یادداشت/زهرا نیک منش

قدس را باید مسلمانان آتش به اختیارآباد کنند

قدس سرزمین موعود هر آزادی‌خواه است اما لاشخورهای آزادی کش در آن جایی ندارند. قدس را باید مسلمانان آتش به اختیارآباد کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / زهرا نیک منش عضو شورای بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا به مناسبت روزجهانی قدس یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

نمی‌دانم چرا اسم روز قدس که می‌آید ناخودآگاه یاد این آیه می‌افتم: آیه «و نرید آن نمن على الذین استضعفوا فى الأرض و نجعلهم أئمّة و نجعلهم الوارثین»

روز قدس یعنی روزی که تمام مردم جهان، آن‌ها که بویی از انسانیت برده‌اند، فارغ از دین و رنگ و ملیت و قومیت، دست‌به‌دست و متحد می‌شوند برای رساندن فریاد مظلومیت به گوش جهان خواب‌زده‌ای که با طلسم سامری صفتان صهیونیسم به خواب غفلت رفته است. عادت کرده‌اند که گوش جهانی را به آهنگ دلنوازی چون جام جهانی و حقوق بشر و.بنوازند و در دادوبیداد شیپورها و دست و جیغ‌ها خواب‌های آشفته‌شان را بر دنیا تحمیل کنند.

ما هم مردمی مسلمان و مسلمان‌زاده‌ایم، چاکران و مخلصان و ارادتمندان صاحب العصر و الزمان (عج) که در واپسین جمعه هر رمضان، دست به فریاد برمی‌داریم و یتیمی که به‌اندازه یک تاریخ قدمت دارد را فریاد می‌زنیم. آری فریاد ما هدفی فراتر امروز و اکنون دارد فریاد ما شاید همان فریادهایی است که در حلقوم تاریخ بشر، خفه کردند. فریاد از ظلمی که پدران این دیو و ددان در حق آن 72 پیامبر مظلوم روا داشتند، صدای شادی کودکی فلسطینی که هنوز دنیا را نشناخته به دست صهیونیست‌های فرصت‌طلب می‌شود بنگاه فروش عضو، پدری که در نماز جمعه در مسجدالاقصی کشته می‌شود و مادری که سال‌ها چشمش به در می‌خشکد تا پسرش بیاد و هنوز هم منتظر است...

خمینی کبیر را شاید بتوان هوشمندترین سیاست‌مدار قرن و بلکه کل تاریخ خواند. می‌دانی چرا؟ کجای عالم انتخابی چنین هوشمندانه دیده این؟ اینکه در ماه رمضان و آن‌هم آخرین جمعه و آن‌هم نماز جمعه و آن‌هم روز جهانی قدسی که شاید تا قبل از آن سال معروف، سال 1358 که ستون‌های کاخ ظلمشان لرزید از این سخن خمینی کبیر، هیچ جایی در دایره المعارف دنیا نداشت.

مردمی که پس از یک ماه روزه‌داری پاک گشته‌اند، حالا در روزی که متعلق به یگانه ظلم‌ستیز عالم هستی است، دست به فریاد برمی‌دارند از ظلم این قوم بنی‌اسرائیل که تنها میراث برحقشان شاید پاره‌های گوساله سامری ست که آن را بازیچه‌ی عده‌ای کوته‌بین کرده‌اند برای پیشبرد اهداف شومشان. دست به فریاد برمی‌دارند و ظلم بی‌حد و نساب این قوم را به گوش تنها فریادرس برحق خدا در زمین می‌رسانند

آری آخرین جمعه رمضان کل دنیا یکپارچه قدس می‌شود، قدسی که در یتیمی و انتظار به سر می‌برد برای دیدار همان بزرگ ظلم‌ستیز عالم که خدا وعده‌اش را در قران این‌گونه داد وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَیُمَکِّنَنَّ لَهُمْ دِینَهُمُ الَّذِی ارْتَضى لَهُمْ وَ لَیُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً یَعْبُدُونَنِی لا یُشْرِکُونَ بِی شَیْئاً؛

و فریاد ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی را که از زمان علی بن ابی‌طالب ع در حلقوم تاریخ خفه کرده بودند، دوباره احیاء می‌سازند.

فلسطین مسئله اول جهان است.

آری اکنون کل دنیا منجی طلب است، کل دنیا قدس است، کل دنیا یکسره فریاد است، فریاد عدالت‌خواهی و برائت از ظلم!

پس آنجا که هوشمندترین رهبر انقلابی تاریخ می‌گوید فلسطین مسئله اول جهان است کاملاً درست و بجاست، وقتی‌که یمن در آتش ظلم سعودی‌ها می‌سوزد و افطار خون و شهادت می‌کند. میانمار را بودائی‌های تندرو قتله گاه مسلمانانش کرده‌اند. مردم مسلمان افریقا در آتش جنگ‌های داخلی قتل‌عام می‌شوند. مراکز مسلمان‌نشین کشورهای به‌ظاهر روشن‌فکر و آزادی‌خواه اروپایی درگیر حوادث مشکوکی می‌شود که همواره در هاله‌ای از ابهام هستند و هیچ پاسخی از هیچ کجا برایش نیست. آنجا که دختران وزنان مسلمان سوری به بردگی فروخته می‌شوند به دست داعشی که خود برده‌ی استکبار جهانی ست و سوریه سراسر جنگ می‌شود و آتش. آنجا که مساجد و تکایای مسلمانان افغان و پاکستانی در آتش جهالت و تندرویی برخی می‌سوزد.

و خلاصه هرکجای دنیا که ظلمی در حق فردی، سوای از دین و ملیتش، می‌شود؛ آنجا فلسطین است و به‌راستی‌که کل دنیا امروز فلسطینی شده که دست به دامان منجی ست و چه روزی بهتر از جمعه و چه زبانی بهتر از زبان روزه‌دار برای فریاد عدالت برآوردن و برائت از ظلم و استکبار.

در این میان ما جوانان انقلابی حسابمان سواست. کار ما سخت‌تر و مهم‌تر است چراکه رهبری حکم آتش به اختیار داده بر ما.

آتش را که به اختیار داشته باشی می‌توانی بدون هماهنگی بالادستی‌ات دشمن را قلع‌وقمع کنی قطعاً همین آتش به اختیار بود که ایران 58 را از تجزیه و ننگ حتمی رهانید. آنجا که فرمانده کل قوا زمین داد تا زمان بخرد هم همین

آتش به اختیارها بودند که جان و ناموس ملت را از تاراج حتمی نجات دادند. اگر به او بود که صدام ناهارش را در تهران می‌خورد ...

حالا هم‌داستان چندان فرقی ندارد. جنگ ما امروز جنگ زمین و زمان نیست

جنگ ما شده جنگ ظالم و مظلوم اصلاً آتش به اختیار، نثر صریح قران است:

. آنگاه‌که قرآن کریم همه را در موعظه واحد، دعوت به قیام می‌کند یک‌نفره و دونفره:

«قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ آن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا» ٍ (سبأ/46)؛ وقتی‌که از مؤمنین خواسته شده آن‌چنان‌که عیسی بن مریم به حواریون خطاب کرد شما نیز انصار الله شوید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا أَنْصَارَ اللَّهِ کَمَا قَالَ عِیسَى ابْنُ مَرْیَمَ لِلْحَوَارِیِّینَ مَنْ أَنْصَارِی إِلَى اللَّهِ قَالَ الْحَوَارِیُّونَ نَحْنُ أَنْصَارُ اللَّهِ»(الصف/14)؛ وقتی‌که از مسلمانان می‌خواهد که هر چه می‌توانید مجهز شوید تا به این وسیله دشمنان خدا به وحشت و ترس بیافتند: «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُمْ»(اﻷنفال/60)؛ وقتی‌که از مسلمانان خواسته شده درراه خدا باکسانی که قصد جنگ با شمارا دارند بجنگید و البته نباید در این مقاتله تعدی و افراط کنید: «وَقَاتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ الَّذِینَ یُقَاتِلُونَکُمْ وَلَا تَعْتَدُوا آن اللَّهَ لَا یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ»(البقرة/190)؛ و آنگاه‌که حکم قصاص بر شما واجب شد: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُتِبَ عَلَیْکُمُ القصص فِی الْقَتْلَى الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَالْعَبْدُ بِالْعَبْدِ وَالْأُنْثَى بِالْأُنْثَى»(البقرة/178).

آری این‌چنین است برادر، از آغاز اسلام آتش به اختیار مومن بوده و هست. اسمی از حکومتی به میان نیامده آتش به اختیار توست. می‌توانی با این آتش از سر جهالت و کم فکری ریشه خودت را بسوزانی یا آنکه بشوی آتش و بیفتی به جان هرچه استکبار است در دنیا.

آتش را با علم و انقلابی گری رام خودت کن و آنگاه بسوزان هرچه را که باید و به‌جایش برویان بذر انقلاب و انقلابی گری را.

روز قدس هم یکی از همین روزهاست. روزی که می‌توانی با آتشی که در اختیارداری ریشه ظلم را بسوزانی و جهانی را از بهت و خواب زمستانی ابدی بیدارسازی. قدس سرزمین گوساله‌پرستی نیست. سامری در قدس جایی ندارد. قدس سرزمین موعود هر آزادی‌خواه است اما لاشخورهای آزادی کش در آن جایی ندارند. قدس را باید مسلمانان آتش به اختیارآباد کنند.

نکند فکر کنی آتش با آبادی بیگانه است؟!

هرگز!

 این آتش آتشی است که گرما و حرارت از خون شهدا گرفته از شهدای صدر اسلام بگیر تا جنگ تحمیلی و هسته‌ای و مدافعان حرم و 17 خرداد و...آتشی این‌چنین مقدس را به دست‌تو سپرده‌اند. ابراهیم شو و از پس این آتش که ظلم و ظالم را خانه‌خراب می‌کند گلستانی بساز برای مؤمنین و مظلومان جهان.

تو باید با همفکران انقلابی‌ات متحد شوی، هم‌صدا شوی، در روشنی این آتش مقدس به جهان نشان بده حق چیست، حق با کیست و اینکه قطع به‌یقین در رأس این حق مقدس جانشین بر حق مهدی صاحب‌الزمان (عج)، سید علی خامنه‌ای ست.

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار