مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز:

آمریکا با خروج از برجام قصد دارد بر سر موضوعات دیگر با ایران سر میز مذاکره بنشیند/ باید چهره واقعی آمریکا برای جوانان دیگر کشورهای جهان تبیین شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز گفت: تنها حربه خود را روش مذاکره می داند که با خروج از برجام قصد دارد بار دیگر بر سر موضوعات دیگر با ایران سر میز مذاکره بنشیند.


پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / میلاد حاجی زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز در گفتگو با خبرنگار ما در واکنش به خروج امریکا از برجام، گفت: اگر سیاست های آمریکا از اول تأسیس تا کنون مرور کنیم متوجه خواهیم شد که راهبرد این کشور هیچ گاه تغییر نکرده حتی آن زمان هایی که کاملا دست یاری به سمت آن ها دراز کردند مثل زمان ریاست جمهوری مصدق که جواب اعتمادش به آمریکا را با کودتا علیه خودش تحویل گرفت.

 

وی در ادامه افزود: پس از همان ابتدای مذاکرات کشورهای موسوم به ١+٥ با ایران در رابطه با فناوری هسته ای، عهدشکنی طرف مقابل به خصوص آمریکا پر وضوح بود و دولت‌مردان می بایست ضمانت هایی سنگین برای چنین مواقعی پیش بینی می کرند که در صورت خروج آن ها از توافق برجام هزینه های بسیاری به آن ها تحمیل شود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز با بیان اینکه از شواهد کاملا مشخص است که متاسفانه چنین تضمین هایی در توافق نامه برجام وجود خارجی ندارد بیان داشت: دولت محترم می‌بایست ضمن برگشت فعالیت های هسته ای به توان قبل از توافقنامه با در نظر گرفتن عزت ملی اقدام درخوری را صورت دهد.


حاجی زاده در خصوص علت اصلی خروج ترامپ از برجام گفت: با بررسی توافقنامه برجام مشخص است که در آن بیش از آن که ایران متنعم شود طرف مقابل و در راس آن آمریکا به أهداف خود یعنی جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهد رسید.

 

وی خاطر نشان کرد: به نظر می رسد آمریکا حالا که ناتوانی خود را در رویارویی نظامی با ایران در جنگ های نیابتی چندسال اخیر مشاهده کرده، تنها حربه خود را روش مذاکره می داند که با خروج از برجام قصد دارد بار دیگر بر سر موضوعات دیگر با ایران سر میز مذاکره بنشیند.


این فعال دانشجویی وظیفه در خصوص جنبش دانشجویی در قضیه برجام گفت: جنبش دانشجویی از همان ابتدا با بررسی دقیق متن توافقنامه برجام و برگزاری جلسات نقد هشدارهای لازم را به دولت داده بود که متاسفانه توجهی نشد، در وضعیت کنونی هم قطعا جنبش دانشجویی بی تفاوت نخواهد بود.

 

حاجی زاده در پایان بیان داشت: به نظر می رسد تبیین چهره واقعی آمریکا برای جوانان دیگر کشورهای جهان با محوریت معرفی جنایات آمریکا می تواند مؤثر باشد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار