مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین:

صلح امام حسن(ع) پلیدی و نفاق معاویه را بر همگان آشکار ساخت/ پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ

مسئول عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین گفت: صلح امام حسن علیه‌السلام به عنوان پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ است چرا که این صلح نقاب از چهره منافقان برداشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین: علی‌اکبر قبادی مسئول عقیدتی و سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه ضمن تبریک میلاد باسعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: این امام بزرگوار به کرامت معنی و محتوا بخشیدند.

وی با بیان اینکه امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه مبارک رمضان در مدینه منوره پا به عرصه هستی نهاد، افزود: همه امامان و پیشوایان عزیزمان دارای صفات حمیده و بزرگواری و بزرگ‌منشی بودند ولی با توجه به به متقضیات زمان و شرایط اجتماعی مسلمین هر امامی به صفت خاصی مشهور شدند.

مسئول عقیدتی و سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین اذعان داشت: امام حسن مجتبی(ع) بارها اموال خود را در راه خدا به نیازمندان و مستمندان بخشیدند و هیچگاه نیازمندی را از جود و کرم خود ناامید نکردند و به کریم اهل بیت مشور شدند.

قبادی با اشاره به صلح امام حسن مجتبی(ع) با معاویه مطرح کرد: صلح حضرت به عنوان پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ است چرا که این صلح نقاب از چهره منافقان برداشت.

وی در ادامه ابراز داشت: هر امامی حتی حضرت امیرالمومنین هم اگر جای امام حسن علیه‌السلام بودند و در آن شرایط قرار می‌گرفتند به قطع یقین همان کاری را می‌کردند که آن حضرت انجام دادند.

این مسئول سیاسی گفت: معاویه با جعل حدیث و نفاق و دورویی توانسته بود در بین مسلمین برای خود وجهه‌ای کسب کند و با سرکوب و حیله‌گری مردم شام و عراق را وادار به تسلیم و اطاعت از خود نماید.

قبادی با بیان اینکه صلح امام حسن علیه‌السلام پلیدی و نفاق معاویه را بر همگان آشکار ساخت، تشریح کرد: معاویه خود را به دروغ کاتب‌الوحی امیرالمومنین علی علیه‌السلام می‌خواند. باید کسی پیدا می‌شد و نقاب از چهره کریه او کنار می‌زد و ماهیت پلید و ضددین معاویه را به جهانیان نشان می‌داد.

وی اضافه کرد: چون صلح از جانب معاویه به امام حسن علیه‌السلام پیشنهاد شده بود و معویه گفته بود هر آنچه که حسن بن علی شرط کند من می‌پذیرم، که آن حضرت مواردی را در صلح آوردند که معاویه بعد از امضای صلح‌نامه ناگریز از اجرای آن بود که این مواد با ماهیت پلید معاویه همخوانی نداشت.

مسئول عقیدتی و سیاسی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین بیان کرد: معاویه حق ندارد خود را امیرالمومنین بنامد و برای خود جانشین انتخاب کند از جمله مواردی بود که در صلح‌نامه آمده بود و معاویه نمی‌توانست آنها را اجرا کند. اگر می‌پذیرفت باید از قدرت کناره‌گیری می‌کرد و اگر اجرا نمی‌کرد به عهدشکنی شناخته می‌شد که البته او راه دوم یعنی عهدشکنی را انتخاب کرد و همین باعث رو شدن دست‌های کثیف او شد.

قبادی مهمترین دستاورد و برکات صلح امام حسن علیه‌السلام را آشکار شدن چهره پلید دستگاه بنی‌امیه، بالا رفتن سطح شناخت و آگاهی مسلمان، حفظ اهل بیت عصمت و طهارت و سلسله جلیله امامت عنوان کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار