مراسم تودیع و معارفه مسئول پیشین و جدید بسیج دانشجویی پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان یاسوج + تصاویر

جلسه تودیع و معارف مسئول پیشین و جدید بسیج دانشجویی پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان یاسوج برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : جلسه تودیع و معارف مسئول پیشین و جدید بسیج دانشجویی پردیس کوثر دانشگاه فرهنگیان یاسوج با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، سرکار خانم دکتر نوری ریاست دانشگاه پردیس کوثر و برخی از مسئولان بسیج و دانشگاه برگزار شد.

شهرام مهدوی مطلق مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار و تبریک ماه مبارک رمضان گفت: از تشریف فرمایی همه حاضرین خصوصا سرکار خانم دکتر نوری ریاست محترم پردیس کوثر و معاون محترم فرهنگی دانشکده و دانشجویان عزیز حاضر در جلسه امروز تشکر می کنم

مهدوی مطلق افزود: دیدگاه مجموعه بسیج دانشجویی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به صورت دانشجو محور بوده، اما در بین ساختارهای دانشگاهی نگاه ما به دانشگاه فرهنگیان یک نگاه ارزشی و عقیدتی است همانگونه که جایگاه فرهنگ در کشور ما و در آموزه های دینی ما جایگاه بسیار مهمی است و ایفاگر نقش انبیاء در جامعه هستند.

وی در ادامه ابراز داشت: جایگاهی که دانشگاه فرهنگیان می تواند در چشم انداز آینده و حرکت کشور هم به سمت آموزه های دینی و هم ارتقاع علمی و فرهنگی داشته باشد. بخش عمده ای از بستر سازی در حوزه تمدن سازی و تمدن نوین اسلامی  بر عهده فرهنگیانی است که تغذیه و کانون وجودشان مجموعه اموزش و پرورش است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دانشجوی بسیجی چه از لحاظ اخلاقی و معرفتی و چه از لحاظ درسی و علمی باید نه تنها در دانشگاه و کلاس درس خود بلکه در سطح جامعه نیز الگو باشد اگفت: هرکسی در جایگاه خود یک قطعه پازلی است برای انقلاب اسلامی و می تواند با رفتار و بینش خود در آن پازل نقش خود را ایفا و وظیفه ی خود را در قبال انقلاب اسلامی و حفظ آرمان های خود به نحو احسن انجام دهد.

خانم باشتی در مراسم تودیع خود گفت: از اینکه خداوند متعال توفیقی به بنده عطا کرد تا بتوانم در این مدت خدمتگذار دانشجوها و جامعه بسیج دانشجویی باشم بسیار مفتخر و شکر گذارم.

وی افزود: از انتخاب شایسته خواهر بسیجیمان خانم بشارت نیا خرسندم و تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا در کنار بسیج دانشجویی پردیس کوثر وظایفی که در قالب و چارچوب جدید بر عهده ی ماست را به سرانجام برسانیم.

مسئول پیشین بسیج دانشجویی پردیس کوثر فرهنگیان افزود: از زمانی که مسئولیت بسیج دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان را بر عهده گرفتیم با تلاش شبانه روزی شورای مرکزی پردیس کوثر و بسیجیان دانشگاه با عنایت و لطف خداوند متعال موفق شدیم سطح کیفی و کمی فعالیت های بسیج را ارتقاء بخشیم به طوریکه؛

-واحد فرهنگی بسیج دانشجویی پردیس خواهران در خیلی از برنامه های فرهنگی دانشگاه کمک حال مسئولان و مدیران دانشگاه است و در برخی موارد حتی این برنامه ها را از جانب دانشگاه برعهده می گیرد.

- واحد آموزش ما در حال حاضر چه در سطح دانشگاه و چه در سطح استانی به کیفیتی در برگزاری برنامه های آموزشی و حلقه های صالحین رسیده اند که سایر دانشگاه ها از بسیجیان ما در این وحاد کمک و مشاوره می گیرند.

- در برگزاری اردوی جهادی موفق به کسب رتبه برتر کشوری شدیم.

- بعد از دو سال توانستیم بخش نشریه بسیج دانشجویی پردیس خواهران را راه اندازی کنیم و انشالله بتوانیم در این زمینه نیز مانند سایر بخش ها رونق پیدا کنیم.

خانم باشتی مسئول پیشین بسیج دانشجویی پردیس کوثر فرهنگیان در پایان ابراز داشت: هم از مسئولان ناحیه بسیج دانشجویی استان و هم از مسئولان دانشگاه خصوصا ریاست دانشگاه سرکار خانم نوری که در حد توان خود با ما همکاری داشتند کمال تشکر را دارم و در آخر نیز از شما و همه دانشجویان می خواهم اگر قصوری در انجام کار از بنده سر زده عذر خواهی می کنم و این کوتاهی ها را به پای بی تجربگی ما بگذارید و ما را ببخشید.

 

خانم فاطمه بشارت نیا مسئول جدید بسیج دانشجویی پردیس کوثر فرهنگیان گفت: تشکر دارم از حضور شما در این جلسه و انشالله طاعات و عبادات همه ما در این ماه مبارک مورد قبول درگاه الهی قرار گیرد.

 

وی افزود: قبل از هر صحبتی تشکر ویژه ای دارم از سرکار خانم باشتی که در این مدت زحماتی بسیار زیادی کشیدند و شبانه روز وقت خود را برای پیشرفت و ارتقاء بسیج دانشجویی دانشگاه گذاشتند، خصوصا در بحث تربیت نیرو  در دانشگاه تلاش ویژه ای داشتند.

خانم فاطمه بشارت نیا بیان کرد: مهمترین توانایی و ویژگی بالقوه ای که دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دارند، در رشته هایی تحصلی میکنند که زیر شاخه های رشته ی علوم انسانی،علوم تربیتی و مشاوره به شمار می روند، خوشبختانه همین امر سبب می شود که ناحیه بسیج دانشجویی بتواند از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استفاده ویژه ای کند.

مسئول جدید بسیج دانشجویی پردیس کوثر فرهنگیان گفت: در این چند مدتی که در خدمت دانشجویان و بسیجیان عزیز بودیم به کمک همکارانم در مجموع بسیج دانشجویی دانشگاه اقداماتی را در راستای توانمند سازی و ارتقاء مجموعه بسیج دانشجویی و دانشجویان دانشگاه انجام دادیم که مختصری از فعالیت های خود را در ذیل خدمت شما ارائه خواهم داد؛

- دانشجویان اعزامی برای دوره صدرا که دوره اسلامی سازی علوم انسانی است و همانطور که جناب آقای مهدوی اشاره کردند در جهت تمدن سازی فعالیت می کنند هر سه نفر اعزامی از دانشگاه ما بودند.

- همکاری موثر و مفید در برگزاری دوره های طرح ولایت

- برگزاری نخستین کرسی و تریبون آزاد اندیشه در دانشگاه فرهنگیان از زمان تأسیس این دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد

- افتتاحیه مراسم راهیان نور و ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی در طول راهیان نور به دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و سایر دانشگاه های استان

 

خانم بشارت نیا با اشاره به برنامه ریزی های بلند مدتی که به کمک هئیت اندیشه ورز بسیج دانشجویی انجام شده است گفت: انشالله توفیقی باشد و بتوانیم با اجرای برنامه ریزی های انجام شده و رسیدن به اهداف بلند مدت خود ادامه دهنده راه شهدا باشیم و بتوانیم در راه کمک به انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی به نوبه ی خود سهمی هرچند اندک ایفا نماییم.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار