برجام عبرتی بود که مسئله تکیه به توان داخلی را جدی بگیریم

بیانیه بسیج دانشجویی شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد: فناوری هسته ای جزء منافع ملی و خط قرمز نظام محسوب میشود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد پیرامون مسئله هسته ای بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
"مسئله هسته‌ای، مسئله امروز کشور ما نیست. مسئله فرداهای کشور و آینده کشور است. مسئله سرنوشت کشور ماست."امام خامنه ای(مدظله العالی)..
جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از منابع عظیم انرژی،ولی باز هم نیاز مبرمی به فناوری هسته ای دارد.
فناوری هسته ای که در نزد مقام معظم رهبری جزء منافع ملی و خط قرمز نظام محسوب میشود و مکررا به اهمیت دستیابی صلح آمیز به این فناوری تاکید میکنند.
با توجه به فرمایشات معظم له در خصوص انرژی هسته ای در میابیم که انرژی هسته ای سرمایه ای برای نسل های بعد خواهد بود.
اما شاید از خود بپرسید انرژی هسته ای چه کاربرد هایی دارد؟از مهم ترین کاربردهایی که میتوان برای انرژی هسته ای برشمرد عبارتند از موازنه قدرت در جهان،تولید برق از طریق نیروگاه های اتمی،نقش گسترده در عرصه پزشکی مانند استفاده در رادیولوژی،گاما اسکن،تولید امواج پزشکی و... ،استفاده در صنعت کشاورزی و افزایش کیفیت و کمیت محصولات،کاهش خسارت ناشی از آفات و بیماری ها و... ، شناسایی منابع آبی زیرزمینی،ایمنی سدها،شیرین کردن آب شور و...
دشمنان نظام که فکر میکردند ما هرگز نتوانیم به این موفقیت بزرگ دست یابیم،اما وقتی ما زودتر از موعد و با تکیه به دانش جوانان خوش فکر و انقلابی این مرز بوم به این انرژی دست یافتیم، متعجب گشتند و تحمل هضم این موضوع برای آنان سخت بود که ایران هم جزء معدود و محدود کشورهای دارای این فناوری باشد.
در چند سال اخیر که قدرت هسته ای ایران بر همگان آشکار شد،دشمنان از هر طریقی مانند ترور دانشمندان هسته ای سعی کردند که مانع از پیشرفت کشورمان در این مسئله شوند.پس از آنکه نقشه ترور دانشمندان جواب عکس داد و تمایل جوانان کشور برای فراگیری این علم بیشتر شد،دشمنان نقشه خود را تغییر دادند و سعی کردند از طریق مذاکره،نقشه خود را عملی کنند.با تمام فراز و نشیب ها و سال ها مذاکره،بالاخره برجام بااصرار و پافشاری مسئولان دولتی پذیرفته شد و جمهوری اسلامی که همواره بر عهد خود پایبند بود از ابتدا بر طبق آن عمل کرد ولی طرف غرب که به خواسته خود رسیده بود،چندین بار تعهدات خود را نقض کرد تا اینکه از این توافق خارج شد.
در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی،رهبر معظم انقلاب دستور آغاز فعالیت ها جهت رسیدن به ۱۹۰۰۰۰ سو و برخی مقدمات دیگر را در قالبی که تعهد کرده بودیم صادر کردند.
برجام عبرتی بود که مسئله تکیه به توان داخلی را جدی بگیریم و به جوانان مومن و انقلابی و دانشمند کشورمان اعتماد کنیم و به قدرت های پوشالی خارجی و به قول برخی ها،به کدخدایان دل خوش نکنیم.چرا که جمهوری اسلامی ایران خدا را دارد و ناخدایی که کشتی انقلاب را هدایت میکند، همواره با فرامین و رهنمودهای خود، این کشتی را در مسیر اصلی خود هدایت میکند و نیازی به کدخدایان که جز خود،هیچ کس دیگری را نمیبنند، ندارد.
حال باید ببینیم که سرانجام برجامی که برگی دیگر از کتاب چندین جلدی بدعهدی های آمریکا هست،چه خواهد شد.
 
و السلام علی من اتبع الهدی
بسیج دانشجویی شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد
 
انتهای پیام//

مطالب مرتبط


ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار