جوان مومن انقلابی،مطالبه گر دائم آرمان ها«23»؛

جاندیده: حمایت از کالای ایرانی، اشتغال جوانان را به دنبال دارد

مسئول امربه‌معروف دفتر بسیج دانشجویی استهبان گفت: حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی موجب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری تقویت بنیان‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات، کاهش تورم می‌شود و اگرهرایرانی غیرتمند به حمایت از کالای ایرانی همت گمارد خیلی از مشکلات اشتغال حل خواهد شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییکبری جاندیده مسئول امربه‌معروف دفتر بسیج دانشجویی استهبان در گفتگو با خبرنگار ما در مورد راه‌حل بیکاری جوانان بیان داشت: بهترین راه شاغل کردن جوانان این است که این قشر باید صاحب دانش و فناوری شوند و برای اینکه صاحب فناوری شویم باید از همه فرصت‌ها استفاده کنیم. اراده به توان ملی ونیز برنامه‌ریزی جامع و درازمدت نیاز رسیدن به این فناوری است.

جاندیده در مورد راه‌حل معضل بیکاری گفت: بهترین روش ایجاد اشتغال و حل مسئله بیکاری در کشور ما توسعه‌یافتگی فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه است زیرا مردم و حتی تحصیل‌کرده‌ها و فرزندان خانواده‌ها دنبال این هستند که از طریق بخش دولتی کسب‌وکاری برای خود ایجاد کنند.

این فعال دانشجویی افزود: وقتی ازبسیاری از مردم حتی نخبگان جامعه سؤال می‌کنند که کارآفرینی چیست یا کارآفرینان چه کسانی هستند به‌سرعت پاسخ می‌دهند که کارآفرینی ایجاد کار و شغل است و کارآفرینی ایجاد می‌کند درصورتی‌که تعریف کارآفرینی و کارآفرین این نیست. به گفته مختصران و کارشناسان، کارآفرینی قصه زندگی انسان‌های موفق هر جامعه است به‌جای اینکه بیایند و درجایی استخدام شوند و مشغول کار شوند خودشان کسب‌وکار راه می‌اندازند و دیگران را مشغول کار و تجارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی entrepreneur به معنای متعهدشدن نشأت گرفته است و کارآفرین کسی است که متعهد می‌شود مخاطره‌های یک فعالیت اقتصادی را سازمان‌دهی، اداره و تقبل کند. کارآفرین سه کار مهم می‌کند که اول ایجاد خلاقیت و نوآوری، دوم راه‌اندازی یک شرکت با کسب‌وکار و طی کردن فرایند کسب‌وکار، سوم ارائه محصول و خدمت خود به بازار می‌باشد.

این فعال دانشجویی بیان داشت: به نظر من اگر بخواهیم کاری کنیم که خدا را خشنود سازیم بهتراست قبل ازهر کاری مشکل اشتغال جوانان را مرتفع سازیم و مدارس نیز می‌توانند نقش مهمی در این خصوص برای کمک بیشتر به والدین ایفا کنند و به‌طور مثال مربیان آموزشی می‌توانند دوره‌هایی در طول سال تحصیلی برای راهنمایی جوانان بگذارند تا آن‌ها را با محیط کسب‌وکار بیشتر آشنا کرده و از طرفی هم باعث می‌شود که قدر زحمت‌های پدرومادردار خود را بدانند و متوجه شوند که برای به دست آوردن سرمایه زندگی آن‌ها چقدر زحمت‌کشیده‌اند.

مسئول امربه‌معروف دفتر بسیج دانشجویی استهبان اظهار داشت: به تعبیر امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) نخستین کسی که نقش و جایگاه مقام زنان را درک کرد و زمینه‌ساز نقش‌آفرینی برجسته زنان در عرصه‌های گوناگون شد امام بزرگوار بود و امام، نخستین کسی بود که جایگاه مردم و تأثیر حضور آنان را درک کرد.

وی بیان داشت: امام خامنه‌ای (مدظله العالی) تأکید کردند که امام (ره) قدر مردم را دانست، توانایی‌های آنان را شناخت و با تکیه‌بر همین شناخت به آنان اعتماد کرد و مردم نیز به فراخوان امام (ره) در عرصه‌های گوناگون پاسخ دادند و همه قشرها در عرصه‌ای که نیاز بود جانانه وارد شدند که این حضور آگاهانه و ضروری همچنان ادامه دارد.

جاندیده ابراز داشت: به گفته امام خامنه‌ای (مدظله العالی) خانواده پایه بسیار مهم و سلول اصلی جامعه هستند به‌گونه‌ای که بدون بهره‌مندی از خانواده‌های سالم سرزنده و بانشاط امکان پیشرفت جامعه و به‌ویژه پیشرفت فرهنگی وجود ندارد و این‌گونه خانواده‌ها نیز بدون حضور زنان مؤمن و فهیم شکل نمی‌گیرد.

وی در مورد راه‌حل‌های معضل بیکاری جوانان بیان داشت: یکی از راه‌ها به نظر بنده استفاده از کالای ایرانی باشد و لازمه موقعیت شعار حمایت از کالای ایرانی حمایت از کسب‌وکارهای ایرانی خواهد بود. باید همه مردم ازنظر امر تحول فرهنگی فعال و کوشا شوند و لازمه این تحول دوست داشتن یکدیگر و فهم اینکه اگر کشور پیشرفت نماید تک‌تک افرادی که در این جامعه زندگی می‌نمایند نیز دچار پیشرفت خواهند شد، می‌باشد.
 

این فعال دانشجویی افزود: وقتی ما از کالای ایرانی حمایت کنیم جنس ایرانی فروش می‌رود و جوانان در کارخانه‌ها شروع به فعالیت می‌کنند و از مهاجرت جوانان جلوگیری می‌شود.
 

جاندیده در موردحمایت از کالای داخلی تصریح کرد: حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی موجب افزایش اشتغال و کاهش بیکاری تقویت بنیان‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش صادرات، کاهش تورم می‌شود و اگرهرایرانی غیرتمند به حمایت از کالای ایرانی همت گمارد خیلی از مشکلات اشتغال حل خواهد شد و وظیفه ما این است که با حمایت از کالای ایرانی از تولیدات داخلی کشور پاسداری کرده و حمایت از تولیدات داخلی پاسداری از اقتصاد ملی و تداوم راه شهیدان است.
 

وی افزود: به نظر من خودباوری در بین جوانان ایرانی باید افزایش یابد و اعتقاد همه‌جانبه به این شعار که مامی توانیم و اینکه ایرانی می‌تواند هر کالایی را تولید کند باید در نظام آموزشی و صنعتی کشور نهادینه شود.

ارسال نظر


captcha