نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان:

آیا موضوعات مطروحه در مجلس از زاویه دید و نظر رهبری مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند؟

سید محمد امیر گنجعلیخانی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان: آیا آقای لاریجانی می‌خواهند با طرفداری‌های بیش از حد خود از دولت، راه مخالفین و منتقدین دولت را در مجلس ببندند؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییجلسه هم‌اندیشی تشکل‌های دانشجویی با حضور دکتر پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این جلسه سید محمد امیر گنجعلیخانی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان مطالباتی را پیرامون موضوعات مختلف بیان نمود که در ادامه به بخشی از سخنان وی اشاره شده است:

"حضرت آقا در دیدار اخیرشان با دانشجویان، تعدادی از آرمان های انقلاب اسلامی را مطرح کرده اند. آرمان هایی مثل نفی فاصله طبقاتی، استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، عزت ملی و اعتماد به نفس ملی. آیا در مجلس شورای اسلامی کسی پیگیر این بیانات و آرمان‌ها بوده و هست؟ آیا فی المثل، موضوعی مثل پیمان‌های FATF چقدر با این آرمان‌ها تطابق دارد؟ چقدر این معاهدات ما را در رسیدن به این آرمان‌ها یاری می‌کنند؟ و یا اصلا هیچ‌گاه موضوعات مطروحه در مجلس از زاویه دید و نظر رهبری مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرند؟"

"در مساله طرح سوال از رییس جمهور، چه می‌شود که به یکباره 50 نفر از نمایندگان امضای خود را پس می‌گیرند؟ آیا مجلسی که باید در راس امور باشد، باید اینقدر در مقابل قوه مجریه واداده عمل کند؟ آیا آقای لاریجانی می‌خواهند با طرفداری‌های بیش از حد خود از دولت، راه مخالفین و منتقدین دولت را در مجلس ببندند؟ در مساله استقلال بانک مرکزی از دولت، که باید توسط کمیسیون اقتصادی مطرح و پیگیری بشود چقدر کار انجام شده و آیا اصلا اراده‌ای از طرف هیات رییسه محلس برای مطرح شدن و پیگیری این طرح وجود دارد یا آقایان حامی دولت نخواهند گذاشت این مساله نیز مانند سایر مسائل گذشته مطرح شود؟"

"آقای پورابراهیمی آیا خبر دارید که یک محکوم فتنه 88 اخیرا در 5 دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان به یکباره و همزمان عضو هیات امنای آن‌ها شده است؟ ترس ما این است که بازهم یک عده از خارج از دانشگاه، قصد داشته باشند در یک و سه سال آینده منتهی به انتخابات مجلس و ریاست جمهوری بازهم شروع به سیاسی کاری در دانشگاه‌ها کرده و فضای دانشگاه را از مطالبات آرمان‌خواهانه به قهقرای بازی‌های سیاسی تبدیل کنند؟ دلیل عضویت این شخص چیست و پشت پرده این اتفاقات از کجا آب می‌خورد؟"

"پیشنهاد جمعی از تشکل‌ها این است که یک شورای مشورتی از تشکل‌های دانشجویی ایجاد شده و به عنوان بازوهای فکری و حتی اجرایی نماینده مجلس شهرشان فعالیت کرده و به پویاتر شدن فضای شهر و کشور کمک کنند."

انتهای پیام//


 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار