بیانیه؛

دروازه‌ ورود به وادی مقدس معلمی را به دانشگاه فرهنگیان محدود کنید

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حکیم فردوسی استان البرز در خصوص حادثه تعرض معاون مدرسه ای درغرب تهران به دانش آموزان بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به نقل از البرز: بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حکیم فردوسی استان البرز در خصوص حادثه تعرض معاون مدرسه‌ای در غرب تهران به دانش‌آموزان بیانیه‌ای صادر کرد.

 

متن بیانیه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

امروز چهره‌ معلمان عزیز کشورمان از هر زمان دیگری برافروخته‌تر است. نه گرانی، نه تبعیض و نه فساد، هیچکدام اینچنین روح بلند معماران نسل آینده را نیازرده بود، که حادثه‌ی ننگین اخیر، آنان را آزرده خاطر کرد.

 
صنفی که همانند گذشته، خود را وقف تعلیم و تربیت این مرز و بوم کرده اینک خود، قربانی یک بیمار روانی شده است. قربانی شخصی که نه از فیلتر‌های رسمی گذشته است و نه در مقام یک معلم رسمی ایستاده است. متجاوزی که تنها به ظاهر و صورت معلم لباس بر تن کرده است؛ اما سیرت پلیدش فرسنگ‌ها با سیرت قدسی یک معلم فاصله دارد. بیجا نیست اگر بگوییم اول از همه او متجاوز به شان و منزلت فرهنگیان است. او و تمام فیلتر‌هایی که او از آن گذشته است، مقصر، بانی و متهم این حادثه‌ی ننگین هستند.
 
 
و اما معلم، کسی که در هر شرایطی، با تمام قصوری که در حق او شده است، دست از رسالت خود بر نخواهد داشت و با تمام قدرت در این جایگاه مقدس، به سمت اهداف والای اسلام مبین گام بر خواهد داشت و هیچ برچسب ناحق، و هیچ خدعه‌ای را بر نمی‌تابد و فریاد هیهات معلم؛ امروز در سراسر کشور گواه بر این است که راه معلمی، جدای از این بی‌هویتی‌ها و بی‌شرمی‌هاست.
 
 
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حکیم فردوسی استان البرز با کمال تاسف و تاثر از حادثه اخیر، اعلام می‌دارد که مسئولین وزارت آموزش و پرورش و در راس آن‌ها وزیر محترم آقای بطحایی بدانند، نحوه‌ی جذب و سازماندهی نیرو‌های این وزارت تنها از راه و مجرای صحیح آن یعنی دانشگاه فرهنگیان و با گذراندن دوره‌ ۴ ساله‌یمعلمی ممکن است. ما هشدار می‌دهیم، با این رویه‌ای که در جذب معلم در پیش است، نباید از حوادث ننگین این چنینی، در آینده‌ نه چندان دور متعجب شد.
 
 
قویاً خواستار این هستیم که شأن و منزلت حقیقی معلم را به او برگردانید و دروازه‌ی ورود به وادی مقدس معلمی را به دانشگاه فرهنگیان محدود کنید و به بهانه‌های مختلف کیفیت را فدای کمیت نکنید؛ اگر دغدغه‌ی کمبود معلم دارید به جای استخدامی‌های گوناگون و بی‌ملاحظه، ظرفیت‌های دانشگاه فرهنگیان را از نظر زیرساخت و پذیرش، افزایش دهید تا بتوانیم آینده روشنی را برای فردای فرزندان این مرز و بوم شاهد باشیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان حکیم فردوسی استان البرز

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار