نامه بسیج دانشجویی شهرستان بم:

نماینده محترم مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص FATF اعلام موضع کنید

بسیج دانشجویی شهرستان بم: پذیرش fatf خودتحریمی، ضربه شدید به محور مقاومت و بازگذاشتن دروازه نفوذ برای ضربه زدن به امنیت و اقتصاد کشور است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بم طی نامه‌ای از نماینده شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی خواست تا در خصوص FATF اعلام موضع کند.

متن نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس نیکزادی

نماینده محترم مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

نکاتی چند پیرامون fatf که می‌تواند یکی از دروازه های نفوذ برای ضربه زدن به امنیت و اقتصاد کشور باشد را به استحضار می‌رسانیم:

طرح دوباره این موضوع از آن جهت قابل اعتناست که بارها طرف آمریکایی در خلال مذاکرات هسته ای دولت یازدهم با 6 کشور موسوم به 1+5 از ایران، درباره سیاست ها و راهبردهای منطقه ای اعم از حمایت ایران از گروه های مقاومت مردمی همچون حزب الله و در فلسطین و سوریه و یمن و عراق و مخالفت با رژیم های دست نشانده خودکامه همچون آل سعود و آل خلیفه تقاضای مذاکره جداگانه و هم راستا با برجام نموده بود که با موضع صریح و قاطع رهبری معظم انقلاب مواجه شد.

با توجه به بدعهدی اخیر آمریکا درباره ی توافق هسته ای و خروج از آن که قابل پیش بینی می‌نمود و همچنین بی نتیجه ماندن مذاکرات چندین ساله ی هسته ای و از طرف دیگر خسارات وارده بر صنعت هسته ای کشور، جدیدا بحث طرح لوایح چهارگانه یا FATF در مجلس کلید خورده است.

اینطور که مشخص است برنامه ریزی ها فراتر از صرف یک اقدام مثبت برای سیاست های پولی و مالی است و مخصوصا در قبال ایران هدفی را دنبال می کند که در صورت بی توجهی به آن عواقب ناخوشایندی خواهد داشت و اما آنچه متصور است؛

-قطع ارتباط مالی ایران به عنوان پشتیبان حرکت ها و نهضت های مردمی و مدافع مظلومان جهان با محور مقاومت و آزادیخواهان.

- کشف راههایی که ایران برای دور زدن تحریم های ظالمانه از آن استفاده می کرد که درصورت وضع مجدد تحریم ها به راحتی بتوانند این راههای ارتباطی را مسدود نمایند و حتی با طرف هایی که در این مدت با ایران همکاری کردند نیز برخورد نمایند.

- مشخص شدن هویت تجار ایرانی و شرکای خارجی آن‌ها بالاخص در تبادل کالاهای استراتژیک و همچنین دسترسی به حساب های بانکی اشخاص و سازمان ها.

از دیگر سو اعلام رسمی اتهام حمایت ایران از تروریزم از آن جهت مهم و قابل توجه است که یکی از نگرانی های دولت های غربی و بالاخص آمریکایی ها نگرانی از نفوذ جمهوری اسلامی ایران در میان ملت‌ها و کشورهایی است که در خط اول مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار دارند.

از دیگر مشکلاتی که پیوستن به این معاهده می‌تواند برای ایران پیش بیاورد، دستیابی بی واسطه و سریع به تراکنش های مالی ایران و رصد لحظه ای رویدادهای پولی-بانکی است که در صورت عدم توجه کافی به آن می تواند اسرار حساس کشور در مراودات تجاری و اقتصادی با هم پیمانان خارجی را به سهولت در اختیار دشمن قرار داده و آنها نیز با تحلیل این اطلاعات به راحتی از هویت تجار ایرانی و وفادار به انقلاب مطلع شوند و حتی در آینده موانعی از جمله تحریم و حتی ترور فیزیکی و بیولوژیکی این افراد را در دستور کار خود قرار دهند.

بدیهی است که این موارد هرکدام به تنهایی قادر خواهند بود امنیت اقتصادی و سیاسی کشور را دچار چالش های جدی کنند و در صورتی که نهادهای امنیتی و سازمان های مسئول در امر بازرسی و رصد، از این مقوله غفلت ورزند نتیجه آن در کوتاه مدت ضربه شدید به محور مقاومت، و در بلند مدت از بین رفتن نظام پولی-مالی کشور و از دست دادن فرصت برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

بررسی این لایحه نشان می‌دهد پیوستن به این معاهده بدین معنی است که دولت جمهوری اسلامی ایران سازمان ها و ارگان هایی از قبیل صدا و سیما، سپاه و دیگر افراد و سازمان های تحریم شده توسط دولت آمریکا را تحریم کند!

بسیج دانشجویی شهرستان بم در این امر بسیار مهم از جنابعالی به عنوان نماینده مردم شرق استان انتظار دارد که در جمع ها و جلسات مردمی و دانشجویی شرکت کرده و با توجه به داشتن عنوان نمایندگی مردم، نسبت به این مسائل شفاف سازی نموده و رای خود را علناً اعلام نمایید.

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان بم

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار