مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین:

به جای امید بستن به بیگانگان دست همت بر زانوی خود نهیم

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین: برجام و مذاکرات نه تنها راه حل مشکلات کشور نیست بلکه هدر دادن انرژی کشور برای هیچ است چرا که آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین: سعید ناصرلویی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام از همان ابتدا دارای خلل و فُرج فراوان در متن این توافقنامه بود که متاسفانه با ساده‌انگاری مذاکره کنندگان نوشته و توسط مجلس تصویب شد اما حالا با برجام بدون کدخدا باید چه کرد؟

وی ابراز داشت: دولت دوازدهم حتی اگر اروپا هم تضمین‌های لازم برای برجام را ندهد کژدار مریض برجام را پیش خواهد برد زیرا برجام تنها دستاورد دولت حسن روحانی می باشد و اعلام خروج از برجام به منزله شکست تمام سناریوی ۵ ساله دولت خود و در نتیجه نداشتن استراتژی برای آینده می باشد. پس دولت همانطور که جناب رئیس جمهور اعلام کردن تا نتایج انتخابات میان دوره‌ایی کنگره و ریاست جمهوری آمریکا منتظر می ماند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین ادامه دادن برجام را غیرعقلانی عنوان کرد و گفت: کار عقلانی در ادامه برجام توجه به تجربه‌های تاریخی خود و مذاکرات سعدآباد است که اتفاقا مسئول آن مذاکرات هم جناب آقای روحانی و ظریف بودند که همین کشورهای اروپایی بعد از پلمپ تاسیسات هسته ایی به تعهدهای خود عمل نکردند پس آزموده را آزمودن خطاست.

ناصرلویی در ادامه تصریح کرد: ادامه برجام بدون گرفتن تضمین‌های حقوقی لازم از طرف مقابل خطای بزرگ دولت خواهد بود اما اگر تضمین‌های لازم گرفته شود که به نظر بنده احتمال نزدیک به صفر دارد، می تواند مجموعه ایی از فرصت‌ها وتهدیدها را برای کشور داشته باشد.

این دانشجوی بسیجی اضافه کرد: ادامه برجام اگر هوشمندانه عمل شود خالی از لطف نیست اما احتمال اینکه اروپائیان تضمین حقوقی دهند آشکار است، روابط میان اروپا و آمریکا و منافع مشترک اقتصادی،سیاسی میان آنها بسیار بیشتر از منافع‌شان با ایران است پس ریسک مقابله با آمریکا را به جان نخواهند خرید همچنین سبقه تاریخی این کشورها هم این موضوع را تائید می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به سابقه آمریکا و اروپا از بعد از انقلاب و به خصوص در مدت انجام برجام مسئولان دولتی و مذاکره کنندگان کشور باید با هوشیاری بیشتر جهت حفظ منافع ملی و عزت کشور در راستای فرمایشات راه گشای مقام معظم رهبری قدم برداشته تا از آسیب بیشتر به کشور جلوگیری شود و این را در نظر بگیرند که خدا همواره با ما است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی قزوین اذعان کرد: برجام و مذاکرات نه تنها راه حل مشکلات کشور نیست بلکه هدر دادن انرژی و توان کشور برای هیچ است چرا که آمریکا با اصل نظام اسلامی مشکل دارد. امروز با بهانه ی هسته ای فردا با بهانه موشکی و روز دیگر با بهانه حقوق بشر، پس مذاکره در منطق آمریکا برای مذاکره مجدد است پس بهتر است به جای امید به بیگانگان دست همت بر زانوی خود نهیم و با اتکا به توان داخلی و جوان پر استعداد راه رسیدن به قله کمال را بپیمائیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار