رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین:

برای رفع تحریم‌ها به سمت خودکفایی گام برداریم

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: اگر قرار باشد اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل نکنند با توجه به تحریم‌هایی که در کشور وجود دارد باید به سمت خودکفایی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف گام برداریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از قزوین: سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار این پایگاه در خصوص خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: خروج رئیس جمهور آمریکا از برجام هیچ اهمیتی ندارد چرا که مردم فهیم، غیور و شهیدپرور ایران این بُرهه را هم با موفقیت پشت سر می‌گذارند.

وی با اشاره به اهمیت خودکفایی در داخل کشور بیان کرد: ما باید راه شکوفایی را در پیش بگیریم و به سمت خودکفایی پیش برویم چرا که پیشرفت کشور در این است که به ظرفیت داخلی خودمان متکی باشیم تا نیازی به این مسائل و برخوردهای کشورهای مستکبری چون آمریکا نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین اذعان کرد: با همه از خودگذشتگی‌هایی که در چهل سال انقلاب وجود داشته و ظلم‌هایی که در چهل سال انقلاب توسط استکبار جهانی به ما شده هنوز خیلی از روسای کشورها مردم جمهوری اسلامی ایران را نشناختند.

نائینی با بیان اینکه مردم ایران پای انقلاب و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و میهن خود ایستاده‌اند تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری این نوع برخورد ترامپ جای هیچ نگرانی برای ملت ایران ندارد.

وی گفت: اگر این فرجام به ضرر ایرانی‌ها است پس چرا آمریکا خودش را کنار می‌کشد؟ به یقین آنچه که به ضرر ایران باشد آمریکا که خودش را کنار نمی‌کشد و بعد هم رئیس جمهور منفور آمریکا بیاید از این عمل ترامپ دفاع کند.

این مسئول عنوان کرد: برجام قردادی بین‌المللی است و این قرارداد و سند فقط با کشور آمریکا بسته نشده است. آقای ترامپ با این رفتارش همه موارد بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

نائینی خاطرنشان کرد: آقای روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی در سخنانشان اشاره کردند اگر منافع ما در فرجام تأمین شود و اگر پنج کشور دیگر بایستند و تحریم‌ها بردارند بهترین راه این است که در برجام باقی بمانند و به نفع کشور است.

وی اضافه کرد: اگر قرار باشد منافع ما در برجام تأمین نشود باید تابع دستور مقام معظم رهبری و تصمیم دولت باشیم تا بهترین راه را برای منافع کشور اتخاذ کنند.

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برجام را یک تراژدی برای رفع تحریم‌ها برشمرد و گفت: تحریم‌ها دست ما نیست که بخواهیم برداریم، یا به این نتیجه می‌رسند که با اروپا بر سر برجام بایستند و پنج کشور دیگر به تعهدات خود عمل کنند و تحریم‌ها را بردارند.

نائینی ادامه داد: اگر قرار باشد اروپایی‌ها هم به تعهدات خود عمل نکنند با توجه به تحریم‌هایی که در کشور وجود دارد باید به سمت خودکفایی و پیشرفت در زمینه‌های مختلف گام برداریم.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران هیچگاه زیر سلطه استکبار جهانی نخواهند رفت تصریح کرد: دولت آمریکا و صهیونیست نمی‌خواهند جمهوری اسلامی باشد در واقع با اسلام مخالف هستند و می‌خواهد منطقه را شلوغ کنند و همه را زیر سلطه خود قرار دهند.

انتهای پیام/ 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار