نامه بسیج دانشجویی 10دانشگاه مهم استان مازندران به تیم مذاکره کننده هسته ای

"یادآوری تاریخ دربه دست آوردن نتایج خوب از مقاومت "

به این امید که شاید این بار عمل به توصیه های رهبر انقلاب و توجه به تجارب تاریخی سر لوحه کارتان قرار گیرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :

بسم الله الرحمن و الرحیم
وَلَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا
خداوند هرگز بر مؤمنان، راه تسلطی برای کافران قرار نداده است.(سوره نساء، آیه 141)

جناب آقای دکتر ظریف و اعضای محترم تیم مذاکره کننده هسته ای
سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عباداتتان به درگاه خداوند منان، لازم دانستیم با توجه به شرایط جدیدی که پس از خروج امریکا از برجام و در آستانه مذاکرات پیش رو با اروپائیان برای میهن عزیزمان به جود آمده است، توجه شما و اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای را به نکاتی مهم و تجاربی تاریخی که می تواند در این مقطع راهگشا باشد، جلب کنیم. این روزها روزی است که در طول مذاکرات هسته ای دلسوزان کشور -که حامیانتان آنها را دلواپس می نامیدند و به آنها می تاختند- برای شما تصویر کرده بودند و شما و دولت محترم نخواستید این تصویر روشن را ببینید و چشم امید به دشمنان این مملکت دوخته بودید. همچنین با خروج امریکا از برجام و واضح تر شدن خوی عهدشکن دشمنان انقلاب اسلامی حتی در برابر تعهدات بین المللی، درستی پیش بینی حکیمانه رهبر انقلاب و درستی هشدارها و توصیه هایشان به خوبی مشخص گردیده است. فلذا قبل از هر چیز توجه شما را به سخنان اخیر ایشان در دیدار رمضانی با کارگزاران نظام در تاریخ دوم خرداد جلب می نمائیم که در آن در مورد شروط مذاکره و توافق با اروپائی ها اتمام حجت کردند و دلایل منطقی و اصولی خود را برای بی اعتمادی به اروپا و تاکید بر تکیه بر توان داخلی مطرح نمودند.
علاوه بر آن با توجه به آنکه به نظر می رسد شخص شما و دولت آقای روحانی به درس گرفتن از تجارب گذشته و تحلیل آن بی توجه هستید، ضروریست در این مقطع حساس توجه شما را به برخی از تجارب تاریخی و متفاوت پیش از انقلاب و طی آن معطوف بداریم که صلابت و ایستادگی ملت ایران موفقیت ها و فتوحات بسیاری را برای این مرز و بوم رقم زده است. به این امید که شاید این بار عمل به توصیه های رهبر انقلاب و توجه به تجارب تاریخی سر لوحه کارتان قرار گیرد:
١- قرارداد استعماری رژی و مقابله مردم موسوم به قیام توتون و تنباکو با هدایت میرزای شیرازی
٢- مقابله با سلطه اقتصادی و فرهنگی غرب و تأسیس «شرکت اسلامیه» به‌ابتکار حاج ‌آقا نورالله اصفهانی در دوران قاجار برای حمایت از کالای ایرانی و خروج کشور از رکود
٣- فتح خرمشهر؛ فتحی که با دست خالی از نظر ابزار نظامی ولی دستی پر در نیروی انسانی انجام شد و فرمانده هان نخبه ای همچون حسن باقری، احمد متوسلیان و صیاد شیرازی پیروزی چشم گیری برای ایران اسلامی رقم زدند که نمادی از توان ایستادگی این ملت در برابر صدام و تمام حامیانش یعنی همه دنیا است.
۴- آغاز مجدد برنامه هسته ای در سال ٨۴ و عدم عقب نشینی در برابر زیاده خواهی های غرب که پس از توافق نافرجام سعدآباد و بدعهدی اروپائیان شکل گرفت. روندی که به غنی سازی ٢٠% و پیشرفت کشور در زمینه ی هسته ای منتهی شد و همان طور که رهبر انقلاب نیز اخیرا اشاره نمودند موجب تسلیم غرب و قبول حق غنی سازی ملت ایران گردید و آنها به تب راضی شدند!
در پایان ما جوانان انقلابی و پای کار این نظام و دانشجویان دانشگاه های استان مازندران، فرمایش رهبر فرزانه انقلاب در فروردین ٩۵ در بارگاه حرم رضوی را به شما و دولت محترم یادآوری می کنیم که فرموده بودند: وقتی در مقابل دشمن درحالی که می توانید ایستادگی کنید؛ عقب نشینی کردید، دشمن جلو می آید و متوقف نمی شود.
همچین صراحتا اعلام می کنیم به اعتقاد ما چشم امید به اروپائی ها داشتن در شرایطی که صراحتاً می گویند تضمینی نمی توانیم بدهیم و در مقابل زیاده خواهی های امریکا را تکرار می کنند، همان اشتباه اعتماد به امریکاست و این سگ زرد برادر همان شغال است. بر این اساس از شما و تیم مذاکره کننده انتظار داریم ضمن بازخوانی تاریخِ سراسر عبرت پیش از انقلاب تا به امروز و دقت و توجه عمیق به بیانات امام خمینی(ره) و رهبر عزیزمان، در مذاکرات با اروپائی ها ذره ای از شروط تعیین شده تعیین شده رهبر انقلاب در مذاکره با اروپائی ها عقب نشینی نکنید و مانند توافق برجام خطوط قرمز را نادیده نیانگارید. بدیهی است در صورت وقوع چنین اشتباهی این بار ما جوانان عزتمند این مرز و بوم اجازه متضرر شدن مجدد کشور را نخواهیم داد.
نصر من الله و فتح قریب

و سلام علیکم و الرحمه الله و برکاته

بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران
بسیج دانشجویی دانشگاه نوشیروانی بابل
بسیج دانشجویی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فناوری مازندران
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ساری
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ساری
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آیت الله آملی آمل
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تنکابن
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار