مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه:

دغدغه دانشجویان انقلابی آینده برجامی است که به اروپا گره خورده است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: اروپایی‌ها پیش از این بد عهدی خود را نشان داده‌اند و دغدغه دانشجویان انقلابی آینده برجامی است که به اروپا گره خورده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: طارق کعب، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: بعد از خروج آمریکا از برجام بیشترین دغدغه دانشجویان انقلابی آینده برجام است؛ زیرا اروپا قابل اعتماد نیست و بدعهدی اش را پیش از این  ثابت کرده است و نمونه آن را در هشت سال جنگ تحمیلی بار‌ها دیده ایم.

 

کعب ادامه داد: آن‌ها با کمک‌های سنگینی که به بعثی‌ها کردند از هواپیما گرفته تا انواع مواد شیمیایی فجایع بسیاری را برای کشور ما رقم زدند؛ در حال حاضر نیز با اسم‌های حقوق بشری و در پوست نگرانی برای صلح جهانی وارد عرصه شده اند. بحث ما این است که آینده برجام چه خواهد شد. سه کشور اروپایی مطرح می‌کنند که تضمینی می‌دهند آیا واقعا آن‌ها تضمین می‌دهند یا دولتمردان ما تضمین داده اند؟ پشت پا زدن کشور‌های اروپایی به کشورمان سابقه پررنگی دارد.

 

وی در ادامه افزود: در داخل کشور نیز برجام‌های دیگری در حال رقم خوردن است. تصویب FATF فاجعه دردناکی است که صورت گرفته است. بسیج دانشجویی نسبت به این مسئله نیز واکنش نشان داده و نمایندگان مجلس را خطاب قرار داده است؛ از اینکه این موضوع شفاف سازی شود و موضع نمایندگان استان کرمانشاه  در این زمینه مشخص شود.

 

این فعال دانشجویی گفت: مسئله اینجاست که نمایندگان مجلس جواب درخوری در برجام ندادند تکلیف و وظیفه نمایندگان در این خصوص چیست؟ آیا آتش زدن پرچم آمریکا کل موضع گیری آن‌ها نسبت به ماجرا است؟ باید مشخص شود نمایندگان استان به مصوبه FATF چه رای داده اند؟ اگر رای مثبت داده اند چرا؟ و اگر رای منفی داده اند نیز علت آن را برای مردم توضیح دهند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه رازی در ادامه گفت: به همین دلیل ما برنامه‌هایی در مساجد برگزار می‌کنیم که مردم را با این مصوبه‌ها آشنا کنیم. بچه‌های بسیج به مساجد می‌روند و در زمان نماز با نمازگزاران صحبت می‌کنند.

 

وی گفت: دانشجو و دانشگاه به عنوان یک قشر مرجع و مجموعه اثرگذار در برهه های زمانی گوناگون انقلاب نقش فعال خود را ایفا نموده و منبع اثر بوده است و این کارکرد دانشجو و دانشگاه صرفا مربوط به انقلاب اسلامی نبوده بلکه این قشر در همه جای دنیا به دلیل نخبگی و آرمانگرا بودن مورد توجه عام و خاص بوده و در معادلات مختلف نقش آفرینی نموده است.

 

این مسئول بیان داشت: در انقلاب اسلامی به دلیل مردمی بودن انقلاب، و نگاه آن به حضور و نقش آفرینی مردم در همه صحنه های داخلی و خارجی، نقش دانشجو و رسالت آن بخصوص در کارآمد کردن این انقلاب بسیار پررنگ تعریف می شود امروز با گذشت چهار دهه ازانقلاب ضعف ها و قوت های آن احصا شده و بایستی روز بروز نقاط قوت تقویت، و نقاط ضعف بر طرف گردد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار