مراسم تکریم و معارفه جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی / تصاویر

مراسم تکریم و معارفه جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی در سالن همایشات دانشکده کشاورزی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : مراسم تکریم و معارفه جانشین خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی با حضور دکتر رضایی؛ جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر عزیزی؛ مسئول دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج، دانشجویان و مسئولان بسیج دانشجویی برگزار شد.

 

 

عباس رضایی در ابتدای جلسه ضمن تبریک عید سعید فطر گفت: همانطور که شهید آوینی فرمودند؛ تمام بار یک نسل و یک تاریخ بر دوش نسل انقلاب اسلامی است و ماها نیز میراث دار همان نسل هستیم.از نگاه ما مسئولیت ها تمام شدنی نیست و کسانی که این راه را انتخاب کردند و خودشان را زیر این بیرق قرا می دهند تا لحظه ای که هستند و وجود دارند در قبال محیط پیرامونشان، نسل های گذشته و آینده خود مسئولیت دارند.

 

دکتر رضایی بیان داشت: وقتی به سابقه و گذشته بسیج نگاه می کنیم ظرفیت بزرگی که در وجود این مکتب قرار دارد قابل رؤیت و رصد است و همه ی مفاهیم بزرگ اخلاقی و انسانی چه در انقلاب اسلامی و چه قبل از آن در این مسیر و مکتب قرار دارد. از این رو مسئولیت در بسیج فرصت بزرگیش است که باید قدر آن را بدانیم

 

وی افزود: در دانشگاه هایی که هم حوزه خواهران و هم برادران دارند ما برایشان نقش های جدی تر متصور هستیم و انتظارات بیشتری نیز از آنها قاعدتاً خواهیم داشت. حوزه خواهران همیشه به دلیل نقش تکمیلی و نظارتی و از همه مهمتر حمایتی که در دانشگاه ها داشتند برای ما کم از مسئول حوزه نبوده و نیست، و از جانشین خواهر حوزه همان انتظاراتی را داریم که از مسئول بسیج دانشگاه نیز داریم.

 

عباس رضایی خاطر نشان کرد: امروزه می بینیم که دشمن و معاندین بیشترین هجمه و تمرکز اجرایی خود را چه در سایت ها و کانال های و چه در تهاجم فرهنگی در حوزه زنان و بانوان گذاشته اند، در استان ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم و انتظاری که از شما داریم این است که در حوزه بانوان که تخصص خودتان بیش از پیش فعال باشید و به جد اقدام به برنامه ریزی در این زمینه کنید.

 

دکتر رضایی در پایان گفت: همانطور که مقام معظم (اروحنا فدا) چند سال پیش در جمع دانشجویان فرمودند؛ در تحصیل، تهذیب و ورزش کوشا باشید. دانشجویان بسیجی نه تنها باید در اخلاق و رفتار الگو و سرلوحه دانشگاه و کلاس خود باشند، بلکه ابتدا باید از نظر درسی و فکری در بین هم کلاسی های خود تراز اول باشند.

 

 

خانم حسین زاده جانشین پیشین بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: خدا را شاکرم که توفیق حضور و خدمتگذاری در کم نظیرترین تشکل ولایی و مخلص ترین جمع دانشجویی را داشتم.

 

وی خاطر نشان کرد: حقیقتاً چیزی که لحظه تحویل مسئولیت بسیار سخت می کند این است که وقتی به گذشته نگاه می کنیم و می بینیم که از فرصت و میدان که در اختیارمان گذاشته شد بود، میتوانستیم بهتر استفاده کنیم و بیش از اینها مثمر ثمر باشیم. عذر و بهانه قابل قبول نیست و بنده به نوبه ی خودم از کم کاری هایی که در این مدت از حوزه خواهران و شخص بنده سر زد عذرخواهی می کنم.

 

حسین زاده افزود: از نقاط قوتی که بسیج خواهران دانشگاه دولتی در این 2 سال گذشته داشته اند می توان به کادر سازی، تربیت نیرو، ایفای نقش های محوری در جنبش های دانشجویی در سطح استان اشاره کرد. و انشالله در آینده با کادر سازی و تربیت نیروی که صورت گرفته برنامه ریزهایی تخصصی صورت گرفته در حوزه بانوان به مرحله اجرا در خواهد آمد، و پیش بینی میکنیم به قطب و پرچمدار حوزه زنان در غرب کشور تبدیل شویم.

 

در پایان ضمن تشکر از همه عزیزان و دوستانی که در طول این دو سال همراه و کمک حال ما بودند تشکر ویژه دارم و بازهم از شما تقاضا حلالیت دارم و انشالله حقیر را به خاطر کاستی ها و کم کاری ها ببخشیده باشید.

 

 

گفتنی است سرکارخانم شریفی با حکمی از طرف مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان جانشین جدید حوزه خواهران بسیج دانشگاه دولتی یاسوج منصوب شدند.

 

خانم شریفی گفت: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند " وقتی منصوب به مسئولیتی می شوید، آنگونه خدمت و انجام وظیفه کنید که در آن سمت اطرافیانتان از رفتن شما اندوهگین و غمگین باشند". به جرأت میتوانم بگویم که خانم حسین زاده مصداق اکملی از این سخنان امام هستند، بنده به نوبه ی خودم تشکر ویژه ای از خانم حسین زاده دارم و انشالله توفیقی باشد و ماهم بتوانیم راه وی را ادامه دهیم.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار