یادداشت/ امین اردشیری

آقای حقوقدان یک طرفه به قاضی رفتید

خیال می‌کردم با حضور چندین ساله در دستگاه قضا اهل منطق باشید و قبل از اظهارنظر راجع تعطیلی حوزه علمیه در عموم، اصل موضوع را از مسئول حوزه علمیه جویا می‌شدید، که نشان دادید بیشتر اقتدارگرا شده‌اید تا قانون‌مدار!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امین اردشیری دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کازرون یادداشتی در خصوص رضازاده نماینده مردم کازرون در مجلس و اتفاقات اخیر این شهرستان یادداشتی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

حدود دو سال پیش بود که آقای رضازاده در جلسه تودیع و معارفه فرماندار قبل حضور یافت و در سخنانش برخی خط‌ونشان‌ها کشید، که در مقابل مدیریت برخی در شهرستان خواهد ایستاد که تقریباً همه مصداق سخن ایشان را یافتند.پس از گذشت حدود دو سال دوباره در جلسه تودیع و معارفه فرماندار جدید حاضرشده و همان کلمات را با لفظی رادیکال‌تر و مصداقی‌تر بیان کردند.کسی که به‌عین می‌توان او را منشأ اصلی مسائل و حوادث اخیر دانست، با گرفتن ژست منتقدانه سعی داشت با حمله به دیگران خود را تبرئه کند، ایشان با آوردن مصداق محصوران فتنه 88، از فتنه‌انگیزی در بحث تفکیک گلایه می‌کند! به‌راستی چه کسی قصد فتنه‌انگیزی دارد؟ چه کسی مخفی‌کاری می‌کند؟ چه کسی از ابتدا راجع به این مسئله دروغ گفت؟ چه کسی حاضر به پاسخگویی، روشنگری و بیان واقعیات در این مسئله نشد؟


آقای نماینده می‌گوید تقسیمات در کشور چیز معمولی است، کانه ما می‌گوییم غیرمعمول است! کسی به اصل مسئله ارتقا اشکال نمی‌گیرد بلکه به جلساتی که به‌صورت مخفیانه با کارشناسان تقسیمات بدون حضور و مشورت با مسئولین کازرون ازجمله امام‌جمعه صورت می‌گیرد، آن‌هم جهت ارتقا در منطقه‌ای که هنوز شرایط و زیرساخت را ندارد، که اگر داشت لازم نبود جهت تأمین شرایط هرروز دست‌به‌گریبان منطقه‌ای شود.آقای رضازاده، همان‌طور که خود اذعان می‌کنید نماینده همه شهرستان هستید پس نگاهتان باید کل‌نگر باشد و از نگاه منطقه‌ای فراتر بروید، اینکه امروز کارنامه خود را با برخی وعده‌ها که راجع به فلان جاده صحبت شده، قول پیگیری تصفیه‌خانه داده‌شده، تونل محرم به‌اندازه 8 سال کار شد و امثالهم پرکنیدکه تا این سخنان نسیه بخواهد به مرحله عمل برسد معلوم نیست عمر مسئولیت چند مسئول دیگر باید بگذرد، در جمع نخبگان و مردم حضور یابید و به‌جای اینکه هر مدتی بیایید و یک‌طرفه سخن بگویید و بروید سخنان آنان را بشنوید.خیال می‌کردم با حضور چندین ساله در دستگاه قضا اهل منطق باشید و قبل از اظهارنظر راجع تعطیلی حوزه علمیه در عموم، اصل موضوع را از مسئول حوزه علمیه جویا می‌شدید، که نشان دادید بیشتر اقتدارگرا شده‌اید تا قانون‌مدار!
 

ارسال نظر


captcha
پربازدید ها
آخرین اخبار