به مناسبت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران

تجربه سوم خرداد نشان داده دربرابر خرمشهرهای پیش رو گزینه ای جز مقاومت و ایستادگی نداریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی:19ماه قبل از سوم خرداد 61؛ خرمشهر سقوط کرد، اما ایمان مردم و فرزندانشان در جبهه های حق سقوط نکرد. این ایمان همراه با باور، وحدت، نفی ظلم پذیری و تلاش حماسه این در سوم خرداد رقم زد تا درتاریخ ماندگار شود.

آزادسازی یکی از بارزترین جلوه‌های نصرت الهی در تاریخ سراسر افتخار جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود. حماسه عظیمی که با پشتیبانی مردم از رزمندگان اسلام، ایمان، اعتقاد و غیرت دلیرمردان ایران اسلامی و از همه مهمتر وحدت و همدلی نیروهای شرکت کننده در آن به دست آمد.

مهم ترین درسی که میشود ازاین روز بزرگ گرفت درس مقاومت است.
آن روزها مانند امروز و همه روزهای این انقلاب جهان کمرهمت به خشکاندن ریشه این نظام مقدس داشتند و هم چنان دارند. اما تجربه سوم خرداد نشان داده دربرابر خرمشهرهای پیش رو گزینه ای جز مقاومت و ایستادگی نداریم.

امروز دشمنان ایران که با بد عهدی و پیمان شکنی در صدد تحریم و انزوای ایران اسلامی عزیز هستند؛ باید بدانند که ملت غیور ایران با بهره گیری از تجارب هشت سال دفاع مقدس و به برکت خون شهیدان از همیشه آماده تر و هوشیارتر است و توطئه های دشمنان اعم از سیاسی و اقتصادی و فرهنگی را خنثی خواهد کرد.

ما فراموش نکرده ایم که ملت ایران از آزادسازی خرمشهر که یادآور دلاورمردی و ایثار شهیدان، استقامت و پایداری است، درس شهامت، شجاعت و همدلی و خداباوری گرفته اند. امیدواریم مسئولین ما نیز فراموش نکنند که ارکان اصلی این فتح بزرگ جوانانی چون حسن باقری ها و صیاد شیرازی ها بودند و اعتماد به جوانان مومن و متدین و انقلابی نتایج درخشانی داشته است.
بزرگان ما بدانند امروز نیز جوانان غیور این مرز و بوم همواره آماده جانفشانی درراه میهن اسلامی عزیزمان هستند و این را پیشتر درعرصه های گوناگون اثبات کرده اند. امید است به مانند آن دوران به جوانان این انقلاب اعتماد شود چرا که آنان بیش از همگان برای خرمشهرهای درپیش آماده اند.

آری رهبر و مولایمان چه زیبا گفت که خرمشهرها درپیش است . و هرچه میگذرد بهتر کلام اورا درک میکنیم. اکنون بیش از پیش چه درعرصه داخلی و چه درعرصه خارجی خرمشهرهای درپیش را حس میکنیم. ما اعلام میداریم که برای خرمشهرها آماده ایم.

بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران

ارسال نظر


captcha