بیانیه؛

نیمه خرداد یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان:قیام خونین 15 خرداد 1342 مقدمه ای بر تغییر معادلات سیاسی در منطقه و جهان شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان پیرامون قیام خونین 15 خرداد بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه:

بسم رب الشهداء و الصدیقین
نیمه خرداد، یادآور آغاز قیام ملتی مومن و انقلابی است که با لبیک گفتن به رهبری فرزانه «بیداری اسلامی» را نوید دادند. قیام خونین 15 خرداد 1342 که مقدمه ای بر تغییر معادلات سیاسی در منطقه و جهان شد و به برکات همان هدایت و روشنگری حکیمانه حضرت امام خمینی(ره) شکل گرفت نه تنها موجب سست شدن پایه های حکومت ستم شاهی را فراهم کرد ، بلکه زمینه احیا تمدن بزرگ اسلامی در جهان را هموار ساخت.
وقایع خرداد سال ۱۳۴۲ سرآغاز شکل‌گیری روند سقوط نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی و افول سلطه امریکا و استکبار جهانی در ایران است که ۱۵ سال بعد به رغم جنایت ها و توطئه‌ های بی‌ شمار رژیم پلید پهلوی منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ و موجب وزش نسیم بیداری و نجات تدریجی محرومان و مستضعفان از سلطه شیطانی مستکبران شد.
بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان به مناسبت سالروز قیام خونین 15 خرداد و تجدید بیعت با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی)، بار دیگر همراه با ملت مسلمان ایران با آرمان‌های امام خمینی (ره) و شهدای انقلاب اسلامی، تجدید میثاق کرده و اعلام می دارند برای حفظ و صیانت از میراث گران بهای بنیان گذار کبیر انقلاب و پیروی از رهنمود های پیشوای مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) و پیشرفت نظام مقدس اسلامی تا پای جان فداکاری نمایند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان
 
انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار