بیانیه کانون تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در پی خروج آمریکا از برجام

کانون تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان در پی خروج آمریکا از برجام بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی :کانون تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان ر پی خروج آمریکا از برجام  بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه:

به نام خدا 
من به مذاکره ی با آمریکا خوشبین نیستم.
(امام خامنه ای)
 
بعد از عقب نشینی های مختلف در زمینه هسته ای مانند بیانیه ی تهران و بروکسل و ... کسی فکرش را نمیکرد که باز هم مذاکره ای با غرب صورت بگیرد، اما این مذاکرات صورت گرفت در حالیکه هم غنی سازی ٢٠ درصد داشتیم و هم سانتریفیوژ و از همه مهمتر شهدایی که در این راه تقدیم کرده بودیم! و به جای عبرت از عقب نشینی ها بازهم اشتباه را تکرار کردند و قلب راکتور اراک را بتن ریختند! 
بعد از چند سال مذاکره بالاخره نتیجه ی آن در قالب سند برجام ک دارای زوایای پنهانی بود منتشر شد که پس از تایید مشروط رهبری در قالب سند صیانت و البته عدم رعایت آنها ب خسارت محض تبدیل شد!
با تمدید قانون تحریم ها توسط سناتورهای امریکایی عملا برجام ب توافق یکطرفه ای تبدیل شد ک فقط ایران موظف به اجرای آن است! جناب روحانی مگر اصرارتان بر برجام برای رفع تحریم های ظالمانه نبود؟؟ پس چه شد؟؟ 
آقای روحانی آیا موقع کنار زدن پرده های ریا و تزویر نیست؟ آیا زمان آن نرسیده است که دولت با درک واقعیت های دوران پسا برجام میان دو گزینه ادامه “تحریم ها با برجام” و ادامه “تحریم ها بدون برجام” یکی را انتخاب کند؟ آیا وقت بازگشت به آرمان هایی که، بر اساس گمانه سازی ها بنا بود، با عدول از آنها در رویای آمریکا سهیم شویم نشده است؟؟
اقای لاریجانی سناتور های آمریکایی همانند اقدام شما در تصویب برجام، سند تمدید تحریمISA را در ۲۰ دقیقه تصویب کردند که نتیجه عدم رفع ابهامات موجود در برجام و انجام تعهدات به صورت نقد در مقابل وعده نسیه جز این نمیباشد!
سخنان اخیر ترامپ درستی و صحت رویکرد چهار دهه سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی و پیش‌بینی‌های دقیق رهبر حکیم انقلاب در آغاز و ادامه مذاکرات را بر همگان ثابت کرد و مواضع اخیر ترامپ ملت قهرمان ایران را یکپارچه در برابر زیاده خواهی‌های آمریکا قرارداد.علت العلل این اظهارات این است که تلقی استکبار از امضای برجام، آغاز راهی بود که انتهای آن به تسلیم همه جانبه ایران اسلامی در مقابل آنان ختم شود و هیچ تمایزی میان اوباما و ترامپ یا جان کری و تیلرسون نیست و آزموده را آزمودن خطاست!
ادامه برجام به هر قیمتی با عنوان ادامه با اروپا بی ثمر خواهد بود و امریکا و کشورهای غربی را به این تحلیل خواهند رساند که جمهوری اسلامی اصلاً قادر به پاسخ گویی در برابر اهانت‌ها و نقض‌ها نیست، پس در هتاکی و تاراج حقوق ملت جری‌تر خواهند شد.
انتساب برجام به نظام نیز یکی دیگر از تهدیدها است به طوریکه عده‌ای برای فرار انتقادها و شانه خالی کردن از مسؤولیت‌شان در برجام و برای القای ناکار آمدی نظام، برجام را منتسب به نظام اسلامی می‌کنند؛ برجام پروژه عده‌ای از سیاسیون کشور بود که فکر می‌کردند مذاکره با امریکا تنها حل کننده مشکلات کشور است. این پروژه شکست خورده اصلا ارتباطی به نظام اسلامی ندارد! 
ما دانشجویان انقلابی اکنون پس از گستاخی دلقک امریکایی و خروجش از این توافق از دولت مردان و نمایندگان مجلس می‌خواهیم قبل از اینکه رهبری بار دیگر جور از نفس افتادگی شما را بکشند، طبق بند دو سند صیانت و الزامات ۹ گانه ایشان فعالیت های مربوط به برجام را متوقف نموده و اقدامات لازم را انجام دهید. با یادآوری انتظار ملت ایران و تمام مستضعفین جهان ازدولت مردان و نمایندگان مجلس نظام جمهوری اسلامی می‌خواهیم از تجربه های گذشته عبرت گرفته، خطاهای گذشته را جبران کنند و با اعتماد به توان و همت خودمان مجددا فعل “ما می توانیم” را صرف کنند.
 
 
کانون تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی سیرجان
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار