یادداشت/امیر حسین سپهدار

امام خمینی (ره) نمونه بارز یک مسلمان واقعی

امام خمینی (ره) نمونه بارز یک مسلمان واقعی ست پیر فرزانه ما متعلق به یک دوره نبود بلکه به همه زمان‌ها و مکان‌ها تعلق دارد و نمونه بارز آن می‌توان به مقاومت مردم مظلوم فلسطین، بهار اسلامی در کشورهای عربی و ... اشاره کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / امیر حسین سپهدار عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استهبان یادداشتی در خصوص 14 خرداد سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:


 

عشق یعنی شجاعت و ایثار و ازخودگذشتگی، جان و مال خود را دادن عشق یعنی تلخ کردن خوشی‌ها به کام خود و درد و رنج را تحمل کردن عشق یعنی همه‌ی مشکل‌ها را به جان خریدن برای رسیدن به هدف متعالی.


والاترین عشق، عشق به خدای متعال، عشق به اسلام است عشق به خدا و اسلام یعنی خمینی (ره) خوشا آنان که درراه رسیدن به معبود از همه‌ی متعلقات و وابستگی‌های دنیا گذشتند و به آن رسیدند.


خمینی (ره)، پیر دانایی که 22 رهبر بزرگ جهان زبان به تمجید و بزرگی او گشودند. امام خمینی (ره) فردی بصیر، آگاه، شجاع و ازخودگذشته بود که دل از زیبایی‌های دنیا فروبست و بادلی پاک و مخلص قدم درراه سخت و مشکل تحقق اسلام که باید با شیطان درون و برون مبارزه کرد، گذاشت.


خمینی (ره)، عدالت علی (ع)، صلح و بینش حسن (ع)، شجاعت، زیر بار ذلت نرفتن و ایثار حسین (ع) تا قیام مهدی (عج) را سرلوحه کار خود قرارداد و با آگاهی و علم و بینشی عمیق درراه خدا و اسلام باپشتکار و سعی جدی جهاد و قیام کرد و در زیر بار سختی‌ها بااراده خالص و محکم خود کمر خم نکرد و با توکل به خدای متعال شیطان بزرگ را به‌زانو درآورد و آوای شیرین اسلام را در ایران طنین‌انداز کرد.


امام خمینی (ره) نمونه بارز یک مسلمان واقعی ست پیر فرزانه ما متعلق به یک دوره نبود بلکه به همه زمان‌ها و مکان‌ها تعلق دارد و نمونه بارز آن می‌توان به مقاومت مردم مظلوم فلسطین،  بهار اسلامی در کشورهای عربی و ... اشاره کرد به‌راستی ایران به خاطر داشتن چنین فرزندی به خود می‌بالد.

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار