بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان

از اقدام انقلابی و دلسوزانه امام جمعه محترم استان در اجازه حضور و صحبت دانشجویان در جمع مسئولین استان حمایت می کنیم

در ضیافت افطار مسئولین و فعالان استان که شب گذشته به دعوت امام جمعه محترم استان به بهانه ایجاد همدلی و اتحاد بین مسئولین استانی برگزار شد، سخنان انتقادی یکی از دانشجویان موجب عصبانیت مسئولین گردید. بسیج دانشجویی با صدور بیانیه ای از اقدام امام جمعه محترم حمایت کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :متن این بیانیه به شرح زیر است:

یکی از مهم ترین جلسات برای قشر دانشجویی و مردم، جلسات مسولین و نشست آنها در کنار هم می باشد.اما جلساتی مورد پسند مردم و دانشجویان است که مسولین صرفا در آن به سخنرانی و ارائه‌ی گزارش نپردازند. در چند سال گذشته می‌توان گفت جلسات مسولین استان با همدیگر هیچ جذابیتی برای مخاطب نداشته است چرا که در جلسات، مسولان فقط به ارائه‌ی گزارش عملکرد خود می‌پردازند و اجازه‌ی هیچ پرسشی از آنها به مخاطبان جلسه داده نمی‌شد.

خوشحالیم که بعد از سال‌ها در جلسه‌ای با عنوان دیدار نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با مسؤولان و فعالان استان، طلسم چندین و چند ساله‌ی یک طرفه بودن تریبون، که درآن صرفا مسولین ایراد سخنرانی می‌کردند شکسته شد و اجازه دادند تا نماینده‌ای از دانشجویان استان در این دیدار صحبت کند. این اتفاق مبارکی است برای استان و برای جنبش دانشجویی که دانشجویان با توجه به رسالت خود و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با مطالبه گری، در بین مسولین حضور پیدا کنند و نظرات و انتقادات خود را آزادانه با مسولین در میان بگذارند.
حضور دانشجویان و ارائه‌ی تحلیل‌ها و نظرات دانشجویان در بین مسولین به قدری اهمیت دارد که مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «دانشجو باید تحلیل خود از حوادث جاری کشور را ارائه بدهد هر چند این تحلیل خلاف واقع باشد.»
متاسفانه در این دیدار بعضی از مسولین عکس العمل تند از خود نشان دادند و نماینده دانشجویان را با لفظی توهین آمیز دروغ گو خطاب کردند و برچسب سیاسی به نماینده دانشجویان زدند، که باید از ایشان پرسید هر کسی عملکرد مسولین در استان را نقد کند می‌شود سیاسی‌کاری؟یعنی کسی حق اظهار نظر در رابطه با عملکرد مسولین را ندارد؟ 
ما دانشجویان بسیجی ضمن حمایت از روشن بینی و بصیرت آن دانشجوی انقلابی و زینبی، از برگزاری چنین جلساتی که با حضور و اجازه سخنرانی دانشجویان برگزار می‌شود حمایت می‌کنیم و با توجه به عکس العمل بعضی از مسولین که گویا از مشکلات مردم و درد دل های آنها خبر ندارند مستندی از صحبت‌های مردم استان تهیه کرده و در اختیار مسولین قرار می‌دهیم تا حرف‌ها و مشکلات مردم را مستقیما بشنوند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار