مهدوی مطلق در نشست بزرگترین میزبانی فرهنگی و قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد؛

شروط جسورانه آمریکا راهبرد دائمی استکبار جهانی در قبال ایران و منطقه/ مسئله مذاکرات جدید با اروپا را باید در تحولات 6 ماه گذشته منطقه جستجو کرد

بزرگترین میزبانی فرهنگی و قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد همزان با ماه مبارک رمضان به میزبانی شهرستان دنا آغاز و هر شب در یکی از روستاهای این شهرستان با انجام فعالیت های قرانی، فرهنگی و برپایی نماز مغرب و عشا و اطعام ایتام و نیازمندان برپا می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : بزرگترین میزبانی فرهنگی و قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد همزان با ماه مبارک رمضان به میزبانی شهرستان دنا آغاز و هر شب در یکی از روستاهای این شهرستان با انجام فعالیت های قرانی، فرهنگی و برپایی نماز مغرب و عشا و اطعام ایتام و نیازمندان برپا می شود.

این نشست  با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، فرمانده سپاه ناحیه دنا، حجت اسلام و مسلمین چراغی امام جمعه شهر پاتاوه، قاریان بین اللمی و کشوری برتر شهرستان دنا و جمعی از طلاب و مردم در روستای کره بخش پاتاوه از توابع شهرستان دنا برگزار شد.

 

همان تفکری که خرمشهر را به سقوط کشاند ،امروز می گوید موشک و هسته ای نمی حواهیم

شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در تجمع بسیجیان حوزه بسیج مرکزی شهر سی سخت و تعدادی ازمردم  روستاهای اطراف با بیان اظهار خوشحالی ازحضور در بین بسیجیان و مردم روستا بااشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر و روزحماسه و مقاومت و پیروزی ،بیان داشتند ،همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد هنوز هم هست و اگر اراداه های ما متکی به خدا باشد ،خرمشهرهای پیش رو هم آزاد خواهند شد .


وی مهمترین  تحولات کنونی منطقه را ، انتخابات لبنان، گشایش سفارت آمریکا در بیت المقدس ، انتخابات عراق و تحرکات نظامی امریکا و رژیم اسرائیل  درمنطقه و  خروج آمریکا از برجام دانست و بیان داشت: برای اینکه اهمیت تحولات سال های گذشته و تحولات پیش رو را بیشتر درک کنیم باید همواره  به آرمان های حضرت امام (ره) و منظومه سخنرانی های مقام معظم رهبری رجوع کنیم .وی باتاکید به هشدار دوسال پیش رهبر انقلاب که  فرمودند " خرمشهرها در پیش است"گفت، این خرمشهرها در میدان جنگ نیست و اگر هم باشد خیلی ضعیف است، بلکه خرمشهرهایی که در پیش داریم که ،اندیشه واراده های است که ممکنه  در آستانه سقوط و یا اشغال دشمن باشد و جنگ اندیشه ها و اراده ها است .مهدوی مطلق ادامه داد: همین جریان سلفی و تقابل آن بامحور مقاومت و رویدادهای سوریه و عراق  و پیدایش داعش و گروه های تروریستی در منطقه قبل از اینکه مبارزه با عده ای تروریست و مبارزان آموزش دیده باشد یک جریان فکری عمیق بوده و خواهد بود.


مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همانطور که مقام معظم رهبری نیز اشاره کردند راهکار مبارزه و باز پس گیری این خرمشهرها "جهاد کبیر" و تبعیت نکردن از دشمن مقابل است، وبرای مبارزه در این عرصه قبل از اینکه نیازمند تجهیزات جنگی باشیم نیازمند اراده و تقویت اندیشه های خود هستیم.وی در مورد جنگ ها و حوادثی  که در سال های اخیر گریبانگیر ملت و کشورهای مسلمان شده است گفت: اکثر حوادث اخیر در سطح منطقه به راهبرد کلان و اندیشه ی استکباری آمریکا برمی گردد و برای مقابله با این جریانات باید با راهبرد و اهداف کلان آمریکا آشنا باشیم.
مهدوی مطلق بیان کرد: آیا مشکل آمریکا با ما بحث موشکی و هسته ای است یا حضور مستشاری در منطقه است ؟ مگر زمان سرنگونی دولت مصدق یا اعمال تحریم و تهدید از سال 58 وزدن هواپیمای مسافربری و ....آیا ما هسته ای ،موشک و یا حضور مستشاری داشتیم؟؟


این مدرس دانشگاه ،افزودند: هژمونی و ابرقدرتی یا همان کدخدایی آمریکا به چالش کشیده شده،امریکا قدرت اتحاد سازی و فیصله دادن به بحران ها و مهار رقبای خود در منطقه را از دست داده است  و رژیم اسرائیل که شعار از نیل تا فرات می دادند ،اکنون از ترس باریکه غزه بعد از ده ها سال اشغالگری ،دور خود دیوار می کشند؟آنچه آمریکا را عصبانی کرده ،اراده و اندیشه های مقاومت است که در 36سال پیش در خرمشهر رقم خورد ، این محور مقاومت در منطقه ،همان مقاومتی است که در خرمشهر پایه گذاری شد و این یک تفکر و ارداه است


شهرام مهدوی مطلق در ادامه گفت:همان تفکری که می گفت ،زمین می دهیم ،زمان می گیربم و خرمشهر ها را به سقوط کشاند و در عین حال که به زعم خودش زمان گرفت ،ولی هیچ کاری نکردند تا اینکه  تفکر و ارداده انقلابی و جوانان ولایی به میدان آمد و خرمشهر و خرمشهر ها را آزاد کرد.همان تفکر و نغمه های شوم را هم اینک در درون کشور می شنویم که در فضای مجازی و حقیقی و مدرسه و دانشگاه می گویند ،هسته ای و موشک را نمی خواهیم و نه غره و نه لبنان می گویند .


مسئول بسیج دانشجویی ،در ادامه گفتند که اینا که از بی نیازی به موشک و انرژی هسته ای حرف می زنند ،برای اسلاف خود که دوسال جنوب و غرب کشور را به سقوط کشاندند و عزت و شرف ملت را زیر چکمه های اشغالگران قرار  دادند و کاری نکردند چه پاسخی به تاریخ داده اند ؟که اکنون دوباره چنین مسائلی را مطرح می کنند؟


ایشان با اشاره به خروج آمریکا از برجام ،گفتند ،خروج از برجام با توافق برجام از منظر آمریکایی ها یک هدف را در پی دارد و آن هم مهار،منفعل و به زانودرآوردن ایران به عنوان عامل هویت بخش و منشاء اراده های مقاومت است .اگرچه توافق هسته ای جهت یک بار اعتماد سنجی و راستی آزمایی سردمداران آمریکا برای غرب گرایان داخلی و بیرونی خوب  بود و می توانست در ازای آن همه امتیاز داده شده ،مزایایی را نصیب کشور کند ،اما واقعیت امر این است که اوباما و ترامپ برای ایران در بازی برجام دو روی یک سکه اند ،یکی می خواست با برجام ایران را مهار کند و دیگری می خواهد با برهم زدن قاعده بازی در برجام.

شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خروج آمریکا از برجام، حمله موشکی آمریکا به پادگان ها و مراکز نظامی و علمی سوریه، حملات گاه و بیگاه رژیم صهیونستی به سوریه و حوادث دیگر داخلی و خارجی از حیله های جدید آمریکا برای کشاندن ایران پای میز مذاکره و تحمیل برجام های بعدی به ایران و قاعدتاً محور مقاومت است. و می بینیم آمریکا با خروج از برجام و تعیین شروط 11 گانه برای ایران توسط وزیر خارجه اش در حال ایفای نقش پلیس بد و اتحادیه اروپا در نقش پلیس خوب در پای میز مذاکره قصد تحمیل خواسته های خود به ایران را دارد.

 

شروط جسورانه آمریکا راهبرد دائمی استکبار جهانی در قبال ایران و منطقه

مهدوی مطلق افزود: شروط جسورانه آمریکا برای ایران  ،قبل از آنکه رویاهای گذشته آنان باشد ،راهبردی و خواسته های دائمی آمریکا برای ایران و منطقه است . لذا دستگاه دیپلماسی باید با عدم اعتماد به اروپائیان هوشیار عمل نمایند که مبادا اروپائیان نقش سفیر آمریکا را در مذاکرات را بازی کنند .

 مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مهمترین مسئله تحولات اخیر که ریشه ی تمام مشکلات خاور میانه نیز هست مسئله فلسطین و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس است،که متاسفانه برخورد و واکنش کشور ما در حوزه های خارجی و داخلی دولتمردان در مقابل این اقدام درسطح پایینی بود، چرا که مسئله فلسطین برای کشور ما و محور مقاومت "راهبرد اصلی" است و نوع واکنش هم باید راهبردی می بود.

 

انفعال دستگاه دیپلماسی در قضیه انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس قابل قبول نیست

وی با اشاره به نگاه ابزاری ترکیه به واقیع فلسطین و جریانات اسلامی گفت: ترکیه ای که از فلسطین تنها استفاده ابزاری می کند و در سیاست خارجی اش نگاه تاکتیکی به آن دارد، و در پشت پرده قراردادهای تجاری و نظامی کلان با اسرائیل دارد سه روز عزای عمومی اعلام می کند و نشست اضطراری می گذارد، اما در کشور ما  تنها به محکومیت ها بسنده می شود و  هرچند راهپیمایی ها و تظاهرات مردم مومن و انقلابی و جوانان ما نیز در سطح کشور برگزار شد لیکن چنین انفعالی در دستگاه دیپلماسی و اتخاذ مواضع عادی  قابل قبول نیست .


مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان با بیان اینکه تحولات اخیر منطقه به دنبال  تضعیف اراده ها و اندیشه های ماست تأکید کرد: وظیفه ی همه ی ما عمار بودن برای انقلاب و نظام اسلامی و جریان مقاومت است که فرد به فرد، خانه به خانه، کوچه به کوچه و شهر به شهر دست به تبیین و روشنگری بزنیم .

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار