در دیدار رمضانی دانشجویان بسیجی با امام جمعه شهرکرد

مشکلات و دغدغه های دانشجویان صریح و صمیمی با امام جمعه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: جمعی از دانشجویان بسیجی شهرستان شهرکرد عصر یکشنبه به دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد رفتند.

در این دیدار صمیمی که بیش از 3 ساعت به طول کشید جمعی از دانشجویان دغدغه ها و مطالبات خود را پیرامون فضای استان و کشور به سمع و نظر امام جمعه شهرکرد رساندند.
در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین نکونام از نشاط  و شادابی دانشجویان در این دیدار تمجید کرده و گفت: 
مطالبه گری خیلی مهم است از مطالبه خسته نشوید اشکال جامعه ی ما کمی مطالب است باید بیشتر کارشود کار سخت و بی مهری ها شما را از میدان بیرون نکند جوان همیشه پرنشاط است ولی مواظب باشید درگیر جناح های سیاسی و بازی های حزبی نشوید
نماینده ولی فقیه در ادامه آگاه سازی جامعه را وظیفه ی مهم و ذاتی بسیج دانشجویی دانست و افزود:
معضل های مهم مانند مسائل اقصادی، کنسرت ها، مسایل مربوط به فضای مجازی و... گریبان جامعه را گرفته است و در این خصوص وظیفه ی شما توجه به ریشه ها و کشف علت معضل ها و نیز آگاه سازی مردم نسبت به این خطرات است.

در آغاز این دیدار دکتر ذوالفقاری مسئول بسیج دانشجویی استان در گزارشی کوتاه به بیان عملکرد بسیج دانشجویی استان در حوزه های مختلف پرداخت.

همچنین نمایندگی از بین دانشجویان به بیان دغدغه ها مسایل ذهنی خود پرداختند:
رضا کبیری دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان:
در فضای مدیریتی کشور متاسفانه توجهی به جوان ها و انگیزه ها و توانایی آن ها نمی شود، وی در ادامه به آسیب شناسی حرکت نیروهای انقلابی پرداخت و گفت: متاسفانه در بحث رسانه ای ضعیف هستیم این باعث شده نتوانیم مشکلات مرذم را به خوبی منعکس کنیم وی گزارش محور بودن برخی ادارات و سازمان ها را مشکل دوم برشمرد و افزود این باعث شده که در برنامه ها و کارها به خروجی مطلوب نرسیم

محمد جواد فتحی مسئول سیاسی بیسج دانشگاه شهرکرد سخنران دوم این جلسه بود که گزارشی از مشکلات و مسایل فرهنگی دانشگاه شهرکرد را ارایه کرد فتحی گفت: در دانشگاه شهرکرد برنامه های به اصطلاح فرهنگی برگزار می شود اما در عمل فضا را برای فعالیت ها ناهنجار دانشجویان فراهم می کند. فتحی همچنین از ظرفیت بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد برای حل مسایل استان خبر داد و از امام جمعه خواست تا در کنار خود از مشاورین جوان و دانشجوی این دانشگاه استفاده کند.

 

خانم کوهی مسئول بسیج خواهران دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد نیز به مشکلات عفاف و حجاب در ادارات و دانشگاه ها، کمبود سرانه ی کتاب خوانی در بین مردم و مشکل ازدواج جوانان پرداخت و گفت علاج حل مشکل ازدواج جوانان در ترویج سبک زندگی اسلامی است و میتوان با برگزاری کارگاه های آموزشی این مهم را محقق کرد.

 

محمد علی نادری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شهرکرد نیز با اشاره به چندین پروژه ی راه سازی نا تمام در استان که هر روزه جان هم استانی های ما را می گیرد، به رای منفی همه ی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به استیضاح وزیر راه انتقاد کرد.

وی افزود یکی از نمایندگان مجلس در اظهار نظری غیر کارشناسانه و صرفا بخاطر جذب آرای مردم به آنها وعده ی احداث پتروشیمی در یکی از شهرستان های استان را داده است که علی رغم هزینه های بسیار سنگین به خاطر عدم وجود رشته های مرتبط در دانشگاه های استان، مشکل بیکاری استان را حل نمیکند 

 

رضا ابراهیمی نماینده گروه های جهادی و دبیر قرارگاه جهادی امام رضا(ع) نیز با برشمردن مسئولیت های جهادی خود گفت ما چند شغله ایم اما با چند شغله های معروف تفاوت داریم حساب های بانکی ما هر روز شارژ نمی شود ولی در عوض با تلاش و مجاهدت شبانه روزی سعی در حل مشکلات کشور داریم.

ابراهیمی افزود مدیریت جهادی دغدغه ی آقاست نمی شود با نیرو های کهن سالی که از آغاز هم جهادی نبودند کار جهادی کرد و راه حل این دغدغه ورود نیروهای جوان، باانگیزه و جهادی به سیستم است.

خانم خدادای نماینده خواهران دانشگاه پیام نور نیز به ضعف ها مشکلات در مدیریت فرهنگی استان اشاره کرد و گفت متاسفانه تنها مخاطب برنامه های فرهنگی ما، قشر مذهبی هستند و نتوانستیم سایر اقشار را مخاطب خود کنیم 

وی همچنین اغفال نیروهای حزب الهی از ظرفیت هنر را آسیبی جدی تلقی کرد و گفت هر حرفی چه حرف چه حرف باطل تا در ظرف هنر ریخته نشود نمی تواند بر جان مخاطب اثر کند

 

پژمان احمدی نماینده ی بسیجیان دانشگاه فرهنگیان نیز پیشنهاداتی مبنی بر استفاده از ظرفیت جوانان و بسیجیان در قالب مشاور، شورای آموزش وپرورش و خطبه های نماز جمعه به نماینده ی ولی فقیه ارایه کرد

 

و اما سید محمد حسینی جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه شهرکرد آخرین سخنران این جلسه بود وی بیکاری را مهم ترین مسیله و معضل استان دانست و از از ضعف ارتباط بین صنعت و دانشگاه گلایه کرد. مسیله ی آب استان، صنعت بیمار و مریض گردشگری استان و شعار ها و وعده های توخالی مسئولین و نمایندگان مجلس ادامه ی سخنان حسینی را تشکیل می داد.

 

در پایان این دیدار سفره ی افطاری دفتر امام جمعه، مهمان دانشجویان روزه دار بود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار