مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون:

خروج ترامپ از برجام تز نمایشی، برای ایران هراسی بود/ برجام نمونه ای از اعتماد به آمریکا است

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون گفت: دولت‌مردان به جای متوسل شدن به کشورهای اروپایی، تاریخچه آنها و تجربیاتشان را مرور کرده تا مبادا به این نوکران آمریکا دل ببندند و دوباره با ساده لوحی و خوش خیالی کشور را متحمل خسارت های هنگفت کنند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمد بارانی، مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی کازرون در گفتگو با خبرنگار ما در واکنش به خروج امریکا از برجام، خطاب به مسئولان دولتی گفت: دولت‌مردان به جای متوسل شدن به کشورهای اروپایی، تاریخچه  آنها و تجربیاتشان را مرور کرده تا مبادا به این نوکران آمریکا دل ببندند و دوباره با ساده لوحی و خوش خیالی کشور را متحمل خسارت های هنگفت کنند، در عوض حداقل به قانون پایبند باشند و شروط رهبری برای اجرای برجام را عملی کنند.

 

وی خروج ترامپ تز برجام را نمایش برای ایران هراسی دانست و بیان داشت: البته دروغی برای ساده باور های داخلی که فکر کنند، برجام یک دستاورد بوده و از حالا قرار است از دست برود، پس دادن امتیازات بیشتر برای اینگونه مذاکرات مجاز و درست است.

 

بارانی با بیان اینکه به هیچ عنوان و هیچگاه نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد، خاطرنشان کرد: برجام نمونه ای از اعتماد به آمریکا است.

 

مسئول بررسی و تحلیل بسیج دانشجویی دانشگاه سلمان فارسی خاطرنشان کرد: مسائل معیشتی توسط اشتغال و اشتغال نیز بواسطه ی حمایت از تولید و تولید کننده ی داخلی قابل حل می‌باشد؛ همچون بسیاری از کشور های توسعه یافته که با حمایت از تولید فرزندانشان به توسعه و پیشرفت رسیده اند.

 

وی در پاسخ به سوالی در خصوص درس‌های برجام گفت: اول اینکه قدر توصیه های پدر معنوی همچون امام خامنه ای را دانسته و با نادانی و غرور برای جلب توجه و رای به مجادله و مقابله با این بزرگوار نپردازیم.

 

این فعال دانشجویی افزود: دوم اینکه انتخاب های خود را نه از روی تَکرار های افرادی همچون خاتمی و لیست های بسته شده با پول، بلکه از روی واقع بینی و تفکر برگزینیم. سوم اینکه مسائل و مشکلات کشور تنها با تکیه بر توان داخلی و مقاومت قابل حل خواهد بود نه با دیپلماسی التماسی و چاپلوسی ابر قدرتهای مستکبر‌ و البته درسهای بسیار برای کسانی که تعقل و تفکر می‌کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار