ابراهیم‌پور در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

حل مشکلات مردم با تفکر انقلابی امکان‌پذیر است/ ما تا ۷ میلیارد انسان را از چنگ صهیونیست‌ها نجات ندهیم از پای نمی‌نشینیم/ دفاع مقدس، تجلی انقلابی‌گری بود

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور گفت: امروز اگر بخواهیم مشکلات مردم حل شود با تفکر انقلابی و کف میدان بودن امکان پذیر است چرا که نتیجه امید به آمریکا دادن هسته ای و بتون‌کردن اراک بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: عظیم ابراهیم‌پور، مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور در چهارمین یادواره شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: امروز اگر بخواهیم مشکلات مردم حل شود با تفکر انقلابی و کف میدان بودن امکان پذیر است.

 

وی اعتماد به دشمن را اشتباه توصیف کرد و افزود: نتیجه امید به آمریکا دادن هسته ای و بتون‌کردن اراک بود؛ امروز که آقایان به اشتباه خود پی بردند چرا حرف از عدم اعتماد می‌زنند؟! ما که قبلا هم گفته بودیم آمریکا قابل اعتماد نیست.

 

ابراهیم‌پور تصریح کرد: وقتی دستگاه محاسبات توحیدی باشد به «خرمشهر را خدا آزاد کرد» می‌رسیم و هرکس امیدش به کدخدا بود چیزی گیرش نمی آید؛ پس باید روی پای خود بایستیم.

 

وی خوشبختی ما را خوشبختی تمام انسانهای دنیا دانست و اذعان داشت: ما تا ۷ میلیارد انسان را از چنگ صهیونیست‌ها نجات ندهیم از پای نمی‌نشینیم؛ به فضل خدا شما جوانان خرمشهرها را آزاد کنید.

 

وی با تأکید بر تجلی انقلابی‌گری در دفاع مقدس اظهار داشت: ما در دفاع مقدس، تفکر انقلابی را دیدیم؛ یعنی «اشداء عالی الکفار و رحماء بینهم» را باور کردیم؛ وقتی جزیره مجنون در حال سقوط بود امام پیام داد که: «حفظ اسلام حفظ جزایر مجنون است» حمید باکری با 250 نفر در برابر هزار نفر مردانه ایستادند و شهید شدند و جنازه شان برنگشت؛ این معنای انقلابی بودن است.

 

مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور اضافه کرد: انقلابی‌گری یعنی عشق بازی با خود؛ یعنی به خاطر خدا از خود عبور کنید و مشکلات را حل کنید؛ امروز افتخار می‌کنیم که به همراه بسیجیان انقلابی در ۳۵۶۷ روستای کشور به مردم خدمت کنیم؛ چرا باید راحت باشیم؟! آسایش برای دنیا نیست.

 

وی با اشاره به برخی رکوردها در دفاع مقدس ابراز داشت: رکورد جابجایی مجروح تا بیمارستان با ۱۱ ساعت دست انگلیس یود اما تفکر انقلابی ما آن را به یک ساعت و نیم رساند؛ ساخت مبتکرانه 5 بیمارستان صحرایی بتون آرمه و زیرزمینی ما را به این رکورد رساند؛ همچنین رکورد عمل جراحی در جنگ با ۱۸ هزار عمل دست ماست.

 

ابراهیم‌پور به مدیریت غیرانقلابی بنی‌صدر در جنگ اشاره و اظهار کرد: آن روزی که بنی‌صدر فرمانده کل قوا بود و مدیریت جنگ را بر عهده داشت چهار عملیات کرد و شکست خورد.

 

وی ادامه داد: او برای توجیه شکس خود به امام نامه نوشت که: «دشمن لشکر و ابزار جنگی فراوان دارد و شکست قطعی است و باید دیپلماسی مذاکره را آغاز کنیم» اما امام مدیریت جنگ را به انقلابی‌ها داد و شاهد بودیم که جوانی ۲۲ ساله فرمانده لشکر و جوانی دیگر با ۲۶ سال فرمانده سپاه شد.

 

ابراهیم‌پور با بیان اینکه رزمندگان ما تنها یا زهرا نگفتند بلکه حرف جدید در جنگ داشتند عنوان کرد: عملکرد جوانان رزمنده در جنگ همه دنیا را مات و مبهوت کرد؛ حسن باقری ۲۴ ساله نابغه جنگ بود و طراحی اطلاعات عملیات را همه با او شناختند؛ تمام دنیا در دانشگاه‌های جنگ می‌گویند در شب نجنگید اما مهدی باکری آمد و شبانه عملیات کرد و دشمن را غافلگیر کرد؛ بماند که حلب هم در شب آزاد شد.

 

وی افزود: جنگ تانک به تن و جنگیدن در هور تمام معادلات جنگیدن را عوض کرد؛ مدیریت جنگ به دست نخبگان انقلابی بود و بعد از شهادت یکی، دیگری جایگزین می‌شد همانطور که پس از شهادت چمران نخبه دیگر جهت را عوض کرد؛ شهید علی هاشمی طی یک عملیات شناسایی در هور قرارگاه نصرت مستقر کرد که برای اولین بار در دنیا رخ داد.

 

ارسال نظر


captcha