کیخا در نیکشهر:

کار رسانه غرب، تبدیل ما به «اشدا معهم و رحماء کفار» است/ مسلمانان تا زمانی که درگیر اختلافات هستند به جایی نمی‌رسند

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان با تأکید بر اینکه تا زمانی که درگیر اختلافات هستیم به جایی نمی‌رسیم گفت: کجای داعش جنگ شیعه و سنی است؟ آنها ۳۰۰ عالم سنی را سر بریدند اما ما در کشوری زندگی می کنیم که رهبر آن فتوا می‌دهد توهین به اهل سنت گناه است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در مراسم اکران فیلم «به وقت شام» که به همت بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان دانشگاه آزاد نیکشهر صورت گرفت گفت: ۲۰۰ سال قبل انگلیسی‌ها به منطقه ما آمدند و مرزهای فعلی کشورها را خط کشی کردند.

 

وی ادامه داد: آنان پاکستان را هند بریتانیا می شناختند و یک عده انسان وحشی با رویکرد امپراتوری بر دنیا نظریه دادند که زمین قلبی دارد که در خاورمیانه قرار دارد و انرژی دنیا را اینجا پمپاژ می کند.

 

کیخا حاصل آن خط کشی و طراحی را ایجاد جنگ میان مسلمانان دانست و تصریح کرد: ما مسلمانان که جمعیت یک میلیارد و ۷۰۰ میلیونی داریم باید به حال خود گریه کنیم؛ زیرا هزاران نفر در عراق، سوریه، افغانستان، فلسطین و نیجریه در حال کشته شدن هستند و همه سکوت کرده‌ایم؛ در حالی که ۱۵۰ نفر در پاریس کشته شدند و تمام دنیا تعطیل شد.

 

وی با تأکید بر اینکه تا زمانی که درگیر اختلافات هستیم به جایی نمی‌رسیم اظهار داشت: کجای داعش جنگ شیعه و سنی است؟ آنها ۳۰۰ عالم سنی را سر بریدند اما ما در کشوری زندگی می کنیم که رهبر آن فتوا می‌دهد توهین به اهل سنت گناه است.

 

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان به شخصیت‌های انقلابی اهل سنت اشاره کرد و گفت: عمر مختار یک عارف لیبیایی سنی و شخصیتی است که وقتی ایتالیا به لیبی حمله کرد اقیام کرد و آنان را به زانو درآورد؛ کدام یک از ما او را می‌شناسیم؟

 

وی افزود: کار رسانه غربی است که ما را به «اشدا معهم و رحما کفار» تبدیل کند اما امروز به تماشای فیلمی ارزشمند می نشینید که وضعیت مردم سوریه را وصف می کند.

ارسال نظر


captcha