به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر؛

آزادسازی خرمشهر محصول خودآگاهی و خداآگاهی رزمندگان اسلام بود/ آفت جریان دانشجویی و حزب الهی خطا و لغزش در قضاوت هاست

مراسم سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور دکتر سید عباس رضایی جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، رضایی فرمانده سپاه ناحیه چرام، مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده و با حضور جمعی از دانشجویان در کنار مرقد مطهر امام زاده بی بی رشیده برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : اجتماع دانشجویان بسیجی دانشگاه های آزاد و پیام نور دهدشت و دانشگاه پیام نور چرام و لنده به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور دکتر سید عباس رضایی جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، رضایی فرمانده سپاه ناحیه چرام، مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده و با حضور جمعی از دانشجویان در کنار مرقد مطهر امام زاده بی بی رشیده برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر رضایی جانشین بسیج دانشجویی استان ضمن تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران گفت: آزاد سازی خرمشهر تجلی اراده و ایمان جوانان انقلابی و فرزندان امام روح الله بود.


آزدسازی خرمشهر محصول خودآگاهی و خداآگاهی رزمندگان اسلام بود

دکتر رضایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه ساز بخصوص فرزندان رشیداستان در این عملیات افزود: کسانی که تاریخ جنگ خوانده اند و یا پدرانشان در جنگ بوده اند به خوبی می دانند که در زمان اشغال خرمشهر دشمن هرچه داشت جهت حفظ خرمشهر به میدان آورد .ادوات جنگی متعدد،استعداد نیرویی و مشارکت مستشاران غربی و آمریکایی تنها گوشه ای از این برتری ظاهری میدانی بود. همه میدانند که مسیر جنگ بعد از فتح خرمشهر تغییر کرد و نقطه عظیم پیروزی ما در این حماسه سترگ رقم خورد، اتفاقی که محصول خود آگاهی و خداآگاهی رزمندگان‌اسلام بود.


جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خونین شهر را مردم و جوانان انقلابی با ارداه و ایمان خود آزاد کردند، تأکید میکنم به ایمان به خداوند و اراده ی و تلاش انقلابی موفق شدیم که خرمشهر را از دست دشمن آزاد سازیم و حقیقتاً جمله تاریخی امام خمینی (ره) که فرمودند "خرمشهر را خدا آزاد کرد" گویای برتری ایمان و اراده بر موشک و جنگ افزار و تجهیزات نظامی است.


جنگ امروز کارزار اندیشه ها و اراده هاست

دکتر رضایی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری (مدض العالی) که فرمودند "خرمشهر ها در پیش است" بیان داشت: هشداری که دو سال قبل امام خامنه ای در چنین روزی به جوانان و دانشجویان انقلابی دادند، عمق توطئه و خصم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را نشان می دهد و همانطور که ایشان بیان نمودند جنگ امروز "کارزار اندیشه ها و اراده هاست". دشمن برای تضعیف ایمان و اراده ی جوانان و دانشجویان ما سالهاست که در حال برنامه ریزی و عمل است.


جانشین بسیج دانشجویی استان افزود: دشمن وقتی می بیند که با تجهیزات و تهدیدات نظامی وتحریم های  خصمانه 40 سال است نتوانسته کاری از پیش ببرد با تغییر تاکتیک و روی آوردن به جنگ نرم قصد دارد ایمان، اراده و باور مردم رو مورد حمله قرار دهد تا جوانان و ملت ما را در خرمشهرهای پیش رو شکست دهد.اما آنچه که امروز بعد از گذشت ۴۰ سال ثابت شده اینست که در این جنگ نامتقارن،پیروزی سهم اراده بزرگ ما بوده است نه خدعه ها و تجهیزات دشمنان.


آفت جریان دانشجویی و حزب الهی خطا و لغزش در قضاوت هاست

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری پایبندی به ارزش ها، آرمان خواهی، استقلال طلبی، حساسیت به دشمن، تقوای دینی و سیاسی را از مشخصه های جوان و دانشجویی انقلابی بر شمارد و از دانشجویان به عنوان کسانی که می خواهند انقلاب را ادامه دهند یاد کرد.


جانشین بسیج دانشجویی استان گفت: آفت جریان دانشجویی و حزب الهی را خطا و لغزش در قضاوت ها خواند و تاکید کردند که برای دور ماندن از این آفت باید بیش از بیش به اعمال و کردار خود توجه کرد و با بازنگری در رفتار درصورت وجود همچین آفتی از آن دوری گزید.


دکتر رضایی با اشاره به اتفاقات جهان، و نظم جهان که ایران و محور مقاومت نقش اساسی در آن دارد، انقلابی بودن را یکی از شاخصه های مهم خواندند، فضای دانشگاهی را خط پیشرفت کشور دانستند و از دانشجویان خواسنتد بدون توجه به تعداد، کمبود های موجود و ظرفیت ها در جهت اهداف بزرگ اسلام و انقلاب قدم بردارند.


وی با تأکید بر هشدار مقام معظم رهبری خطاب به دانشجویان و مسئولان حاضر در این مراسم گفت: خط مقدم جبهه ی جنگ امروز ما دانشگاه ها و مراکز علمی و آموزشی هستند. و همانطور که رهبر عظیم الشأن انقلاب در تبیین سخنان خود نیز فرومودند؛ جوانان مؤمون و انقلابی علی الخصوص دانشجویان ما باید با ورود هوشمندانه و آگاهانه به جنگ امروز دنیا یعنی "جنگ اندیشه ها و اراده ها" دشمن را  هم خوب بشناسند هم شکست دهند.


در پایان این مراسم از زحمات آقای زریر افسر جانشین اسبق بسیج دانشجویی شهرستان کهگیلویه تقدیر و تشکر و آقای ایمان الهی به عنوان جانشین جدید مسئول بسیج دانشجویی این شهرستان معرفی شدند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار