بیانیه؛

استخوان های کشاورزان جنوب استان کرمان زیر فشار بی تدبیری شکست

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت و عنبرآباد: استکبارستیزی نیازمند استقلال در عرصه‌ی اقتصادی و کشاورزی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان جیرفت و عنبرآباد پیرامون وضعیت نامناسب کشاورزان جنوب استان کرمان بیانیه ای صادر کرد.

متن کامل بیانیه:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
*استخوان های کشاورزان جنوب استان کرمان زیر فشار بی تدبیری شکست...*
 
رهبر معظم انقلاب مکررا در دیدارهای خود با دانشجویان و جوانان بر مسئله مطالبه گری و حفظ روحیه مطالبه گری تاکید دارند.ایشان همچنین تاکید دارند که مسئولان باید شفاف سازی کنند و جواب مطالبات قشر جوان و دانشجویان را بدهند.
در سالیان گذشته مرسوم بوده که آرمان‌خواهی تشکل‌های دانشجویی بیشتر متمرکز بر عرصه‌های سیاسی و فرهنگی باشد. لیکن توجه به این نکته ضروری است که آرمان‌های جمهوری اسلامی صرفاً آرمان‌هایی سیاسی یا فرهنگی نیستند. انقلاب اسلامی در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، علم و فناوری و دیگر عرصه‌ها نیز آرمان‌هایی بزرگ و کلیدی‌ دارد که تحقق و پیگیری آن‌ها می‌تواند در دستور کار جنبش دانشجویی قرار گیرد. این موضوع وقتی از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود که تحقق آرمان‌های سیاسی و فرهنگی جمهوری اسلامی به آرمان‌های دیگر حوزه‌ها گره می‌خورد. استکبارستیزی نیازمند استقلال در عرصه‌ی اقتصادی و کشاورزی است و الهام‌بخش‌ماندن در منطقه و جهان به پیشتازی علمی، کارآمدی اقتصادی و ده‌ها آرمان دیگر مرتبط است.
 
جیرفت منطقه ایست با ظرفیت بالای پرورش محصولات باغی ،کشاورزی، و دامی. قطب کشاورزی و هزار یک نام دیگر که همه نشان دهنده ی گذشته جیرفت بوده است. مردم جنوب استان کرمان از جمله شهرستان های جیرفت،رودبار،کهنوج و قلعه گنج ومنوجان... از دیرباز شغل کشاورزی را بنا به اقلیم منطقه برگزیده اند و شغل اکثریت آنها نان پاک و حلال کشاورزی است. پینه های کف دستان پدرمان صحت این موضوع را تایید می کند. اشک های پدری که بخاطر ابهت مردانگی اش در چشمانش خشک شد و هیچ گاه پایین نریخت، صدای شکسته شدن کمر اقتصاد جیرفت در گوشمان که می پیچد، همه و همه بیانگر اوضاع نابسامان مردمان این منطقه دارد. به سایت های خبری که مراجعه کنید همه ی اخبار دال بر گل و بلبل بودن اوضاع است. خبر از برنامه های کوتاه مدت مدیریت جهاد کشاورزی برای بهبود اوضاع!!! اما درد مردم ما با برنامه های کوتاه مدتی که هیچ خبری هم از آنها نیست درمان نخواهد شد. در زمستان محصولات کشاورزان را سرما نابود کرد.درد سرمازدگی و سوز محصولات سرما زده تا مغز استخوان کشاورزان رسید. هنوز درد زمستان را فراموش نکرده درد خانمان سوزی بر درد های مردم زجر کشیده ی منطقه ی جیرفت زمین افزوده شد.
صاحبان تدبیر، تدبیری بجویید! 
مسئولانی که از جنس مردم نباشند، درد مردم را نخواهند فهمید،و اکنون سیب زمینی های روی زمین مانده ی کشاورزان و دپوی آن توسط سازمان جهادکشاورزی جنوب استان و اندکی پیش تر هم محصولات هندوانه و گوجه های روی زمین ماند. دیگر جایی برای صبر کردن نمانده،کشاورز اگر الگوی کشت اشتباهی دارد،اگر متناسب بانیاز بازار کشت نمی کند، همه و همه از بی تدبیری مسئولین ذیربط است. تا وقتی پدر هست پدر خوانده چرا؟ درد کشاورز جیرفتی را چه کسی درک خواهد کرد؟ کسی که دردش را چشیده باشد،و اما وای به روزی که درد نداشته باشید، وای به روزی که مسئولانمان برای عکس گرفتن با ماشین های آن چنانی وکت و شلوارهای مارک! از پشت شیشه ماشین با کشاورز مثلا صحبت میکنند. توقعی برای رفع ورجوع به مشکلات کشاورزان نداشته باشید.
مسئولان بی مسئولیت، برنامه های کوتاه مدت شما هیچ دردی از منطقه ی جنوب استان درمان نخواهد کرد.چاره ای بیندیشید سفره های آب زیر زمینی تا چه زمانی توان یاری کردن مارا دارند؟ متاسفانه بنا به تغییرات اقلیم و کم شدن نزولات جوی باید چاره ای تخصصی اندیشید!!
محصولاتی در جیرفت کشت میشوند که آب منطقه را نابود کرده و از طرف دیگر کمر مردم را هم شکسته است، فروش امسال و سال دیگر محصولات را در نظر نگیرید، افق بیست و سی ساله را در نظر بگیرید،راه درمان را اگر می دانید بسم الله و اگر نمیدانید دستتان را از جان بی تن کشاورزی منطقه بکشید.چنان چه در روایات داریم که کار را از اهلش بخواهید((فالتمسوا ذلک من عند أهله)) وفراموش نکنید کار به دست نا اهلش بیفتد همه چیز تباه خواهد شد. و این را بدانید که هر مسئول بداند که لیاقت جایگاهش را ندارد و بماند خائن است.
 
ان الله سمیع البصیر
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی جیرفت و عنبرآباد
 
انتهای پیام//

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار