رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد؛

دانشجویان طلایه داران اردوهای جهادی هستند

مهمترین نقش در پیدایش، تثبیت و شکوفایی اردوهای جهادی بسیج دانشجویی می باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /به نقل از البرز: دکتر فیض الله اکبری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد و معاون سازمان بسیج اساتید استان البرز در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی استان البرزبه تشریح برکات اردوهای جهادی پرداخت و گفت: یکی از برکات و آثار ارزشمند انقلاب اسلامی، راه اندازی اردوهای جهادی می باشد.

 

دکتر اکبری با اشاره به اینکه در 8 سال دفاع مقدس شاهد خلق حماسه های بزرگی بوده ایم، افزود: همه ی 8 سال دفاع مقدس ما اردوهای جهادی بوده است و امروز هم نوبت به خلق همان حماسه های بزرگی می باشد.  

 

معاون سازمان بسیج اساتید استان البرز در ادامه بیان کرد: امروز بسیج و نیروهای انقلابی به این نتیجه رسیده اند که در میدان های دیگری حضور داشته باشند و به رسالت و تکلیف دینی خود عمل کنند. یکی از مهمترین سر فصل های حضور بسیج این شجره ی طیبه ی انقلاب اسلامی اردوهای جهادی است. از آغاز این اردوها شاهد برکات و فعالیت در عرصه های عمرانی، علمی، آموزشی، پزشکی بوده ایم. 

 

استاد دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد کرج با اشاره به اینکه طلایه داران اردوهای جهادی دانشجویان هستند، اظهار داشت: مهمترین رکن شکل گیری  اردوهای جهادی نقش بی بدیل دانشجویان و دانشگاهیان می باشد و مهمترین نقش در پیدایش، تثبیت و شکوفایی اردوهای جهادی بسیج دانشجویی می باشد. 

 

وی با اشاره به ترکیب دو واژه ی اردو و جهادی تصریح کرد: وقتی که واژه ی اردو به ذهن ما وارد می شود، فضای تفریح و استراحت شکل می گیرد و زمانی که واژه ی جهادی در کنار واژه ی اردو قرار می گیرد یک معنا و مفهوم دیگری به خود می گیرد و باعث خود سازی، تعالی روح  و سازندگی اجتماع می شود. 

 

دکتر اکبری در پایان به ذکر نکاتی در راستای جذب حداکثری در اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت: برای جذب حداکثری در اردوهای جهادی و آشنایی هر چه بهتر دانشجویان و مردم با این اردوها باید اطلاع رسانی بسار خوب و کامل، بهره مندی از ابزار هنر و نمایش محصولات تولیدی جهادی در دانشگاه ها انجام شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار