به همت بسیج دانشجویی جهاددانشگاهی کرمانشاه؛

بررسی و تحلیل سرنوشت برجام در نشست دانشجویی؛ نقض برجام، فروپاشی ائتلاف جهانی

نشست دانشجویی با موضوع بررسی و تحلیل سرنوشت برجام با حضور سردار امین موسوی، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه، معاون فرهنگی دانشگاه جهاددانشگاهی در سالن آمفی تئاتر جهاد دانشگاه کرمانشاه به همت بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : در این نشست سردارموسوی، استاد دانشگاه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار با کارگزاران نظام اظهارداشت: اشتباه بزرگی است اگر بخواهیم اقتصاد کشور را معطل و معلق به نتایج برجام اروپایی کنیم.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: در ۴ سال گذشته زمان زیادی برای عقد قرارداد برجام و سپس انجام تعهدات آن تلف شد و آخر سر هم، عنصر اصلی قرارداد که آمریکا بود به هیچ یک از تعهدات خود عمل نکرد و با خروج یکسویه خود از برجام کل این پیمان بین‌المللی را مخدوش کرد.

 

وی تصریح کرد:با تجربیات گذشته چندان نبای دبه ادامه گفتگو‌های برجام با کشور‌های اروپایی دل خوش کرد. اروپا وعده‌هایی داده است، اما هیچ تضمینی برای وعده‌های خود نمی‌دهد. بیانیه‌ای که در وین یا قبل از آن منتشر شد ظاهراً امیدوارکننده است، اما مکانیزم‌هایی که آمریکا در تکمیل زیرساخت‌های تحریم در جهان پدید آورده است عملاً جایی برای تضمین اروپا باقی نمی‌گذارد.

 

این استاد خاطرنشان کرد: باید از این خظای راهبردی که پیوند فعالیت‌های اقتصادی و  سیاست خارجی کشور در تفاهم با غرب، بیرون بیایم. در این سالها جز بدعهدی و نقض عهد از آمریکا و اروپا ندیدیم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، تعامل با آنها جواب نمی‌دهد.

 

وی با بیان اینکه "برای عبور از تحریم‌های جدید نیازمند اعلام بسیج ملی اقتصادی در کشور هستیم" افزود: چه با اروپایی‌ها به توافق برسیم و چه نرسیم باید جهت تولیدمان را تغییر دهیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار