مسئول نمایندگی ولی فقیه:

فتح خرمشهر نمادی ماندگار از پیروزی فرهنگ ایثار و مقاومت است

مسئول نمایندگی ولی فقیه با حضور در سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه گفت: مقاومت مردم خرمشهر، حماسه ای از یاد نرفتنی است؛ چرا که مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : حجت الاسلام صفارزاده، مسئول نمایندگی ولی فقیه با حضور در سازمان بسیج دانشجویی کرمانشاه در نشست با مسئولین و دانشجویان بسیجی اظهار داشت: مقاومت مردم خرمشهر، حماسه ای از یاد نرفتنی است؛ چرا که مردم این شهر در حالی به مبارزه با دشمن پرداختند که از پیش برای این تهاجم و تجاوز آمادگی نداشتند. آنها با سلاح عزم و ایمان به مکتب و عشق و علاقه به میهن اسلامی شان، با دست خالی چنان مقاومت کردند که در تاریخ، بی نظیر ماند.

 

این مسئول گفت: پس از 23 روز نبرد شبانه روزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس و درست هنگامی که آنان به فتح خرمشهر نزدیک می شدند، صدام همچنان به تقویت نیروهای خود در این شهر می پرداخت و برای جلوگیری از پیروزی قطعی سپاه اسلام، سربازان جدیدی را وارد خرمشهر می کرد، به گونه ای که بیشترین اسیران عملیات بیت المقدس، از داخل شهر خرمشهر به اسارت گرفته شدند.

 

حجت الاسلام صفارزاده با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما باید دوران دفاع مقدس را به نسل جدید منتقل کنیم، چراکه اگر همه متفکرین و همه آنهایی که مطالب را می‌نویسند، 50 سال در مورد دفاع مقدس بنویسند، باز هم مطالبی باقی می‌ماند، یادآور شد: امروز وقتی برای دانشجویان در دانشگاه‌ها از دفاع مقدس سخن می‌گوییم، آنها فکر می‌کنند، این موضوعات داستان است، اما وقتی جلوتر می‌رویم، جوانان متوجه می‌شوند که چه اتفاقاتی افتاده است.

 

وی با اشاره به نامگذاری سالروز آزادسازی خرمشهر تحت عنوان «روز مقاومت، ایثار و پیروزی»،خاطرنشان کرد:این ایام فرصت مناسبی برای بازگویی حماسه‌سازی‌ها،ایثار و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان برای نسل جوان و تبیین فرهنگ والای ایستادگی و مقاومت است.

 

حجت الاسلام صفارزاده تاکید کرد:باید با گره ‌خوردن هویت ملی و اسلامی نوجوانان و جوانان این مرز و بوم با ارزش‌های ناب هشت سال دفاع مقدس ضمن پاسداشت انقلاب اسلامی، این میراث مانا و گرانبهای امام خمینی(ره)،پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی در سایه توجهات خاصه حضرت ولی‌ عصر(عج) و هدایت‌های پیامبرگونه مقام معظم رهبری در مسیر متعالی پیش‌ رو تداوم یابد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار