در رابطه موضوع لوایح 4 گانه مرتبط با FATF:

بیانیه مشترک دانشجویان دانشگاه های شهرستان ساری ️

کنوانسیون fatf ، مبارزه با پولشویی یا زیر پای گماردن عزت ملی پس از سناریوی برجام بی فرجام؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :

بسم الله الرحمن الرحیم

کنوانسیون fatf گامی دیگر در جهت خود تحریمی سیاسی !

کنوانسیون fatf ، مبارزه با پولشویی یا زیر پای گماردن عزت ملی پس از سناریوی برجام بی فرجام؟

بانک مرکزی با صدور بیانیه ای اعلام کرده که با سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و کارگروه ویژه اقدام مالی آن (fatf) به توافق رسیده است.
اف‌.ای‌.تی‌.اف در سال 2007 جمهوری اسلامی ایران را به اتهام حمایت از گروه های مقاومت، در فهرست کسانی قرار داده که از تروریسم حمایت می کنند. این سازمان به برقراری روابط تجاری با ایران یا سرمایه گذاری هشدار داده بود. این سازمان برای پولشویی، تروریسم و پول کثیف، تعاریفی دارد. آیا ما این تعاریف را قبول داریم؟ بانک مرکزی باید به افکار عمومی پاسخ دهد که با چه مجوزی شورای عالی امنیت ملی، مجلس، دولت و وزارت خارجه را دور زده است و در تعریف این مفاهیم با سازمان مذکور به توافق رسیده است؟؟

مفهوم این توافق این است که از این پس جمهوری اسلامی، حمایت از مقاومت را متوقف می کند تا بتواند از تسهیلات fatf استفاده کند؟!
در سالگرد حمله ناو آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران، اگر تعاریف جدید از تروریسم را بپذیریم، باید به فرمانده ناو آمریکایی که قاتل ده ها زن و مرد و کودک ایرانی بی گناه است، مدال بدهیم!

آمریکایی ها با کمترین بهانه، تحریم های خود را حفظ کرده اند. یکی از این بهانه ها همین بحث سپاه قدس، حزب الله و حمایت از سایر نیروهای مقاومت در منطقه است و می خواهند برجام را از مسائل هسته ای به مسائل منطقه ای تسری دهند.

آیا بانک مرکزی به نمایندگی از دولت و دیگر ارکان نظام، این توافق را انجام داده یا خودسر به این کار مبادرت کرده است؟ آیا دولت فعالیت های دیپلماتیک خود را از طریق وزارت خارجه تعطیل نموده و آن را به بانک مرکزی سپرده است؟ ممکن است گفته شود fatf تعاریف ما از تروریسم را پذیرفته است و سپاه، نیروی قدس و نیروهای مقاومت را مصداق تروریسم نمی داند. اگر چنین فتح الفتوحی از سوی بانک مرکزی صورت گرفته باشد، شایسته است پاداش بگیرند و اینها مدیریت دیپلماسی خارجی ما را  به عهده بگیرند و مابقی مشکلات را با شرکای جهانی حل نمایند.

همچنین اگر fatf تعاریف مورد نظر ما را پذیرفته باشد، باید رژیم صهیونیستی، عربستان، قطر و ترکیه را که بیشترین حمایت از تروریست های النصره، داعش و... دارند، مشمول تحریم های خود قرار دهند. حال آنکه معلوم است چنین خبرهایی نیست.

توافق با fatf تبعات امنیتی برای کشور دارد. مفهوم آن، این است؛ جمهوری اسلامی که امروز سنگرهای خود را برای صیانت از امنیت ملی در خارج از مرزها زده است تا جلوی تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی و تروریسم حرفه ای داعش و طالبان و النصره را بگیرد، با فاصله گرفتن از مقاومت، در داخل مرزهای خود زمینگیر شود و منتظر انفجارات تروریستی در تهران، اصفهان، کرمانشاه، شیراز، مشهد و... باشد!

نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم وفادار آن که مقتدرانه از نبرد نرم آمریکا در فتنه 18 تیر 78 و فتنه 88 سربلند بیرون آمده است، با تبعات این توافق می رود خود را وارد یک جنگ سخت باتروریست ها با چاشنی جنگ نرم آمریکایی ها کند. این چه نوع عقلانیتی است که امنیت ملی کشور را با زیرکی و تردستی آمریکایی ها در برجام به دست کسانی در بانک مرکزی قرار دهیم که هیچ گونه مسئولیتی در این باره ندارند و حاضر نیستند حتی متن توافق را فاش کنند؟ یا اصلاً بگویند کی با کی نشسته و این توافق را کرده است؟

در این باره اخیراً رئیس جمهور محترم در دیدار با وزرا و استانداران فرموده بودند؛ «باید پاسخگو بود و اشکالات را برطرف کرد.» ایشان در این مورد چه پاسخی دارند؟ آیا از این پس با تعطیلی حمایت از مقاومت و مبارزه با داعش، باید در داخل با آنها جنگید؟ ۷ سال است سپاه قدس در منطقه می جنگد تا این حرامیان را در عراق و شام زمینگیر کنند. آیا قرار است از این پس در داخل زمینگیر شویم؟! آن هم به خاطر پذیرش تعاریف جدید از تروریسم، پولشویی و پول کثیف!

تبعات شومی که این کنوانسیون قرار است به ایران تحمیل کند طعم تلخ چایِ ترکمن چای دیگری است.
در غیرت هیچ ایرانی نمی گنجد تا در مملس این کشور قراردادی تصویب شود تا مدافعان حرم را مدافعان و حامیان تروریسم در جامعه جهانی معرفی کند.
لذا مطالبه دانشجویان دانشگاه های شهرستان ساری ایستادگی نمایندگان مجلس در برابر چنین نفوذی سیاسی است.

والسلام

دانشجویان دانشگاه های شهرستان ساری

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار