به همت حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اسلام آباد غرب؛

سفره افطاری ساده مردمی در منطقه حاشیه نشین اسلام آباد غرب برگزار شد

سفره افطاری ساده در مسجد صاحب الزمان دهستان شیان از توابع شهرستان اسلام آباد غرب گسترده شد تا بیش از ۴۰۰ نفر از ساکنان محل در این شب های ماه مبارک رمضان بر سر سفره الهی بنشینند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : این مراسم به همت حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اسلام آباد عرب و حوزه مقاومت دهستان شیان ، واهالی روستای در راستای محرومیت زدایی بطور گسترده برای چندمین بار اجرایی شد.

 

علی همتی مسئول حوزه بسیج دانشجویی  بیان داشت: بر گزاری چنین مراسماتی برای چندمین سال در شهرستان اسلام اباد غرب با هدف ترویج دینداری صورت میگیرد که در مقابل ریخت و پاش های سفره های تجملاتی که در تالار ها بر پا میشود اجرایی میشود زیرا در این حرکت مردمی تاکید بر افطاری دادن به قشر آسیب پدیر بوده تا نهضت افطاری های ساده به دور از تجمل رونق گیرد.

 

این مسئول بیان داشت: سفره های افطاری برگزار شده  در مسجد صاحب الزمان دهستان شیان درمقابل ریخت و پاش های سفره های تجملاتی که در تالارها برپا می شود اجرایی میشود زیرا در این حرکت مردمی تاکید بر افطاری دادن به قشر آسیب پذیر و فقیرنشین شهر بود تا نهضت افطاری های ساده به دور از تجمل رونق گیرد.

 

همتی افزود: هر کسی بر طبق توانمندی خود در تهیه و تدارک این سفره ساده نقشی برعهده داشت و این حرکت بدون حضور هیچ نهاد و سازمان دولتی بر پایه عمل به دستورات مقام معظم رهبری برای برپایی افطاری های ساده انجام شد.

 

وی تاکید داشت: به نمایش گذاشتن نیت بذل ، بخشش و گشاده دستی در ماه مهمانی خدا در قالب افطاری دادن های ساده در مساجد ، محله ها و معابر عمومی از دیگر اهداف ما هستند.

 

وی در ادامه گفت: یکی از کارهایی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، افطاری ساده است رهبر انقلاب خواستار باب شدن افطاری ساده در مساجد هستند افطاری ساده دادن باعث می شود تا قبح سنگین بودن مراسم افطاری شکسته شود و حضور و بانی افطاری شدن برای مردم راحت تر شود.

 

این مسئول  افزود: ضمن اینکه افطاری ساده دادن به صله رحم نیز کمک خواهد کرد این امر باعث می شود که خویشاوندان و همسایه ها به راحتی بتوانند یکدیگر را به افطاری دعوت کنند متاسفانه سنگین بودن هزینه های افطاری و میهمانی ها باعث کرنگ شدن این توصیه اسلام و اهل بیت(ع) شده است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار