امیرحسین کشوری؛

آیا باقی ماندن در برجام عقلانیست؟!

قرار بود با امضا توافق نامه برجام در روز اجرای توافق تمام تحریم‌های اقتصادی،نظامی و... لغو شود قرار بود امضا کری تضمینی باشد جهت اجرا برجام ابتدا برجام آفتاب تابان و ابر شتابان بود سپس قرار شد سهمی از گلابی های آن داشته باشیم اما برجام بی هیچ دست آوردی مدام از جانب آمریکا نقض میشد تا در نهایت در تاریخ هفده اردیبهشت آمریکا از برجام خارج شد و تمام تحریم های لغو شده مجدد علیه ایران وضع شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از قزوین؛ امیرحسین کشوری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین‌زهرا طی یادداشتی در خصوص ادامه برجام و اعتماد به کشورهای اروپایی نوشت: با روی کار آمدن دولت یازدهم و آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای،دولت وقت شعار تعامل گسترده با جهان را در دستور کار قرار داده و به بهانه لغو تحریم‌ها دور جدیدی از مذاکرات را با طرف غربی آغاز کرد که نتیجه آن عقب نشینی نظام از موضع به حق هسته ای بود.


ایران در توافق نامه لوزان یا همان برجام متعهد به عدم تولید سانتریفیوژ و کاهش تعداد سانتریفیوژها،اجازه دادن به سازمان انرژی اتمی جهت بازرسی از  مراکز هسته ای، کاهش درصد غنی سازی اورانیوم و بتن ریزی در قلب رآکتور اراک شد و طرف مقابل متعهد به لغو تحریم ها اما با گذشت زمان در عین عمل کردن ایران به تعهدات خود در برجام طرف غربی با وقاحت تمام نه تنها به تعهدات خود عمل نکرد بلکه به کرات آن را نقض کرده و سر انجام از آن خارج شد. 

قرار بود با امضا توافق نامه برجام در روز اجرای توافق تمام تحریمهای اقتصادی،نظامی و... لغو شود قرار بود امضا کری تضمینی باشد جهت اجرا برجام ابتدا برجام آفتاب تابان و ابر شتابان بود سپس قرار شد سهمی از گلابی های آن داشته باشیم اما برجام بی هیچ دست آوردی مدام از جانب آمریکا نقض میشد تا در نهایت در تاریخ هفده اردیبهشت آمریکا از برجام خارج شد و تمام تحریم های لغو شده مجدد علیه ایران وضع شد.

با مرور مواضع دولتمردان میبینیم که مذاکرات با دشمن برای لغو تحریم ها بود  حال سوال این جاست که آیا با خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم ها آیا باقی ماندن در برجام عقلانی است؟

آقای روحانی فرموده اند برجام را با اروپا ادامه خواهند داد 

جناب آقای روحانی یادتان رفته این سه کشور انگلیس،آلمان و فرانسه بودند که ابتدای دهه هشتاد با شما و تیم مذاکره کننده تحت امرتان مذاکره کردند و خروجی مذاکرات با این سه کشور بود که  منجر به صدور شش قطعنامه در شورای حکام سازمان انرژی اتمی شد و همین قطعنامه ها مبنای ارجاع پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل شد؟ امیدواریم حافظه تاریخی شما آنقدر ضعیف نشده باشد که این موضوع را از یاد برده باشید.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار