه ای تخصصی خطاب به اعضای محترم شورای نگهبان بنویسد، تصویب لایحه ی الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمانیافته فراملی(پالرمو) است که چند روز قبل دوباره در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و جهت تایید به شورای نگهبان ارسال گشته است. لایحه ای که در راستای اجرای الزامات 41 گانه ی FATF از طرف دولت به مجلس ارسال شده بود.

پس از بررسی های فراوان، اصلی ترین مواردی که موجب نگرانی امت انقلابی نسبت به عواقب خطرناک تایید این لایحه در شورای نگهبان می شود بدین شرح است:

1) مغایرت با قانون اساسی:

طبق اصل 2 و 3  قانون اساسی بایستی جلوی نفوذ اجانب و سلطه پذیری گرفته شود.

طبق اصل 4 قانون اساسی قوانین و مقررات مصوب در مجلس بایستی منطبق با اسلام باشند. بر مبنای آیه ی شریفه ی قرآن «لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا « که مشهور به قاعده ی نفی سبیل است، بایستی از تسلط کفار بر مومنان جلوگیری کرد. نکاتی که در ادامه ی نامه ذکر خواهد شد، اثبات میکند که تایید این لایحه و سایر لوایحی که در آبنده به احتمال زیاد توسط مجلس شورای اسلامی در ذیل موضوع FATF تصویب خواهد شد، موجب تسلط دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی بر عرصه ی سیاسی، نظامی، اقتصادی و دیپلماسی کشور می گردد.

طبق اصل 153 قانون اساسی، هر گونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

طبق اصل 72 و 94 قانون اساسی، مصوبات مجلس نبایستی با قانون اساسی مغایرت داشته باشند که تشخیص این امر نیز بر عهده ی فقها و حقوق دانان شورای نگهبان گذاشته شده است.

2) ایجاد تعهدات مشکل آفرین برای جمهوری اسلامی ایران:

همانگونه که مستحضر هستید، در یک متن حقوقی، تک تک کلمات و عبارات معنای حقوقی خاصی دارند که یا در آنها مستتر است و یا اینکه توسط خود نویسندگان آن متن، معنا و تفسیر آن عبارت ذکر خواهد شد. آنچه که محل اختلاف نظر تفسیری ایران اسلامی با طرف مقابل بر سر متن الزام آور کنوانسیون پالرمو است، تعریف طرفین از واژه ی جرائم سازمان یافته و مصداق آن و به طبع، مصداق تروریست است. منظور طرف مقابل از تروریست، گروه هایی است که در مقابل سلطه جویی های استکبار جهانی ایستادگی می کنند. من جمله حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی که مستکبرین جهانی در آخرین اقدامشان نیز به دنبال وارد کردن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به گروه های تروریستی بودند! اما آیا جمهوری اسلامی این گروه ها را تروریست می داند؟ قطعا خیر. از آنجاییکه ملاک عمل طرف مقابل، تفسیر خودش از متن این کنوانسیون است، لذا عضویت در این کنوانسیون منجر به خود تحریمی نهادهای انقلابی در داخل کشور خواهد شد.

هرچند در ماده 39 این کنوانسیون حق شرط برای پذیرندهی این کنوانسیون پیش بینی شده است اما این امر مشروط بر آن است که دیگر اعضا نیز آن حق شرط را بپذیرند. اتفاقی که برای مصر افتاد به ما ثابت می کند که در صورت پذیرفتن عضویت ایران اسلامی در این کنوانسیون، در آینده با مشکلات عدیدهای روبرو خواهیم شد که برای خروج از آن مشکلات یا باید از آرمانهای انقلاب اسلامی دست بکشیم و یا اینکه فشارها و تحریم های جدید طرف مقابل را پذیرا شویم. چرا باید خود را در چنین دام بزرگی بیندازیم؟

متاسفانه مسئولین به بحث نفوذی که مقام عظمای ولایت بارها اشاره نمودند، توجه چندانی نمی کنند که نتیجه ی آن، دستگیری های متعدد جاسوسان در دفتر و بیت مقامات و مسئولین است که نمونهی آن، وجود جاسوس در تیم ارشد مذاکره کننده هسته ای بود که با اقدامات خود توانست ایران اسلامی را وارد چاهی کند که خروج از آن مستلزم صرف هزینه های بسیاری است.

این مسائل درمورد سایر الزامات FATF به طریق اولی وجود دارد. با تایید کامل لوایح مرتبط با FATF در  مجلس و شورای نگهبان عملا جمهوری اسلامی ایران از چاله وارد چاهی خواهد شد که خروج از آن، مشکلات بسیاری برای ایران اسلامی ایجاد خواهد کرد.

تصویب سریع این لوایح آنقدر برای نظام سلطه حیاتی و مفید است که بارها مقامات غربی نسبت به تعلل مقامات کشورمان جهت تصویب آنها اعتراض کرده اند! بعنوان مثال «سیگنال مندلکر» معاون وزارت خزانه داری آمریکا نسبت به طولانی شدن روند تصویب FATF و لوایح وابسته به آن در مجلس ایران اعتراض نمود! آیا دشمن دلش به حال ما میسوزد؟ قطعا خیر. بلکه منافع او در تصویب این قراردادهای استعماری است.

ما جوانان انقلابی از شما عضو محترم شورای نگهبان می خواهیم تا این بار قاطعانه در مقابل فشارهایی که برای تصویب این لایحه و لایحه های آتی مرتبط با نظام سلطه بر شورای نگهبان وارد می شود، بایستید و مطمئن باشید، هم در مقابل خداوند متعال سربلند خواهید بود و هم ملت ایران و نسل های آینده که شما را برای مقاومت در مقابل سلطه ی بیگانگان بر ایران اسلامی تحسین می کنند و از سرزنش احدی باک نداشته باشید که خداوند متعادل ویژگی قوم برگزیده را در کتاب آسمانی خود ذکر کرده است: «أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْکَافِرِینَ یُجَاهِدُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَلَا یَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ »

و السلام علی من اتبع الهدی

 

لیست دفاتر بسیج دانشجویی در تهران که این نامه را امضا نموده اند:

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین )ع(

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد غرب تهران

بسیج دانشجویی دانشکده نقشه برداری وزارت دفاع

بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما

بسیج دانشجویی دانشگاه سوره

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی

 

ارسال نظر


captcha