در بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان در آستانه ساگرد آزاد سازی خرمشهر آمده است:

اگر آن روز با مقاومت خرمشهر آزاد شد و نه با مذاکره، امروز هم خرمشهرٍ رکود با مقاومت آزاد می شود و نه مذاکره،

آنجا جنگ نظامی بود مقاومت نظامی می طلبید، اینجا جنگ اقتصادی است و مقاومت اقتصادی.آنجا به توان جوانان و رزمندگان خودی توجه شد و این جا هم باید به توان جوانان و متخصصان خودی اعتماد شود.آنجا حرف از قدرت خدا بود ؛ نه ، توان کدخدا !!! اینجا نیز باید چنین شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
خرداد ماه ها در تاریخ 40 ساله ی انقلاب اسلامی همیشه پر بود از حوادث و خاطرات تلخ و شیرین...
طلیعه ی این شیرینی ها در 3 خرداد1361 رقم خورد آن جا که بعد از 21 ماه مقاومت با خشاب های خالی اما ایمان های راسخ، رییس جمهور بی کفایت اما رزمندگان سلحشور، کمی سلاح اما زیادی اخلاص، اوضاع سیاسی و اقتصادی آشفته، اما قدم های محکم و استوار، رزمندگان سپاه حق توانستند خرمشهر عزیز را ازچنگال وحوش بعثی آزاد کنند و چه زیبا گفت پیر ما که « خرمشهر را خدا آزاد کرد. »
و اما امروز، امروز که 40 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد آن نهالی که پیرمرد باغبان در کویر ایران آن روز کاشته است به درختی توانمند و جوانی برومند تبدیل شده است و آن کویر به بوستانی سرسبز.البته و البته که بر این درخت و آن بوستان هیچ سال بلکه هیچ روزی نگذشته است که از تعرض بادها وطوفان های گونه گون روزگار و سنگ اندازی های کودکانه ی اغیار در امان باشد. طبیعی است آنان که خارفروش هستند و از لجن زار ماهی می گیرند، با بوستان و گل و درخت و آبادانی و... میانه ی خوبی ندارند. چه آن خارفروشانی که در اینجا نشسته اند و چه آن ماهی گیرانی که در آنسوی دنیا، اما تورشان را اینجا پهن می کنند.
گرچه سنگ اندازی های کودکانه و شیطنت های مزورانه ی آن ها بیشتر با تیر غیبٍ « و مکروا مکرالله والله خیر الماکرین » به خودشان برگشته است و به لطف خدا این درخت هر روز تنومند تر می شود اما زخم هایی بر پیکره ی آن نقش بسته اند و ساحت هایی هنوز مانده است که فتح نشده اند. .
همان هایی که پیر امروز ما از آن به خرمشهر های جدید یاد می کند. آنجا که گفت: خرمشهر ها در پیش است
چون درد یکی است و میدان هم یکی لاجرم درمان هم یکی و راهکار هم یکی.
اگر آن روز با مقاومت خرمشهر آزاد شد و نه با مذاکره، امروز هم خرمشهرٍ رکود با مقاومت آزاد می شود و نه مذاکره، آنجا جنگ نظامی بود مقاومت نظامی می طلبید، اینجا جنگ اقتصادی است و مقاومت اقتصادی.آنجا به توان جوانان و رزمندگان خودی توجه شد و این جا هم باید به توان جوانان و متخصصان خودی اعتماد شود.آنجا حرف از قدرت خدا بود ؛ نه ، توان کدخدا !!! اینجا نیز باید چنین شود.

گوشه چشمی به اطرافمان بیندازیم!آنجا که فلسطین سال هاست در حال مقاومت است. سالهاست جوانانش با دست خالی از سلاح و امکانات؛ و با دستی پر از بی غیرتی اعراب منطقه، در حال جنگ در خط مقاومت نبرد حق و باطل است و ای کاش غربگرایان سکاندار این سرزمین مقدس ، همانند خط حزب الله و مردم مقاومشان،کمی هم از واژه مذاکره دور می شدند و مقاومت و تلاش را سرلوحه کار خویش قرار می دادند که دنیای امروز نشان داده است در مقابل ظلم، هیچ چیز و هیچ کس با اسم مذاکره نمی تواند پیروز شود.
و چه زیبا فرمود شهید بصیرت ،دیالمه ی عزیز، که ما در دنیا فقط یک ابرقدرت می شناسیم و آن هم خداست و نه امریکا و نه اروپا و ...
آن روز برخی می گفتند که می شود با مذاکره با عراق کنار آمد،امروز آمدند و رفتند با 5 به همراه 1 مذاکره کردند و امروز هم که کلاهی سرشان رفته است می گویند برویم با اروپا مذاکره کنیم ؛ چیزی که برای گفتن حق ندارند می گویند : چه خوب شد که آمریکا از توافق با ما خارج شد که شری بود که رفت .
آری شری بود که رفت اما طی دو سال که شر نشده از آغاز انقلاب شر بوده ولی کو چشم بینا و گوش شنوا.
بهتر است الان هم بدانیم که نه فقط آمریکا که فرانسه و نه فقط فرانسه که انگلیس و آلمان و اتحادیه ی اروپا و... هم همه شر اند. اگر خودتان نمی بینید لاقل سخن آن پیر فرزانه را گوش دهید که گفت : من به این اروپایی ها هم اعتماد ندارم.
« فاعتبروا یا اولی الابصار »

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار