محمد الیاسی:

توسعه ی اقتصادی با استفاده از پیام رسان های داخلی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی به نقل از البرز؛ محمد الیاسی مسئول مخابرات ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز طی یادداشتی نوشت:

با توجه به مسئله مهم رفتار در فضای مجازی و سواد رسانه ای و همچنین استفاده از پیام رسان های داخلی، حضور و رفتار مردم در فضای مجازی باید هوشمندانه باشد. کابران در استفاده از پیام رسان ها باید از سطح آمادگی و آگاهی بالایی در فضای مجازی برخوردار باشند و آشنایی با تهدیدات فضای مجازی و جنگ نرم از جمله وظایف آحاد مردم در مقابله با دشمنان انقلاب می باشد. با توجه به حوادث  دیماه 96 می توان به تاثیرات فضای مجازی در جامعه پی برد و از فضای مجازی به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در آن بازه زمانی اشاره نمود.

 

استفاده از پیام رسان های داخلی می تواند به عنوان یکی از عوامل مهم در حفظ امنیت ملی، جلوگیری از خروج ارز و سرقت اطلاعات طبقه بندی شده ما در فضای مجازی باشد. همچنین با توجه شعار سال که حمایت از کالای ایرانی می باشد، مردم عزیز کشور می بایست در وهله اول استفاده از پیام رسان های داخلی را به عنوان یک تولید داخلی و ملی مورد حمایت خود قرار داده و ثانیا وظیفه هر ایرانی فعال در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها استفاده از این پیام رسان ها می باشد.

 

با توجه به قابلیت فضای مجازی در توسعه اقتصادی، اقبال مردم به پیام‌رسان‌های بومی فواید فراوانی برای توسعه اقتصادی کشور دارد . به عناون مثال اگر فردی بخواهد در کسب و کار الکترونیکی فعالیت کند و بخواهد از پیام رسان های داخلی استفاده کند، به دلیل اینکه نظارت بر آنها صورت می گیرد شاهد تخلف کمتری خواهیم بود و به همین دلیل مردم با اعتماد به سمت خرید کالا از این پیام رسان ها می روند که این موضوع نیز در اشتغالزایی توسط این پیام رسان ها اثرگذار است. 

 

نکته آخر اینکه تمامی خدماتی که جایگزین خدمات خارجی شده اند در ابتدای کار با مشکلاتی مواجه بوده اند، اما با خلاقیت و تلاش مدیران و کارکنان فنی و همچنین صبوری کاربران این مشکلات به تدریج برطرف شده و می تواند به جانشین قابل اعتمادی در برابر پیام رسان های غیر بومی باشد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار