نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان:

تواضع نداشتن راه رسیدن به کمال را سلب می کند/ تقوای الهی داروی دردهای درونی است

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان گفت: فردی که در اخلاق ضعیف است و تواضع ندارد راه رسیدن به کمال را از خود سلب می کند و تقوای الهی داروی دردهای درونی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / آیت الله علی اکبرکلانتری، نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان صبح امروز در مراسم اختتامیه برنامه های ماه مبارک رمضان که در حسینیه بسیج دانشجویی فارس برگزار شد با اشاره  به اینکه این ماه تمرینی برای تقویت و تهذیب نفس است، اظهار داشت: تقوا، انجام واجبات و ترک محرمات و آراسته شدن به فضایل اخلاقی و برطرف کردن رذایل اخلاقی از مراحل پرورش روح است.

---

کلانتری با بیان اینکه تقوای الهی داروی دردهای درونی است در ادامه گفت: بهترین و کارآمدترین راه برای رسیدن به عرفان داشتن تقواست.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان با اشاره به اینکه در نمازهای ما خشوع و خضوع کمتر دیده می شود، تصریح کرد: کسی که ترک واجبات می کند انجام دادن کار مستحبی جایگاه و اهمیتی ندارد.

---

وی حضور در نماز جماعت، نماز قافله و نماز اول وقت را از راه های جبران نداشتن خضوع و خشوع در نمازهای واجب برشمرد و عنوان کرد: فردی که در اخلاق ضعیف است و تواضع ندارد راه رسیدن به کمال را از خود سلب می کند.

کلانتری راضی بودن از حضور در مجالس، پیشی گرفتن در سلام کردن، کوتاه آمدن هنگام گفتگو و دوست نداشتن تعریف و تمجید را از نشانه های افراد متواضع و فروتن دانست.

---

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه پایدارماندن تقوا مستلزم اخلاق است، خاطرنشان کرد: برکات این ماه باید مستمر باشد و سلب نشود.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha