فعال دانشجویی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

لزوم الگوگیری مسؤولان استان از رهبری در تحمل منتقدان

فعال دانشجویی ضمن انتقاد از واکنش تند یکی از مسؤولان دولتی در مواجه با مطالبه‌گری دانشجویان، گفت: مسؤولان استانی باید در بالا بردن آستانه تحمل منتقدان از مقام معظم رهبری الگو بگیرند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

رضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با اشاره به حواشی ایجاد شده در ضیافت افطاری مسؤولان استانی و فعالان سیاسی و دانشجویی که روز شنبه در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار شد، با انتقاد از موضع یکی از مسؤولان بلندپایه استان در واکنش به صحبت‌های فعال دانشجویی اظهار کرد: اخیرا رهبر انقلاب به عنوان عالی‌ترین مقام کشور در جلسه‌ای که با حضور فعالان دانشجویی دانشگاه‌ها برگزار شد سعه صدر و تحمل انتقاد مخالف را به خوبی نمایش گذاشتند.

وی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید ولایت‌پذیری را در عمل نشان دهند ادامه داد: صبوری مقام معظم رهبری در برخورد با منتقدان باید چراغ راهی برای سایر مسؤولان باشد؛ ایشان بارها تاکید کرده‌اند که دانشجو باید تحلیل خود از حوادث جاری کشور را ارائه بدهد هر چند این تحلیل اشتباه باشد و این مسأله گویای این است که رهبری مخالف عقیم کردن جریان دانشجویی و ساکت کردن آن‌ها است.

فعال دانشجویی ضمن نادرست دانستن واکنش تند برخی از مسؤولان چهارمحال و بختیاری در مواجه با منتقدان، تصریح کرد: وقتی یک مقام عالی رتبه دولتی یک فعال دانشجوی منتقد را دروغگو خطاب می‌کند، جای بسی تأسف دارد چرا که این عکس‌العمل همراه با عصبانیت از کسی سر زد که منصوب دولتی است که از بستن دهان منتقد به خدا پناه می‌برد.
حیدری خاطرنشان کرد: قطعا انتقاداتی به عملکرد همه مسؤولان وارد بوده و این خطابه ایرادات کلی وارد بر کادر مدیریتی استان در عرصه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را مدنظر قرار داده است لذا اگر قرار است مسئولی از نقد آشفته شود باید کارنامه‌ی درخشانی در عرصه مدیریت استان از خود به جا گذاشته باشد اما می‌بینیم که در عملکرد مدیران استان چهارمحال و بختیاری چندان کارنامه درخشان و قابل قبولی وجود ندارد.
این دانشجو با اشاره به اینکه مسؤولان باید از انتقادات دانشجویان با آغوش باز استقبال کرده و سعه صدر خود را افزایش دهند، بیان کرد: پناه می‌برم به خدا از دست کسانی که شعار آزادی بیان می‌دهند اما با برخوردهای تحکمی زمینه سرخوردگی دانشجو را فراهم می‌کنند و دهان مخالف را می‌بندند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار