به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر انجام گرفت؛

دیدار دانشجویان شهرستان گرمی با خانواده شهید علی‌ عطایی

جمعی از دانشجویان دانشگاه های گرمی با همراهی مسئولین سپاه و بسیج شهرستان با حضور در منزل خانواده دانشجوی شهید علی عطایی یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرشهر را گرامی داشتند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییعصر جمعه جمعی از دانشجویان دانشگاه های گرمی با همراهی مسئولین سپاه و بسیج شهرستان با حضور در منزل خانواده دانشجوی شهید علی عطایی که در خرمشهر به شهادت رسیده بود، یاد و خاطره شهدای آزادسازی خرشهر را گرامی داشتند.

شهید علی عطایی در دومین روز از اردیبهشت ماه سال 1336 در روستای افسوران از توابع شهرستان گرمی در خانواده ای مذهبی و دیندار متولد شد . پدرش اله قلی کشاورز بود . ایشان با دسترنج کشاورزی پدر ، رشد و نمو یافت و در شش سالگی یعنی در سال 1342 در مدرسه ابتدایی روستای پرمهر ثبت نام کرد و پا به عرصه علم و دانش گذاشت . او تا کلاس پنجم ابتدایی را در آنجا تحصیل کرد در مدت تحصیل ایشان پدرش وضعیت درسیش را از معلمانش جویا می شد می گفتند علی از هر لحاظ نمونه است هم از حیث درسی و هم از لحاظ اخلاق . بعد از اتمام دوره ی ابتدائی در سال 1348 پدرش علی را برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به روستای زهرا برد و در آنجا برای علی منزل گرفت ایشان به همراه سه تن از هم اتاقی هایش به نام های محمد جعفری ، ترحیم مجرد و فتح اله اصلان هم منزل بودند و تحصیل می کردند و دوستی عمیق بین آنها هر سه را به جبهه کشانید.

شهید علی عطایی در نوزده سالگی در کنکور سراسری شرکت و در رشتة علوم طبیعی پذیرفته شد و وارد دانشگاه تهران شد. بعد از گذشت دو سال از تحصیل فوق دیپلم گرفت و در کارخانه ی شیشه و گاز تهران استخدام شد 

وی در سال 1361 به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد و در تاریخ 61/2/17 در خرمشهر در اثر درگیری با نیروهای بعثی عراق شربت شیرین شهادت را نوشید و در قبرستان عمومی روستای افسوران به خاک سپرده شد.

 

دانشجوی شهید علی عطایی
دانشجوی شهید علی عطایی
دانشجوی شهید علی عطایی
انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار