نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ؛

از ۴۳ شرط (FATF)، حدود ۴۰ مورد را دولت بدون مشورت با مجلس امضاء کرده و پذیرفته است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: از ۴۳ شرط (FATF)، حدود ۴۰ مورد را دولت بدون مشورت با مجلس امضاء کرده و پذیرفته است و سایر موارد هم امضاء می‌کرد ولی این قانون می‌خواهد و به این دلیل به مجلس آمده است و سایر موارد را قبلا انجام داده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعبدالرضا مصری ، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی  در گفت و گو با بیان اینکه حدود ۱۸۰ کشور عضو این کنوانسیون هستند و قرار است عضویت ما به کنوانسیون نیز در مجلس بررسی شود،اظهار داشت: اگر این موضوع را قبول کنیم عملا شروط آن‌ها را برای تعریف تروریست پذیرفته‌ایم و براساس ماده ۶ آن، هیچ‌گونه توجیه فلسفی، عقیدتی، میهنی، مذهبی، دینی و... مورد پذیرش نیست و مدافعان حرم، حزب‌الله و فلسطین چون از آب و خاک خود دفاع می‌کنند، تروریست هستند.

 

مصری با اشاره به اینکه طبق تعریف آنان صهیونیست‌ها تروریست نیستند، افزود: کنوانسیون حدود ۴۰ شرط دارد و هر کشوری در پارلمان خویش آن‌را مطرح می‌کند و به تصویب می‌رساند که برخی‌ها تحفظی دارند بر روی آن و برخی موارد را قبول نمی‌کنند ولی این مانع از آن نیست که اگر عضو شدند، گرفتار نشوند و با همین این کشورها سنجش و سپس تحریم می‌شوند و ماجرا به این سادگی نیست که برخی فکر می‌کنند.

 

به گفته نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، از ۴۳ شرط (FATF)، حدود ۴۰ مورد را دولت بدون مشورت با مجلس امضاء کرده و پذیرفته است و سایر موارد هم امضاء می‌کرد ولی این قانون می‌خواهد و به این دلیل به مجلس آمده است و سایر موارد را قبلا انجام داده‌اند.

 

مصری با تاکید بر اینکه نمایندگان بدانند مخالفت با این موضوع به نفع کشور است که عضو (FATF) نباشیم، عنوان کرد: (FATF) یک سازمان رسمی سازمان ملل نیست و یک ان.جی.او اجتماعی و مالی است و عضویت کشورهای زیادی در آن موجب اثرگذاری بر سایر کشورها می‌شود.

 

این مسؤول تاکید کرد: رژیم صهیونیستی مثلا عضو کنوانسیون می‌شود و این همچون موضوع انرژی هسته‌ای است که ما عضو سازمان انرژی اتمی هستیم و حق نداریم غنی‌سازی کنیم ولی رژیم اشغال‌گر قدس که عضو نیست، کلاهک هسته‌ای می‌سازد.

 

مصری خاطرنشان کرد: اصل این موضوع اصلاح نمی‌شود و از نظر قانون بین‌الملل اگر ما بگوییم بخشی از آن‌را قبول نداریم، در اجلاس جهانی کشورهای مختلف رای می‌دهند و اعتراض هر کشوری به ما موجب می‌شود خواسته ما از قوت ساقط شود و این در حالی است که ما شرایط آن‌ها را پذیرفته‌ایم.

 

 نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برخی در جریان تمام موضوع نیستند، گفت: بنده مخالف این لایحه هستم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار