یادداشت/فردین کریمی

راه امام کلام امام

هنوز که هنوز است فرزندان روح‌الله هم از نسل اول و دوم و هم از نسل سومی‌ها باایمانی سراسر یقین و اراده‌ای پولادین ایستاده و این انقلاب را با عنایت صاحب عصر پیش خواهند برد چراکه طبق سنت خدا و قرآن این مستضعفین هستند که وارث زمین خواهند بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / فردین کریمی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استهبان یادداشتی با موضوع راه امام کلام امام نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

صحیفه امام خمینی (ره) را که ورق میزنیم یک موضوع در سیره سیاسی این معمار کبیر نظر همگان را به خود جلب می کند و آن سادگی اما صراحت در گفتار و کلام ایشان است، موضوعی که امروزه جای خود را به کنایه گویی، چند پهلو صحبت کردن و مبهم گویی داده، در شرایط کنونی کشور ما همه سعی در تفسیر شخصیت سیاسی امام مرتبط با منفعت خود دارند، شخصیتی که به هیچ عنوان نه قابل تحریف و نه قابل تفسیر است چرا که شخصیت امام بزرگوار ما در کلام ساده و صریح ایشان نهفته است. در شرایط کنونی کشور ما که مسئولین دولتی کمترین آشنایی با سیره امام را دارند خوب است به بهانه ی سالروز رحلت این بزرگ مرد با نگاهی به راه و کلام ایشان به نکاتی اشاره کرد.

 

در اولین نکته باید اشاره کرد انقلاب اسلامی کشور ما طبق فرمایشات امام، انقلاب پا برهنگان و انقلابی علیه اشرافی گری بود. مسئله ای که متاسفانه امروز به واسطه ی نفوذ اندیشه های لیبرالی در دستگاه های دولتی به فراموشی سپرده و مبنای رقابت در خدمتگزاری را با قدرت طلبی عوض کرده و امروز نجومی بگیران ذخایر انقلاب و پابرهنگان و دلسوزان انقلاب افراطی خطاب می شوند.

 

دومین نکته از کلام امام خمینی (ره) حفظ استقلال سیاسی مملکت اسلامی، حفظ عزت حکومت اسلامی در مقابل جهان خواران غربی و عدم وابستگی به غرب و شرق بود. به برکت انقلاب اسلامی از آغاز انقلاب اسلامی کشور ما استقلال طلبی خود را حفظ کرده اما همواره در مسئولان دولتی ما بوده اند غرب گرایان و لیبرال مسلک هایی که به دنبال وابسته کردن این کشور و این انقلاب به غرب بودند و متاسفانه بعد از چهار دهه از انقلاب اسلامی کسانی که نفس امام به آن ها خورده بود از ادامه راه خسته شده و از شعار ها برگشتند و راه برون رفت از مشکلات کشور را میز مذاکره دانستند و نه مذاکره و مذاکره کنندگانی انقلابی بلکه مذاکره ای غیر عزتمند و پذیرش دیکته ی نوشته شده ای به نام برجام، نکته جالب آن جاست که با گذشت سه سال از این تعهد و زیر پا گذاشتن این قرارداد از طرف غرب و اروپا یک بار دیگر حقانیت کلام امام خمینی (ره) بر تمام از نفس افتادگان انقلاب مشخص شد.

 

نکته سوم از سیره امام یقین به حقانیت حرکت انقلاب و ادامه دادن مسیر آن با همان روحیه ی جهادی و انقلابی است. بر هیچ کس پوشیده نیست که قبل از آغاز انقلاب اسلامی دشمنان اسلام خطر را درک کرده و تمام نیرو های خود را به کار گرفته تا این نهال کاشته نشود تا جایی که وزیر وقت امور خارجه آمریکا جورج شولتز در سخنی قبل از انقلاب اسلامی می گوید انقلاب اسلامی خطرناک ترین دشمن تمدن غرب در تاریخ بشریت است و در سخنی دیگر ریچارد نیکسون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا می گوید بنیاد گرایی اسلامی خطرناک تر از شوری برای ماست.

 

دشمنان انقلاب اسلامی متوجه شدند که این انقلاب منحصر به ایران نمی ماند و صدای استکبار ستیزی آن جهانیان را فرا خواهد گرفت لذا از همان ابتدا با ترور شخصیت های انقلاب، جنگ داخلی، جنگ تحمیلی، کودتا و... سعی در تضعیف آن داشتند که به برکت وجود امام خامنه ای و مردم بصیر ملت ایران چهلمین سال انقلاب خود را جشن خواهد گرفت اما نکته قابل ذکر در این موضوع پیاده شدن عده ای خسته از این قطار انقلاب هستند، کسانی که شاید روزی در رکاب امام بودند اما چندی بعد چهره ی نفاقشان بر همگان مشخص شد و امروزه دشمنان خارجی این انقلاب امیدشان نفوذ در میان همین اشخاص و ضربه زدن به انقلاب به واسطه همین افراد در ظاهر و لباسی اسلامی اما اندیشه ای غرب زده و لیبرال می باشد.

 

در پایان ذکر این نکته قابل‌توجه است که شخصیت امام را فقط و فقط باید در کلام امام جست‌وجو کرد چراکه امروز در کشور ما احزاب و گروه‌های سیاسی خاصی سعی در تحریف راه امام داشته و هرروز خواب جدیدی از امام دیده و نقل‌های متناقضی به جامعه تحویل می‌دهند و مسئولان دولتی کشور باید آگاه باشند که اگر راه را اشتباه انتخاب کنند و به‌جای نسخه‌ی انقلابی و انقلابی گری که در سیره و کلام امام موج می‌زند به نسخه‌ی غرب و اروپا متوسل شوند سیلی می‌خورند چراکه هنوز که هنوز است فرزندان روح‌الله هم از نسل اول و دوم و هم از نسل سومی‌ها باایمانی سراسر یقین و اراده‌ای پولادین ایستاده و این انقلاب را با عنایت صاحب عصر پیش خواهند برد چراکه طبق سنت خدا و قرآن این مستضعفین هستند که وارث زمین خواهند بود.

 

 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار