جواد فایضی :

روز قدس روز عدالتخواهی و وحدت امت اسلامی وفریاد یکپارچه برسرمستکبران غاصب

اعلام روز جهانی قدس در سال 1358از سوی حضرت امام خمینی (ره) و گسترش این مسئله به سایر کشورهای اسلامی ، مسئله فلسطین را از داخلی بودن خارج کرده وآنرا به عنوان یکی از مهم ترین مسائل جهان اسلام تبدیل کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

بسم الله قاصم الجبّارین

روز قدس روز عدالتخواهی و وحدت امت اسلامی وفریاد یکپارچه برسرمستکبران غاصب

((کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا؛ دشمن ستمگر و یاور ستمدیده باشید)) حضرت علی علیه السلام

اعلام روز جهانی قدس در سال 1358از سوی حضرت امام خمینی (ره) و گسترش این مسئله به سایر کشورهای اسلامی ، مسئله فلسطین را از داخلی بودن  خارج کرده وآنرا به عنوان یکی از مهم ترین مسائل جهان اسلام تبدیل کرده است.

این ابتکار بنیانگذارانقلاب اسلامی ایران باعث شد تا مسلمانان،آزادگان ومستضعفان جهان در این روز ندای آزادی قدس را سردهند و بیت المقدس را به رسمیت پایتخت فلسطین بشناسند وبا راهپیمایی و تظاهرات به جهاد برخیزند.

از ویژگی رژیم صهیونیستی  نژاد پرستی ، اشغالگری وتجاوز میباشد  که ازادغام شدن با ملت های دیگر خودداری کرده ومعتقدند که خود نژاد برتر در روی زمین هستند که از 70سال پیش درحال ظلم وجنایت برمردم مظلوم فلسطین میباشند،البته این رژیم آشغالگر و کودک کش امروزه نه تنها درفلسطین بلکه درهرنقطه ای باعث قتل عام ها ،آوارگی ها،جنایت علیه بشریت ،جنایت جنگی بی شمار و شکنجه های غیرانسانی هزاران انسان مظلوم شده است، که امروزه فریاد های مردم مظلوم یمن برکسی پوشیده نیست.

بارها شاهد آن بوده ایم که سازمان های دفاع کننده از حقوق بشردر کوچکترین اتفاقی که برای یک شهروند رخ میدهد جلسه های مستمر تشکیل داده اند وپیگیر موضوع میباشند،اما در مورد جنایات سران رژیم صهیونیستی وکشتار وحمله به مردم غیر نظامی وحتی کودکان بی گناه هیچ گونه واکنشی نشان نداده اند وبلکه دفاع هم کرده اند،جامعه جهانی حتی مردم شهرهای اسراییل هم میدانند که اینکار اشتباه محض است ودر اعتراض به این جنایات به خیابان ها آمده اند امامسئولین سازمان دفاع از حقوق بشر سکوت اختیارکرده و فریاد مادران وپدران وکودکان مظلوم را نمیشنود که این باعث ننگ آنان میباشد.

کشورهای عربی درتلاش هستند باعادی سازی روابط با رژیم اسرائیل بسوی کمرنگ کردن مسئله فلسطین گام برداشته تا مردم را فریب بدهند که هیچ اتفاقی در حال رخ دادن نیست،غافل از آن که رهبر معظم انقلاب صریحا اعلام کرده است اسرائیل 25سال آینده رانخواهید دید ومردم زوال ونابودی اسرائیل را جشن خواهند گرفت.

از نمونه های بارز این مسئله میتوان  اشاره کرد به جنگ ومقاومت  33روزه لبنان در مقابل این رژیم وپیروزی حزب الله لبنان وهم چنین نابود کردن داعشی ها در سوریه که درآن میتوان نقش مهم  مدافعان حرم را ذکر کرد.

رهبرمعظم انقلاب بابیان اینکه روز قدس روز حیات اسلام است فرمودند روز قدس روزى است که ملت ایران می‌تواند با کمک ملت‌هاى مشتاق دیگر یک حرف حقى را فریاد بزند که براى پنهان کردن آن حرف حق و خاموش کردن آن فریاد، چندین سال است دستگاه استکبار دارد سرمایه‌گذارى می‌کند.

دشمن با شگردهایی از جمله شبهه عربی بودن مسئله فلسطین یا ناصبی بودن مبارزان فلسطینی سعی میکند که اتحاد مسلمانان را از بین ببرد وبر سلطه استعمارگری خود ادامه بدهد،اما در پیام اخیر ولی امر مسلمین امام خامنه ای به جوانان عرب آمده است که پیروزی نزدیک است وخودرا آماده کنید ومعادله باطل اتخاذ کشورهای عربی بارژیم صهیونیستی علیه ملت هایشان راازبین ببریدوبه خدا تکیه واعتماد کنید و ازفراوانی دشمنان نهراسید.

روزقدس،روز تجلی شکوه وعظمت امت اسلامی، فریاد عدالتخواهی ،رستاخیز استکبارستیزی مسلمانان جهان وهم چنین روزگره خوردن بازوان توانای امت اسلامی برای نابودی رژیم صهیونیستی وامپرایالیسم غارتگر میباشد.

مقاومت و وحدت رمز پیروزی است.

مقاومتی که مردم فلسطین باسلاح سنگ وفریاد درمقابل استبداد شجاعانه ایستادند وتا آخرین نفس های خویش سرود مقاومت و شهادت را باشعار حی علی الجهاد خواندند،تاهمه آزاداندیشان جهان کودکان شیرخوار قدس را ببینند که بجای آغوش گرم مادر درآغوش سرد خاک خفته اند ودرماندگی پدران از پرپرشدن گل هایشان با گلوله قساوت که قربانی توحش صفتان تاریخ شده اند.

وظیفه مسئولین کشور کمک وحمایت از مردم مظلوم فلسطین وهرکشوری که تحت جنایات این رژیم ورژیم های دیگر قرار میگیرد و هم چنین حمایت از حرکت ضدصهیونیستی میباشد.

به فرموده امام خمینی(ره) که اسراییل باید از صفحه روزگارمحوشود،امت اسلامی سعی میکند هر چه زودتراین غده سرطانی را ازبین ببرد ودنیا بداند بیت المقدس  پایتخت فلسطین برای همیشه میباشد وتا به پایان رسیدن این وظیفه لحظه ای غفلت نخواهد کرد.

 

 إِنَّا فَتَحْنَا لَکَ فَتْحًا مُبِینًا

ارسال نظر


captcha