معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بازدید از نمایشگاه قرآن؛

فضای مجازی بهترین راه انتقال مفاهیم قرآنی به جوانان است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: فضای مجازی بهترین راه انتقال مفاهیم قرآنی به جوانان است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :دکتر محمدرضا غلامی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در بازدید از نمایشگاه قرآن کریم گفت: به دلیل حضور در شهرستان کمتر افتخار بازدید از نمایشگاه قرآن را داشته‌ام. اما این دوره مفتخرم که توانستم در این نمایشگاه که به نام قرآن مزین است حضور یابم و برایم جذاب بود. محیط قرآنی نمایشگاه بسیار تاثیرگذار است و مخاطب را با خود همراه می‌کند.

 

غلامی در ادامه درباره میزان اهتمام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به ایجاد ارتباط بین دانشجویان و قرآن توضیح داد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در حوزه فعالیت‌های قرآنی تابع سیاست‌های وزارتخانه است و مطابق با برنامه عملیاتی عمل می‌کند. بر همین اساس جشنواره قرآن و عترت را برگزار کردیم و تلاش زیادی صورت گرفت تا فضا برای ورود دانشجویان، کارکنان و اساتید به این عرصه و شناساندن آن به مخاطبان محیا شود.

 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درباره میزان استقبال دانشگاهیان این دانشگاه از جشنواره قرآن و عترت گفت: بیش از چهار هزار نفر از دانشگاه ما در جشنواره ثبت نام کرده‌اند و این موضوع از تلاش همکاران ما برای آشنا کردن دانشگاهیان با فضای جشنواره نشان دارد که باعث ورود جدی علاقه مندان به عرصه جشنواره و آوردن آنها پای کار فعالیت‌های قرآنی شد. تلاش کردیم افراد را با مفاهیم قرآنی آشنا کنیم تا هم آنها هم ما بهره و سودی در زندگی دنیوی و اخروی برده باشیم.

 

وی درباره راهکارهای موثر برای ترویج و توسعه قرآن در بین دانشجویان خاطر نشان کرد: امروزه بهترین راه برای ترویج قران در بین جوانان استفاده از فضاهایی است که جوانان بیشترین حضور را دارند. همین گوشی‌های موبایل و فضای مجازی که جوانان ما در دست دارند بهترین وسیله انتقال مفاهیم قرآنی است که آنها را در قالب کلیپ، نرم افزار و مطالبی که از طریق شبکه‌های اجتماعی قابل انتشار باشند به مخاطبان جوان برسانیم. برای این کار باید اتاق فکرهایی تشکل شود تا بتوانیم نسل جوان را با خود همراه کنیم و حرف‌هایی برای گفتن به آنها داشته باشیم. باید عرصه فعالیت‌های قرآنی را برای جوان امروز جذاب کنیم تا بتوانیم پیام‌ها و گفتمان قرآنی را منتقل کنیم.

 

غلامی در پایان گفت: اگر بتوان برنامه‌های وسیع قرآنی مانند جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را به شهرستان‌ها نیز منتقل کرد، فضای قرآنی شهرستان‌ها هم گسترش می‌یابد و هم به پویایی می‌رسد و دانشجویان، کارکنان و اساتید در شهرستان‌ها نیز از این فضا بهره مند می‌شوند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار